Školka, práce, rozchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:03
Školka, práce, rozchod

Ahoj holky,
tak jsem tak nějak ze všeho špatná a jdu pro radu. Je to na dál, tak doufám, že někdo dočte až do konce..
Před půl rokem jsem s malou odešla od partnera, před rozchodem byl
a nahlášená ve školce poblíž našeho bydliště, po přestěhování jsem jí nahlásila do školky tady ve městě, s čím nesouhlasil můj bývalý partner a tak jsme se stále nemohli domluvit kam bude malá chodit.
Mně končí mateřská na konci roku, ale od začátku listopadu mi dopadla práce, kde nebudu sice dělat každý den, ale zase víkendy, svátky a přes týden od rána do večera, takže ze školky by měl malou vždy někdo vyzvedávat…
A ted můj problém, malá tedy zatím žádnou školku nenavštěvuje, je na mě ted hrozně fixovaná a ani k tátoj ted nějak moc nechce a za týden by měla jít na celé dny do školky.. :-( Nedovedu si to představit..
Bývalý partner mi nakonec řekl, at si jí dam tam, kde mě to bude víc vyhovovat, což by byla městská školka, ale je tam hodně dětí a ta původní školka, do té jsem se na první pohled zamilovala, malinko dětí, klídek, takový rodinný prostředí, naprostá vstřícnost, ale je to z ruky.. Věřím, že tam by to malá zvládla mnohem líp, ale je toho už na ní takhle moc a do toho jí z ničeho nic frknout na celej den do školky.. Tak prostě nevím, vykašlat se na práci a 2 měsíce jí nechat zvykat a doufat, že se pak ještě nějaká možnost naskytne, nebo jít do toho a do jaké školky jí dát??? Jsem z toho úplně hotová. Protože budu od rána do večera v práci a dny, kdy budu mít volno jí třeba bude chtít i tatínek, takže se už skoro neuvidíme.
Tak si říkám, jestli si ty 2 měsíce ještě pořádně neužít, ale zas je pravda, že po finanční stránce na tom nejsme nejlíp…
Doufám, že jsem to napsala alepon trochu srozumitelně.. A děkuju ta každý názor!!! :kytka:

Reakce:
kacz
Kelišová 6106 příspěvků 24.10.14 17:11

Dala bych ji do školky, určitě si tam zvykne.

Terlas
Závislačka 4619 příspěvků 24.10.14 17:22

Určitě nekašlat na práci, jinou sehnat už nemusíš, spíš nechápu, že to řešíš až ted :think: já dávala dítě do různých školek, jeslí atd. asi od 2 let právě aby si zvykl… dala bych jí do té s malým kolektivem ikdyž je to dál

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 24.10.14 17:23

Určitě bych nezahazovala práci jen kvůli nějakému „zvykacímu“ období. To by bylo v dnešní době hodně hloupé. Malá si určitě zvykne a třeba i rychleji a snáz, než si myslíš :kytka:
A kterou vybrat - klidně tu vzdálenější, pokud je ti o tolik příjemnější a je v rozumné dojezdové vzdálenosti. Musíš popřemýšlet, kdo bude malou nejčastěji vyzvedávat, jestli ty nebo tatínek, babička atd, aby to bylo v rámci možností pohodlné pro všechny

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 24.10.14 17:27

Ty jsi hotová především z toho, že všechno hrozně komplikuješ. Já se takhle chovat na tvém místě, tak jsem bez práce, řeším akorát děti a jíme kořínky.
Jak můžeš tak jistě vědět, že je na tebe opravdu tááák horzně fixovaná? Byla bůbec někdy v kolektivu? Dala jsi jí vůbec šanci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:31
@berry4 píše:
Ty jsi hotová především z toho, že všechno hrozně komplikuješ. Já se takhle chovat na tvém místě, tak jsem bez práce, řeším akorát děti a jíme kořínky.
Jak můžeš tak jistě vědět, že je na tebe opravdu tááák horzně fixovaná? Byla bůbec někdy v kolektivu? Dala jsi jí vůbec šanci?

Jo to máš pravdu asi vše moc řeším, ale vím, že je toho na ní ted moc, ale třeba naopak překvapí a ano, do dětského kolektivu chodíme a ani tam se s dětmi moc nezapojuje, sleduje je z povzdálí a pořád si mě hlídá…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:38

Řekla bych že je toho moc především na tebe, nástup do školky jsme prožívaly a prožíváme každá, já třeba myslela, že u druhého už to tolik prožívat nebudu ale prožívám :-D Jinak já jsem těžkej praktik. Takže nejdůležitější je práce, pak to že školku vůbec máš a pak si to udělat co nejjednodušší pro tebe a dítě co se týká společného času. Takže za mě, nastup do práce a malou dej do školky ve městě co máš kousek. Však i tam jsou učitelky zvyklé na „fixované děti“ nehledě na to že učitelku stejně poznáš až po několika měsících.

A když píšeš, že ti jí někdo bude vyzvedávat tak bych koukala i na toto aby to pro toho člověka bylo co nejjednodušší.

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 18:59

Takže malá bude mít tři? A místo ti drží v obou těch školkách?

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 20:44

Syn byl taky na mně hodně fixovaný, do kolektivu jsme víceméně nechodili nikam, taky jsme měla strach, jak to zvládne, chtěla jsem ho dávat na zvykání a najednou mi přišel papír, že tu práci opravdu mám. A hned musel do školky na celý den, od 7 do 4 :? Byl teda v soukromé školce, takže jenom pár dětí, ze začátku brečel ráno, ale byla tam jedno moc hodná paní, která ho chovala a celkově mu hodně pomohla s adaptací, takže si zvykl myslím docela rychle na systém školka- moje práce.
Být tebou, jdu do práce a malou dám do té menší školky kvůli lepší adaptaci. Sehnat dobrou práci je dnes skoro zázrak. A pokud se bojíš toho, že se nebudete vůbec vidět, to se dá taky zařídit, možná tam budeš mít pružnou pracovní dobu, tak bych si dny, kdy je u tatínka nadpracovala, a dny, kdy by byla s tebou šla z práce dřív. Pokud jsou nadřízení vstřícní a chápaví, všechno se dá domluvit. Hlavně se dobře uvést a makat na sobě. Držím palce, ať se daří

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >