Škrty v RP

13496
4.8.10 21:44

Škrty v RP

Tak jsem si ted precetla novinky na centrumu a pisou tam,ze si vlada schvalila ty jejich skrty. Zde
Me teda hlavne zajima ten RP.
Kdyz mam ctyrletou variantu a mam ji brat az do cervna 2012,jak to tedy bude…
Cituji:„Rodičovský příspěvek pro čtyřletou rodičovskou dovolenou bude redukován tak, aby byl stejně výhodný jako u dvouleté rodičovské dovolené“. Koalice tím chce odstranit dosavadní stav, kdy čtyřleté čerpání příspěvku může být za určitých okolností celkově výhodnější než dvouleté (počítá přitom však jen samotný rodičovský příspěvek, nikoliv jeho součet s peněžitou podporou v mateřství u dvouleté varianty)."
To tedy oni mi upravi tech 3800kc mesicne co ted beru?Nebo se to bude vlastne tykat az ctyrletych RP,ktere zacnou maminky pobirat v roce 2011?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
4.8.10 21:53

To nechápu, jaké jsou to ty „určité okolnosti“ 8-o Mně to vždycky přišlo jako nejméně výhodná varianta, s tím, že celková suma je stejná a když otěhotním tak, aby byly děti od sebe třeba ty 2 roky, tak jakoby přijdu o nejvíc peněz, které jsem vlastně měla dostat… :think:

To se zas dozvídám věci…

Trošku mě mrzí, že nebudu moct být rozežraná a pořídit si na druhé další kočár (jsem si říkala, že když nechají porodné, tak si to zdůvodním :mrgreen: ), ale je to třeba, no… :lol: :lol: :lol:

Ale je fajn, že si budou moct zvolit všichni ty dva nebo 3 roky, taky záleží, o kolik bude příspěvek nižší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68240
4.8.10 21:56

Jak to přesně bude nikdo neví, ale řekla bych, že se to bude týkat i aktuálních RP.

Jinak ten 4 letý je opravdu nejméně výhodný z pohledu maminek, ale pokud to vezmeš z hlediska financí vydaných z kolonky „rodičovský příspěvek“, tak se při něm opravdu vyplatí nejvíc, protože jinak berou maminky prvního půl roku mateřskou a ta je placená z nemocenského pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
4.8.10 22:03

Jo takto… Aha, já jsem myslela, že berou mateřskou i při čtyřletém, ale to si vlastně asi málokdo zvolí dobrovolně a když je „přinucen“, tak PPM nemá nárok… No jo, děkuji za objasnění :mrgreen:

Ono to totiž trochu zní tak, že maminka, která dosáhne na dvouletý rodičák má někdy lepší si zvolit čtyřletý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68240
4.8.10 22:16

No, pokud už neplánuje další dítě a je OSVČ tak se jí 4 letý vyplatí - po celé 4 roky je OSVČ bráno jako vedlejší a nemusí platit minimální zálohy. Ale to je snad jediná varianta, kdy volit ten 4 letý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.10 22:36
Angua píše:
Jo takto… Aha, já jsem myslela, že berou mateřskou i při čtyřletém, ale to si vlastně asi málokdo zvolí dobrovolně a když je „přinucen“, tak PPM nemá nárok… No jo, děkuji za objasnění :mrgreen:Ono to totiž trochu zní tak, že maminka, která dosáhne na dvouletý rodičák má někdy lepší si zvolit čtyřletý :lol:

Ahoj,
já jsem si třeba vybrat nemohla, protože jsem studovala a tak jsem dostala automaticky RP a na mateřskou jsem nárok neměla. Takže asi tak.
A musím říct, že mi to nijak výhodné nepřijde a to z hlediska financí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
4.8.10 22:42
Lidka a Sami píše:
Angua píše:
Jo takto… Aha, já jsem myslela, že berou mateřskou i při čtyřletém, ale to si vlastně asi málokdo zvolí dobrovolně a když je „přinucen“, tak PPM nemá nárok… No jo, děkuji za objasnění :mrgreen:Ono to totiž trochu zní tak, že maminka, která dosáhne na dvouletý rodičák má někdy lepší si zvolit čtyřletý :lol:
Ahoj,
já jsem si třeba vybrat nemohla, protože jsem studovala a tak jsem dostala automaticky RP a na mateřskou jsem nárok neměla. Takže asi tak.
A musím říct, že mi to nijak výhodné nepřijde a to z hlediska financí.

No presne o to jde..ja si taky vybrat nemohla a vubec mi to vyhodne neprijde.Ja bych osobne radeji trilety RP nez to co mam ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.10 23:08

Horší je, že když bych chtěla jít pracovat, tak bych musela mít hlídání od někoho z rodiny. Jinak o rodičák přijdem, když dáme dítě víc jak 5dní v měsíci a to jen na 4h nebo jak to je. Takže fakt nevím, co budu ani né za rok dělat :nevim: (teď bude malé rok)a 3800 je málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
4.8.10 23:17

Takže pokud ty určité okolnosti jsou třeba když je k tomu ještě OSVČ nebo něco, tak se vás to třeba nedotkne… :think: Určitě se to bude ještě podrobněji řešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.10 23:27

Pardon…asi jsem nějaká natvrdlá, ale poslední dobou nejsem chopná dát dohromady význam zkratek. Tak se chci zeptat, co je to to OSVČ :?: :oops: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
4.8.10 23:31

Osoba Samostatně Výdělečně Činná :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.10 23:38
Angua píše:
Osoba Samostatně Výdělečně Činná :mrgreen: