Sladkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 13.09.01 12:25
Sladkosti

Proč babičky musí neustále „nacpávat“ naše ratolesti sladkostmi. A to nejlépe za našimi zády. :x

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuzik
Nováček 3 příspěvky 01.07.02 22:11
Sladkosti

Já to taky nechápu. Moje matka se pořád rozčiluje, že jí nedovolím, aby

synovi dávala stále něco k jídlu. Její argument zní:" ale když on to chce. Vy jste takový nebyly."(měla 3 dcery) :roll:

Anonymni  03.07.02 12:49
Sladkosti

Jednou budeme taky babičky, a s největší pravděpodobností budeme dělat to co nám ted vadí, i když si to momentálne nepřiznáme.Nejhorší řešení je vysvětlovat dítěti, že si nemá brát sladkosti od babičky, protože mu budeme vysvětlovat jednou, že si nemá brát bonbony a pod. i od cizích lidí, a pak se mu to v hlavičce poplete, nebude vidět rozdíl a proč.Na druhou stranu jako rodičům nám může vadit překrmování dětí sladkostma,ale babičky nám to nedělají naschvál, ale vidí v tom možnost zblížit se víc s vnoučetem,možná kdyby s ním trávili víc času, tak by to bylo jiné.Těžko najít řešení.

Anonymni  24.07.02 20:40
Sladkosti

asi je víc důvodů. Mně napadá: a) přirozrený (post?)mateřský instinkt - nemůže dítě kojit, tak jej krmí „tím nejlepším“ (tj. nemusí to být nutně sladkosti)

1. radost ze hry s dítětem, prostě z toho, že jste jej porodily a je zdravé!!! :)
  1. přirozené připoutávání dítětě, zvláště v době, kdy zbytku světa nelehko rozumí člověk, narodivší se na počátku 20. století…"":[ma­ilto:yorick2@e­mail.cz>yoric­k2@email.cz]

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 26.07.02 19:41
Sladkosti

Ke sladkostem nepíšeš důležité informace jako to, zda je dítě zcela zdravé nebo vyžaduje hlídat stravu. potom jak často má dítě kontakt s babičkou. Protože i kdybyste tam chodili každý víkend, dá se to tolerovat, pokud doma jíte zdravě. Je babička maminka nebo tchýně ? S tchýní obyčejně není radno nic probírat, musí se požádat manžel. Babičky jsou různé. Jedna z našich babiček není přístupná žádným argumentům, dokonce ani zdravotní důvody a alergie nebyly pádným důvodem. Druhá babička se na návštěvy chystá přesně podle dětí. Dokonce pekla a vařila speciálně jen pro to jedno nemocné vnouče a tak, aby to chutnalo a vypadalo podobně jako to pro něj nebezpečné. Přeju ti, ať se rozumně domluvíte ve prospěch dítěte.

Pimpa
Závislačka 3417 příspěvků 06.05.05 16:44

Koukám už skoro 3 roky stará debata a stále aktuální. Stefinko, máš pravdu že záleží na zdraví dítěte a na tom, jak často je těmi sladkostmi krmeno. Ale třeba náš tříletý vyčůraný chlapeček dostává nášup kalorií taky jen jedenkrát týdně a já začínám mít pocit, že si na to pěkně zvykl. Má teď období vzdoru a místo jídla po mě kažkou chvíli žadoní čokoládičku/su­šenčičku/bonbó­nek......Né že já sama bych mu nikdy nic nedala. Ale kupuju zdravou výživu, takže věci převážně minimálně slazené. Čokoládu hořkou a třeba jen jeden kousek. Takže ode mě to asi nemá. I když je fakt, že ještě nedávno mu i během týdne podstrojovala moje máma, ale zdá se že se mi podařilo jí to zatrhnout. A ta mu toho nedávala tolik.

Mám na to ten názor, že prarodiče si neuvědomují rizika, jako je třeba reklama na sladkosti. Za jejich života tolik dobrot nikdy nebylo, oni to chtějí dopřát, ale nevidí dopředu. Nevnímají, že když si tahle počítačová generace na sladké zvykne ve třech letech, těžko se toho asi zbaví. A až budou v pubertě místo lítání venku dřepět na zadku u počítače, že z nich budou ve dvaceti nechutný koule. To je jako s hračkama. Taky vůbec nevnímají, jak jsou dnešní děti zahlcené krámama a jak tahle doba jenom tlačí na kupuj, kupuj, kupuj. :-)

ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.01.06 18:38

,????…

ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.01.06 18:48

?????

Bedhann  15.05.08 16:34

No, my jsme rozhodnutí malé do tří let nedávat žádné sladkosti… a je to jenom pro její dobro. A pokud bude mamina či tchýně přes náš zákaz malou krmit těma sračkama, tak bude prostě STOPSTAV návštěv a to bez legrace!!! A jsou na to upozorněni již nyní!!! Tvrdě do nich. :wink:

Tchýni máme sice v baráku (ve spodním patře), ale pokud to poruší, tak prostě malou neuvidí!!

Já jsem máma a já rozhodnu o tom, co bude prcek jest a co ne!!

EinsteinII
Kecalka 159 příspěvků 22.05.08 16:44
Bedhann píše:
No, my jsme rozhodnutí malé do tří let nedávat žádné sladkosti… !

To jsme si říkali taky… :lol:

Bez čokolády jsme vydrželi dva roky, což považuji za slušný úspěch. Ke konci druhého roku jsme trochu uvolnili režim a sem tam jim dáme lentilky nebo kinder mléčné tyčinky… a nic se nestalo, děcka je maj rády, ale nežebraj je po nás.

teeerinka
Kecalka 286 příspěvků 22.05.08 17:01

No tak toto poznám velmi dobre - no sladkosti, sladkosti…tu má u babicky (vlastne u obidvoch)…skoro stále. Teraz už na to nie som až taka prísna - už je malý aj tak naučený…ale keď bol malinký strašne mi to vadilo. Drobček mal 4 mesiace a oni (hlavne z manželovej rodiny) ho chceli krmiť všetkym čo navarili…no a keď mi niekto z ich rodiny povedal…že to malemu neuškodí…že oni raz bavili dvoj týždňové bábatko, ktoré strašne plakalo a plakalo, tak mu dali pojesť guláša - normálne klasický kotlikový guláš. NO skoro som odpadla…

Anonymni  23.07.08 22:18

Ahoj. Taky přidám svůj názor na věc. Asi hodně záleží na tom, jestli dotyční znají míru a pak i na tom, jaké jsou vztahy v rodině obecně. Pokud jsme s rodiči jak svými, tak manželovými zadobře, určitě občas nějaký ten prohřešek přehlédneme. Pokud ovšem nás rozčiluje už existence některé z těchto osob, skáčeme jako čertík z krabičky. Já rozhodně nejsem pro neustálý přísun sladkostí všeho druhu a také se snažím aby to bylo omezeno na nejmenší možnou míru. Ale zase by mi bylo blbý, aby kvůli pár bonbónkům dítě přišlo o kontakt s babičkou. Ono je sice správné, že se dnes hodně maminek (a patřím k nim také) snaží o to, aby jejich ratolesti jedly zdravě, ale fakt je že pokud to vyžadujeme od dětí, musíme jim jít příkladem sami a to včetně manžela. Protože pokud si dám závazek, že do dvou tří let nesmí dítě zavadit o nezdravé věci ani pohledem, mám velkou šanci, že až se „prolomí“ ta magická hranice a my povolíme, vymstí se nám to. Samozřejmě je nejdůležitější nejranější dětství, ale ani potom jim cpaní se sladkostmi a čím vším ještě, může způsobit i zdravotní problémy. Na druhou stranu nemůžeme očekávat, že jen proto, že my máme jiný náhled na výživu, než jaký zde byl několik desetiletí prezentován a prosazován, se všichni okolo nás (hlavně rodiče) okamžitě změní a začnou se živit makrobiotikou. Takže zastávám názor, že všeho s mírou a taky že nezáleží na tom, co jíme nějakých 65 dní v roce, ale na tom, co jíme těch zbývajících 300 dní. Naše holky jsou naučené, že doma dostanou sladkost jen vyjímečně a to ještě se snažím když už tak kupovat zá:,–(ně bez éček a nejlépe Bio. Pokud jsou u babičky od manžela, užijí si rozmazlování a sladkostí, ale samozřejme jemně upozorňuji, že toho nemá být tolik, že jim fakt stačí jedno lízátko a ne tři :lol: V tom má trochu nevýhodu moje mamka, protože bydlí ve stejné domě, takže je s nima v kontaktu pořád a tak se naučila kupovat ovoce, nebo občas čokoládu. Je to hodně o kompromisech, trpělivosti a také určité dávce tolerance.
Omlouvám se za ten román, já prostě neumím psát jednou, dvěma větami :oops:
Nepřihlášená LuckaJ

Anonymní  10.09.13 09:27
Rodina útočí sladkostmi

Ráda bych po porodu ještě pár kilo zhubla, ale rodina mi to hatí. Nejvíc můj tatínek, teď zraje spousta ovoce a on pořád nosí nějaké buchty, švestkový táč, jablkový závin atd. Už jsem vyhazovala dva kousky plesnivé :,(, protože to prostě nestíháme jíst. Vím, je to od něho moc hezké, ale to množství je prostě vražedné. No a do toho jsem měla narozeniny a taky to všichni řeší dorty, cukrovím atd. Naši, tchánovci, všichni. No a vyhoďte to, že. Dorty k narozeninám patří, ale co je moc, to je moc. Bohužel jsem z toho, co jsem pracně shodila, za poslední dva týdny nabrala dvě kila zpátky. Ono se řekne, nejez to, jenže člověku je toho jídla vyloženě líto. Po návratu z porodnice jsem dostala skoro hysterák, když v podobné situaci do všeho toho sladkého jídla přinesl táta ještě krabičku cukroví z cukrárny. :oops: Ale fakt mi ruply nervy. Pokud se člověk „obětuje“ a sní to, tak pak nemá v žaludku místo na skutečně výživné jídlo. :nevim: Naši jsou oba tlustí a já prostě nechci, chci být štíhlá a chci mít štíhlé děti. A tohle mi dost kazí záměry, ale nevím, jak se bránit, tatínek se vždycky urazí.

dajka.11
Kecalka 228 příspěvků 10.09.13 09:32

Taky mam podobny problem ještě že mam toho mojeho chlapa co všechno sni než se do toho pustim ja ktera se snaži zhubnout :lol:

Ijaa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 10.09.13 09:36

No u nás je tohle taky, tedy ne od rodičů, ale od přítelovy babičky. Ta dokáže péct hromady sladkého a do toho ještě nosit sušenky. V sobotu zrovna přinesla tácek s buchtou. Protože tu byla má sestra, tak jsem jí to zabalila všechno, ať se doma podělí. Byla jsem vychována k úctě k jídlu a tak jsem poctivě vždycky dojídala a přítel je to samé. Proto jsme oba trochu oplácaní (ne tlustí) a štve nás to. Já teď hubnout nechci a ani moc nemůžu, protože ještě kojím, ale taky se nechci vyžírat do bezvědomí. Chce to prostě skousnout a jídlo buď vyhodit nebo nabídnout návštěvám, když zrovna přijdou. Jinak to prostě nejde. Tvůj tatínek to myslí zřejmě dobře a není schopen pochopit, že ti to nevyhovuje. To samé je naše babička. Když jí to řekneme, tak se nafoukne, řekne, že to hodíme teda všechno prasatům a za týden je tu s táckem znovu. Prostě marný boj.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama