Slyší hlasy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.12.14 12:49

Slyší hlasy

Dobrý den ráda bych se optala zda máte někdo obdobnou zkušenost
Synovi je 12 let vždy byl brán jako,,zlobivé'' dítě a to hlavně ve škole, kde rád poštuchuje spolužáky a někdy provokuje paní učitelku…jindy umí být uplne zlatý, nepere se ani není agresivní je to pruměrný žák. Vzhledem ke zlobení a přání učitelek byl vyšetřený na hyperaktivitu tu ale nemá bylo nám řečeno že má nejspíše jen problémy s cizíma autoritama, protože doma je vcelku hodný i pracovitý…i když někdy má také své horší dny..a ted k věci
včera jsem se synem večer ležela v posteli -měli jsme svou povídavou chvilku, řešili jsme dárečky a ruzné klučičí zájmy..povídám mu po chvíli není to takhle fajn když se na sebe nemusíme zlobit jsi miloučky krásne se nám povídá a nic neřešíme…proste pohoda. A syn začal že to ví, že ho to trápí že nechce být takový, ale že to ta jeho hlava ta mu to vždy říká..Trocha to zkrátím -v podstatě řekl že i když si říká že už bude hodný a nebude drzí tak pak mu ta hlava a ten hlas řekne co má udelat a on to udělá. Prý je to takový legrační hlas že se mu někdy musí i smát a že ho to pak mrzí, ale neumí mu odolat. Také říkal že někdy ty hlasy slyší venku, když jde se psem že třeba vidí uprostřed pole chlapa jak na něj ukazuje a že i když ví že tam není tak se pak bojí a radeji utíká…
mám obavy zda jsme nehledali za jeho nekdy problémových chováním neco jiného a zda jsme třeba nepřehlédli jinou psychickou poruchu která se s nástupem puberty více ukazuje??hodne me to trápí každopádne v lednu jdeme do poradny tak to určite zmíním…četla jsem i o dětské schyzofrenii ale hodne věcí na nej vubec nesedí..v koletkivu je spíše rád středem pozornosti a vymýšlí práve kraviny a,,divné'' věci které jak říká mu vznikají v té hlavě..
co myslíte??děkuji za pochopení anonymu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17754
14.12.14 12:51

Zkusila bych regresní terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27830
14.12.14 12:54

Asi bych zvážila návětěvu psychiatra, aby vyloučil schizofrenii či podobné onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.14 12:54

@Catus to je co?? a bez diagnozy??

• Citovat
  • Nahlásit
19509
14.12.14 12:59

@Catus to teda nevim, v prvni rade bych navstivila psychiatra. A regrese u ditete, no nevim, nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.14 12:59

@Svistice jenže to chce fakt odborníka ne někoho kdo má na díte 20 minut čas a házi dg od stolu a každé druhé si domu bere tabletky…

• Citovat
  • Nahlásit
27830
14.12.14 13:15
@Anonymní píše:
@Svistice jenže to chce fakt odborníka ne někoho kdo má na díte 20 minut čas a házi dg od stolu a každé druhé si domu bere tabletky…

To je jasné. Ale ruku na srdce, „slyšet“ hlasy není normální a lepší začít s případnou léčnou dřív než později. Prostě začni hledat dobrého dětského psychiatra. Ono pokud skutečně půjde o schizofrenii, tak bez léků se neobejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
IamSherlocked
14.12.14 13:19

Určitě psychiatra, ale postupovala bych opatrně aby se dítě nebloklo… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
48981
14.12.14 13:19

Objednala bych ho k děts. psychiatrovi, nechci strašit, ale může to být schizofrenie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.14 13:29

@MUFICE začnu pátrat je mu dvanáct je třeba si sním o tom promluvit předem a s citem..uplně me tím zaskočil vždy říkal že neví proč to nebo ono dělá, ale tohle mě uplne zaskočilo nikdy mě to nenapadlo a určite si to jen tak nevymýšlí..jen jsem myslela zda se tu neozve někdo kdo má podobný problém… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.14 13:29

Já jsem v dospívání taky slyšela hlasy, vymizely samy. Naštěstí jsem se s tím nikomu nesvěřovala, jen jsem pak musela malovat nebo psát, abych se zbavila tlaku. Umě to bylo mezi 14-17rokem. Pak už nic.

• Citovat
  • Nahlásit
17754
14.12.14 13:31
@Anonymní píše:
@Catus to je co?? a bez diagnozy??

Tak googl snad máš a ne na všechno je třeba diagnóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17754
14.12.14 13:34
@Eemii píše:
@Catus to teda nevim, v prvni rade bych navstivila psychiatra. A regrese u ditete, no nevim, nevim.

Píšu co bych dělala já :nevim:
Samozřejmě bych se objednala na dětskou psychiatrii, ale já osobně tyhle věci vnímám ještě trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
14.12.14 14:04

Urcite k psychiatrovi, slyset hlasy muze byt i priznak schizofrenie, tak bych to nepodcenovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7703
14.12.14 16:59

Já četla nedávno jednu knížku, napsal ji otec, jehož malá dcera měla schizofrenii a ten tam popisoval přesně to samý, co říkal zakladatelky syn. Ona byla dost agresivní, jak na rodiče, tak na malýho bratra. A když se jí ptali, proč to dělá, tak tvrdila, že to dělat nechce, že jí to říkaj ty hlasy v hlavě a prostě to udělat musí.
Já bych to nepodceňovala, vyšetření u psychiatra je bohužel na místě. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat