Slzení očí - dítě 3r

120
31.3.17 11:32

slzení očí - dítě 3r

Ahoj, právě jsem přijela z očního a jsem nemoudrá..
Od miminka dceři slzí oči, nehnisavě, čistá slzička a jen při působení vnějších vlivů jako větší zima nebo mírný vítr..
Na kanálky to nevypadá, prý bychom to zaznamenali už u mimina (slzení jsem zaznamenala, ale hnis ne), nicméně to očařka nekontrolovala, jelikož slz. kanálky lze řešit do 1r a pak od 4r. Máme proto přijít až ve 4 letech.
Nicméně, mi nepřipadá ten problém tak závažný, abych kvůli tomu nechávala malou operovat - máte někdo zkušenost, že by šlo o ucpané kanálky, ale jen trochu a děti z toho pak vyrostli?
Ještě dr napadla alergie a napsala kapky, ale osobně se mi to nezdá…
Díky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47750
31.3.17 11:42

Dcera byla s kanalkama na operaci u dr Cervenky v 6 mes.ale ona to mela hrozne, byla nekolikrat ambulantne na zakrok, hronadu kapek, masti, nic nezabiralo, doslo az k takovemu zahnisani, ze 14 dni oci neotevrela, jak to mela opuchle, takze musela na operaci a od te doby ma klid. Mivala, ale zluto zeleny hnis z oci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47750
31.3.17 11:44

A ted je obdobi alergii, takze klidne muze jit jen o alergii, ve vzduchu je ted plno alergenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
31.3.17 12:07

Právě že nejvýrazněji to má přes zimu - tím jak je venku zima a fouká studený, to slzí jak blázen, doslova se kutálejí slzičky po tvářích. Ale hnis nemá, jen čístá slza.. Měla párkrát hnisavou rýmu, ale bylo to vyloženě při nemoci (horečka) a během týdne bez hnisání.
Proto se mi alergie nezdá, naopak od jara do podzimu přichází zlepšení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
31.3.17 12:11

Mně se to zdá jako extrémně citlivé oči, ale nevím, jestli něco takového může být a jak to následně řešit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27587
31.3.17 12:43

@Stased dcera na to trpí už od narození, teda i s hnisáním. Ale oční doktorka říkala, že ty kanálky se zvětšují spolu s tím, jak dítěti roste hlava, takže to může být tak, že ho nemá „ucpaný“, ale jen prostě úzký.
Dá se na to udělat takový test, oční ho dělá - do oka kápne barevnou tekutinu a pak za 15 minut jí hledá v nose. Pokud tekutina projde, tak je kanálek průchozí a pravděpodobně se to zlepší až dítě vyroste.
Tak alespon to očekávám u nás, ted už ty záněty nemá, ale skoro pořád jít to jedno očičko slzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 13:15

Já jsem to měla jako malá, ale tenkrát se to moc neřešilo, prostě jak bylo chladno a větrno, tak jsem bez kapesníku neobešla, slzy jako hrachy, časem to bylo lepší a lepší, na žádné operaci jsem nebyla, jsou zimy, kdy to nemám vůbec, ale zrovna asi před měsícem jsem jela šalinou do města a co jsem vylezla z baráku, tak jsem si musela pořád utírat levý oko…

moje dvouletá dcera to sem tam v zimě měla taky, z obou očí, ale ne nějak pravidelně, já to neřeším - nebolí to, nehnisá to, stačí kapesník, operovat dítě bych nenechala leda třeba ve vyšším věku, kdybych viděla, že se to nezlepšuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 13:17

Jo ještě - aspoň teda u mě to s alergií nesouvisí, nejsem alergická na nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1828
31.3.17 13:17

@Stased No pokud to má už od mimina, tak by to kanálky být mohly. Je blbost, že se to řeší do roka a od 4 let. Malá byla operovaná ve 2 letech, dělali jí intubaci slzných cest. Ale u nás to bylo horší, malé první rok oči hnisaly téměř pořád, pak jí udělali sondáž v 9 měsících (tam co jsme chodily to očařka proplachovala a říkala že je to průchodné a pak nemocnici nám řekli že je to neprůchodné a že jdemem pozdě) a oči přestaly hnisat, ale stále slzely, při rýmě jí z toho tekl hlen. Čekala jsem že z toho vyroste. A po asi roce dostala zánět spojivek a já kontaktovala to pracoviště, kde jí dělali sondáž a oni jí rovnou doporučili operaci. Původně jiný výkon, více invazivní, ten jsem odmítla (ještě po konzultaci s jiným očním lékařem). No a od té doby má klid. Jen při rýmě má pod jedním okem slzičku, jsou jí 3 roky, ale zlepšení o 90%. Pokud Tvé dceři oči jen slzí tak klidně počkej. Určitě to nemá zcela neprůchodné, to by jí to hnisalo a měla by větší potíže. A z nějakého zúžení buď vyroste, nebo se to vyřeší později. Dá se udělat neinvazivní test s fluorescinem - do oka se kápnou barevné kapky a čeká se kdy to odteče. U nás měla malá žluté oči ještě večer a do nosu jí neodteklo prakticky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama