Smegma nejde vytlačit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mova
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 07:39
Smegma nejde vytlacit

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, syn má na pindikovi smegma, doktorka nechává tak, jen máme přetahovat, což jsem ráda. Včera se malému kůžička na špici toho smegmatu sama protrhla, možná taky tím, že teď má často svoje intimní chvilky, prostě se objevuje ???? Nicméně já jsem si myslela, že když už se mu to takhle protrhne, že to půjde jednoduše ven a ono vůbec! Trochu mu ven vyšlo, ale pak už jsem mu to dost mačkala, aby něco vylezlo a i tak tam větší půlka zůstala. Takže stav je takový, že kůžičku má natrhlou, smegma zůstalo a já se teď bojím, aby se mu to nezanítilo, mažu framykoinem. Co dál? Mám to nechat být? Jak se toho zbavíme, když to vůbec nejde ven?

Reakce:
petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 07.03.17 08:18

Asi bych to nechala. synovi se taky delala a nesla mu vytlacit vsechna ale za par dni uz to slo. uvolnuje se to postupne. a pokud ma objevitelsky obdobi tak mu to pujde.

Terulka
Extra třída :D 11349 příspěvků 07.03.17 08:28

Syn to mel take, az se kuzicka jeste vic uvolni vyleze to samo nebo tomu zase trochu pomuzes, asi nejlepe treba po koupani. ;)

gin 124
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 08.03.17 22:10
@mova píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, syn má na pindikovi smegma, doktorka nechává tak, jen máme přetahovat, což jsem ráda. Včera se malému kůžička na špici toho smegmatu sama protrhla, možná taky tím, že teď má často svoje intimní chvilky, prostě se objevuje ???? Nicméně já jsem si myslela, že když už se mu to takhle protrhne, že to půjde jednoduše ven a ono vůbec! Trochu mu ven vyšlo, ale pak už jsem mu to dost mačkala, aby něco vylezlo a i tak tam větší půlka zůstala. Takže stav je takový, že kůžičku má natrhlou, smegma zůstalo a já se teď bojím, aby se mu to nezanítilo, mažu framykoinem. Co dál? Mám to nechat být? Jak se toho zbavíme, když to vůbec nejde ven?

V toto případě se vůbec nejedná o smegma, ale o uvolňování konglutinace a co se uvolnilo, musí postupně pryč. Ta vaše doktorka je nějaká předpotopní, to předčasné přetahování a prasklinky a po něm praskinky dělají velkou neplechu, dám tu několik odkazů:

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…t-zastavena/

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…t-zastavena/

Spíše vyplachovat pomocí injekční stříkačky nějakým bylinkovým léčebným roztokem, to nejsou jen babské rady, které jsem tu četl, ale doporučuje to i jeden doktor, který má poradnu.

Dnes se vůbec nedpopručuje tu předkožku stahovat před třetím rokem, tedy u batolat. Jeden z důvodů je tento:

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…covych-cest/

mova
Nováček 6 příspěvků 09.03.17 11:34

Tak po pár dnech musím říct, že se mu to opravdu uvolňuje samo. Já se jen snažím o zvýšenou hygienu ???? Jinak k tomu přetahování, ono mu to zatím jde jen tak z 1/3, nedělám nic násilím, spíš mu s tím jen pojezdím, umyju a hotovo. Daleko víc dělá sám objevováním ????

gin 124
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 11.03.17 08:19
@mova píše:
Tak po pár dnech musím říct, že se mu to opravdu uvolňuje samo. Já se jen snažím o zvýšenou hygienu ???? Jinak k tomu přetahování, ono mu to zatím jde jen tak z 1/3, nedělám nic násilím, spíš mu s tím jen pojezdím, umyju a hotovo. Daleko víc dělá sám objevováním ????

Problém je, že se ta kůžička protrhla.
*Včera se malému kůžička na špici toho smegmatu sama protrhla, možná taky tím, že teď má často svoje intimní chvilky, prostě se objevuje??? *

Jednorázová trhlinka ještě nic neznamená, kdyby jich však bylo více, mohlo by dojít k zajizvení a patologické fimóze, kterou je pak zpravidla řešit operačně.

  • Daleko víc dělá sám objevováním???*

S tím začínají zpravidla ve 3 letech, některý je holt předčasnější, s tím se nic nenadělá, o to potřebuje větší dohled.

*Já se jen snažím o zvýšenou hygienu??? *

Ta zvýšená hygiena může nadělat velkou neplechu. Odpovídám až teď, poněvadž teprve včera pozdě večer jsem přeložil tento článek:

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…etem-zaludu/

Takže, hlavně žádné mýdlo!!!

Jinak na něj dohlížet a postupovat dle návodu pro starší kluky. Dám tu ještě dva odkazy, kde je zmínka o parafimóze, to je, kdyby se ta kůžička zasekla za žaludem a nešla by dopředu. To je velmi nebezpečná věc, a tak je tam návod od pana Lichtenhedta, (německý spisovatel) jak si s tím počínat.

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…vany-fimoza/

a poněkud přepracované MUDr Staňkem

http://www.strankyprokluky.cz/…a-predkozka/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Praha jede! V prestižním průzkumu strčila do kapsy Lublaň, Budapešť i Bratislavu

Česko v mezinárodní konkurenci opět zabodovalo. Městem s nejlepší kvalitou... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >