Jak pomoci 18měsíční s rýmou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 08:47
Jak pomoci 18 m s rýmou?

Ahoj maminky,
poradily byste mi, jak ulevit naší 18 měsíční dcerce? Od včera jí teče z nosu a hlavně kašle, ale tak, že by potřebovala vykašlat hlen, což samozřejmě neumí (nebo pokud se jí zrovna podaří dostat ten hlen nahoru, tak ho samozřejmě spolkne zpět :-( )..
Neznáte nějaké „babské“ rady?
 Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MarleyMarley
Povídálka 38 příspěvků 04.03.17 09:05

Babske rady mi bohuzel nikdy moc nefunguji:(. Ale muzes zkusit nakrajenou cibuli zabalit do latky napr. plenky nebo kapesniku a dat to k posteli. Ta „vune“ pry spousti u deti rymu, ale u nas nepomohlo. Nebo pytlicky se soli (napr. do stare detske ciste ponozky), nahrat v mikrovlnce nebo troube a prikladat ke korenu nosu a jakoby nad oboci, dutiny by se mely uvolnit.
Jinak u nas zabira klasika, strikat morskou vodu (pouzivam Sterimar) a smrkat a smrkat prip. odsavat. Ono se to vzdy nejak spusti.
A pokud je to vetsi ryma a kasel a vyzaduje si to nejake leky, tak ACC sirup pro deti uvolnuje hleny. Driv jsem kupovala spis prirodni sirupy, ale bohuzel nikdy nebyly tak ucinne.

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 09:09

@MarleyMarley děkuju za tipy ;) Ten nos nějak zmákneme, to je ok, ale spíš mě trápí ten kašel a hleny :-/

Veverko
Kecalka 272 příspěvků 04.03.17 09:09

Tu rymu, kdyz ji tece z nosiku, bych moc neresila, jen at smrka. Mozna jeste strikla morskou vodu, at se dutiny procisti. No a na ten kasel, pokud ji to trapi hodne, tak davat nejaky sirup na vykaslavani, at ji to pomuze zbavit se hlenu. Pokud hlen polkne, tak nevadi, vykaka jej :)

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 09:30

@Veverko právě ten kašel je ošklivý, hlavně když ji položím na záda třeba při přebalování, to se skoro zalyká a musím fofrovat ji zas rychle posadit… myslela jsem, jestli spíš není nějaký sirup, který by jí ten hlen naředil… nemyslím, že je úplně dobře, aby to polykala..

stahela
Nováček 1 příspěvek 04.03.17 10:00

.. nám nakrájená cibule + mořská voda do nosu + odsátí odsávačkou pomohla vždycky

Safija
Kecalka 265 příspěvků 04.03.17 10:05

Nám poradila sestřička, abych dala malému flašku s vodou-čajem a se slámkou-brčkem. Měl do toho foukat, dělal by bubliny, takže by ho to zabavilo a zároveň by to foukání podpořilo vykašlávání. No a když by místo fouknutí do brčka z toho brčka popotáhl dovnitř, tak by se napil a měl by příjem tekutin :D takže hned tři mouchy jednou ranou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Veverko
Kecalka 272 příspěvků 04.03.17 10:06

@Klanel Na prirodni bazi je stopkasel, ale nema ucinek ihned, ten zabranuje tvorbe hlenu a jeho naredeni a pomaha k posileni imunity. Mne se celkem osvedcil stoptusin - na suchy i vlhky kasel. Taky jsme ted resili kasel a zahleneni a ten hodne pomohl. Je od 6 mesicu. Preji vam at to rychle a uspesne zvladnete.

pannda
Kelišová 6584 příspěvků 35 inzerátů 04.03.17 10:09

Doporučuji mazat hrudník z obou stran mastí Psí sádlo nebo Koala, pomáhá to uvolňovat hleny, vůně pomáhá lepší dýchání

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 10:51

@Safija Jak vysvětlím malé, že tam má foukat? :-)

Koupila jsem v lékárně Mucosolvan Junior (na doporučení babičky), tak uvidíme.. Pití se do ní snažím lít pořád…
Děkuji moc :kytka:

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 04.03.17 10:56

@Klanel polykání není špatně, horší je to, že se tím zalyká - vdechuje to. Dej jí do oběda hodně tymiánu, já nedám dopustit na leros čaj kašel a průdušky pro děti - dost synovi vždycky pomůže.

zrcadlo
Kelišová 6861 příspěvků 04.03.17 11:00

Naší rodině pomáhá na suchý i na vlhký kašel cibulová šťáva (nakrájet cibule do zavírací skleničky, zasypat větším množstvím moučkového cukru, promíchat a nechat pustit šťávu, pak dávám klidně po polévkových lžících třeba každé 2h a do 24h je viditelné zlepšení). Akorát manželovi to děsně smrdí, tak otvíráme na chodbě.

Soňa Zacharová
Nováček 04.03.17 11:39

@Klanel za mě na kašel prospan přes den max do 4 hodin a na noc sinecod na rýmu doporučuji mořskou vodu aby obsahovala hypertonický roztok a odsavat. Teď to měli moji děti.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 04.03.17 12:17

@Klanel tak názorně ukážeš, ne? :mrgreen: bobeš mi to pochopil celkem rychle, že když udělá fufu, tak že bude bublina (tehdy měl taky 18m) ale je pravda, že už uměl z brčka pít, takže jsem se mu snažila jen vysvětlit, že nemusí jen cucat, ale že do toho jde i foukat :D ze začátku nečekej nějaké dlouhé fukance, zkus učit krátké fu-fu, ale jak pochopí princip, tak to půjde samo

Safija
Kecalka 265 příspěvků 04.03.17 12:22

@Klanel jo a do té flašky jsem dala majoránkový čaj s domácím medem a citronem na kašel, který mi moc nechtěl pít, ale občas neodolal a místo aby foukal, tak si cucnul z brčka a bylo to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >