Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Tak to mate bezcenny kus papiru. Proc by ho nekdo kupoval co by z toho mel
Vzhledem k tomu že už není po kom vymáhat peníze tak máte asi bohužel smůlu ![]()
Poraď se s právníkem, co Ti tady může k tomu kdo říct, zase spekulace a to Ty nepotřebuješ, do těchto diskuzí by měli přispívat jen ti, kteří o dané problematice něco vědí a ne typu - myslím si, asi… to je totálně mimo, to je Ti jako mrtvému zimník.
Ať vám to dobře dopadne, hodně štěstí. ![]()
Směnka se dá prodat. Kupují ji velké firmy, které potřebují náklady. Ale plnou částku nezaplatí nikdo.
Aleno, peníze jsou nenávratně v tahu. Jednak se stát uspokojuje vždy první, druhak už to dědictví státu propadlo, když se ho všichni vzdali (a nedivím se jim). A stát vám nic nezaplatí, když sám není uspokojen. Nevím, co vás k tomu půjčení vedlo, zřejmě vidina zisku. Nikdo, kdo má v hlavě mozek, od vás tu směnku nekoupí. Berte to jako drahou životní lekci. Bohužel.
K cemu penize od vas pujcene pouzil? (Nekupoval treba nemovitosti a neprevedl je na nekoho). Tam by mozna cesta byla.
Prodat lze. Ale s ohledem na nulovou vymahatelnost pouze za zlomek ceny.
Tak ta směnka není kryta prakticky žádnými aktivy. A na to málo aktiv, co z pozůstalosti zbylo, má přednostní právo stát
Takže si to asi spočítáš sama ![]()
Ahoj, máte někdo zkušenosti se směnkou?
Půjčili jsme peníze, vystavili směnku. Peníze se nám zpět nevrátili, ten člověk zemřel. Jeho dědictví je předluženo. Má mnoho dluhů u státu (sociálka, zdravotko). Notářka nám řekla, že ani stát nebude plně uspokojen. Věřitelů se přihlásilo asi dalších 50. Aktiva x pasiva jsou cca 2: 70 milionům.
Je šance směnku prodat? Máte někdo s tím zkušenost? Děkuji. Jsem z toho hotová, protože to byly celoživotní úspory. Půjčovali jsme vzdálenému příbuznému, všichni dědici se dědictví zřekli. Děkuji za rady. Alena