Smí se při spále chodit ven?

1.4.08 22:11

Smí se při spále chodit ven?

Dneska jsem se dozvěděla (po 3 týdnech trápení), že má malá spálu. Nikdy jsem se s tím nesetkala, tak nevím jestli ji musím držet doma, nebo jestli můžeme chodit ven. Infekční by prý měla být 48 hodin po píchnutí Pendeponu, pak už ne. Poraďte prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5677
2.4.08 07:44

ahojky, možná bych zavolala doktorce a zeptala se přímo jí, ale vím že když sem měla spálu já tak sem ležela asi 10 dní v nemocnici na infekčním… tak asi na tom něco bude.....
zkus jí zavolat a uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.4.08 09:14

Ahoj, naše starší už měla taky spálu a ven jsem s ní nechodila. Ležela v posteli, i když to bylo dost vysilující ji tam donutit zůstat. Doktorka mi říkala, že kdyby neležela, mohly by nastat komplikace.Takže fakt tvrdě do postele.U nás byl ale taky problém v tom, že měla vysoký horečky a bolelo jí v krku, takže i sama ten klid vyžadovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
2.4.08 09:27

Ahoj, kdysi jsem s tím ležela týden na infekčním a pak jsem musela být ještě 14 dní doma. A stejně jsem si s komplikacema poležela ještě 2 měsíce v nemocnici. Jelikož je to infekční, tak ven bych s malou už z tohohle důvodu nechodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
2.4.08 09:56

Ahojki

také jsme měli spálu na podzim. Tři starší jezdili na injekce pendeponu do nemocnice (už se tam prý nemusí ležet), ale byli jsme doma - sice v posteli neleželi - nedali se udržet, ale alespoň trávili doma… - Spála je vlastně reakce těla na toxiny streptokoka - takže angína..

Určitě se zeptej dr…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
2.4.08 21:07

Já měla spálu dvakrát, jednou jsem ležela v nemocnici a podruhé ne. To už se nemuselo být na infekčním, ale musela jsem opravdu tři týdny ležet a nechodit, takže ven rozhodně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama