Vyšetření jícnového refluxu

9534
1.4.08 10:48

Vyšetření jícnového refluxu

Ahoj holky potřebuju radu. Malá má od prosince kašel zkoušelo se kde co, byli jsme na RTG několik odběrů krve několik výtěrů nosu i krku a všehovšudy nic. Kašle někdy až zvrací a dusí se.Někdy lepší někdy horší prostě jak kdy ted opět výsledky negativní tak se doktorka rozhodla, že by ji poslala na vyšetření jícnvého refluxu do Prahy. Nemáte někdo zkušenost s tímhle nebo podobným případem.Nějak ji nechci trápit se sondou v nosíku 24 hodin samo kdyby nic jiného nešlo tak pojedeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

847
1.4.08 12:52

Nam take vysetrovali reflux na gastru na Karlove v Praze. Dceri je 2,5 a celkem se to dalo vydrzet - 2 hodiny pred tim nesmela nic jist a pit, vysetroval nas pan primar dcera se sice trochu bala a nechtela se nechat vysetrit, ale pak poznala, ze to nic neni a zvladla to. Dela se to ultrazvukem jezdi se jim jen po zaludku, pak se musela napit a znova se to opakovalo, jestli tam ta voda nesploucha. Sly jsme tam ze stejneho duvodu jako vy a nic se nepotvrdilo. Jsou tam moc hodni, rozhodne to nebylo zadne invazivni vysetreni se sondou, to se provadi, pokud je nutne udelat dalsi vysetreni, kdyz se ten reflux potrvdi.

Niceho se neboj a hodne stesti

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
1.4.08 15:57

Malá taky na toto byla, je to z důvodu alergie, zda jí žal. šťávy neleptají sliznice, na kterých se pak drží bakterie- tak nám to bylo vysvětleno. Je to v podstatě sono, kterým jí jezdili po bříšku, jak psala Bubina. Je to absolutně nebolestivé- malá říká, že to lechtá a studí. Taky musela mít pití sebou. bylo to ambulatně. Přišli jsme- vypila čaj a šla, po sonu hned domů. Jo na tom sonu krásně vidíš, jak se to vrací- nebo nevrací.
Sondu jí snad cpát nebudou, to je děs, nechci tě strašit, ale byla jsem na tom, ale raději 1000× zubař a 1000× porod, než tu sondu, každý to ale snáší jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
1.4.08 17:18

Holky tak já to nechápu mě naše dr řekla, že jí budou nosem dávat sondu tu zafixují musí ji tam mít 24 hodin a druhý den pujdeme na vyndání té sondy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
1.4.08 18:37

Me se to nejak nezda to s tou sondou, predevsim kdyz nejste nijak akutni pripad a dcera nezvraci od malinka. Me dcera zvracela 5× za den.. Ta sonda je az druhy krok, tak se neboj :D

BUBINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
1.4.08 19:38

To co popisujes, vypada jako 24-hodinova pH-metrie…kdy se meri po dobu 24hod pH a to se pak vyhodnocuje, ale treba taky prvne zacnete sonem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
2.4.08 11:18

My jsme teď byli na UTZ vyšetření refluxu s 2 měsíčním miminkem. Doktor právě, že UTZ vyšetření někdy po sledovanou dobu reflux neprokáže a pak se v případech, kdy je to nutné, dělá vyšetření právě tou sondou do nosu. Ale že se to dělá jen v případech, kdy dítě výrazně neprospívá a má velké problémy …

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
2.4.08 11:39

Holky děkuju, Kája je šikovná a krásně prospívá narodila se sice dřív ale v roce měla 80cm a 10,60kg což si myslím že je krásný po porodu se nám spadla až na 2,5kg ale krásně pila a byla šikulka. Kojili jsme do roku a týdne pak prostě nechtěla tak nutit jí to nebudu i když mi to chybí. No v pátek nebo pondělí pujdu k doktorce tak se ještě pořádně zeptám ona to chtěla ještě konzultovat s jinoou kolegyní tak uvidím co vymysleli, ale snad by to stačilo tím sonem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
2.4.08 11:40

Jo a nám všehovšudy nic není když nepočítám že 4 měsíce kašle až z toho někdy zvrací a dusí se jinak je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mišačik
26.4.11 11:17
pavluša píše:
Jo a nám všehovšudy nic není když nepočítám že 4 měsíce kašle až z toho někdy zvrací a dusí se jinak je v pohodě.

Jak to dopadlo???my mame stejnej problem asi 4 mesice kasel a nekdy i ztoho kasle zvraci a nemuzem se toho zbavit

• Nahlásit
  • Citovat
100
26.4.11 15:06

tak my máme to samé kašle :think: krev dobrá reflux není plicní dobré tak co to vlastně je :nevim: máme jít na ORL kvůli tomu aby mu prohlédly tu mandli,tam se mi moc nechce nechci ho trápit a stejně bych mu ji nenechala vyndat tak bude asi kašlat pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
26.4.11 15:07

tak my máme to samé kašle :think: krev dobrá reflux není plicní dobré tak co to vlastně je :nevim: máme jít na ORL kvůli tomu aby mu prohlédly tu mandli,tam se mi moc nechce nechci ho trápit a stejně bych mu ji nenechala vyndat tak bude asi kašlat pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.13 21:06

reflux

Zdravím všechny maminy, co se bojí nechat vyšetřit své dítko sondou. Mám 8 letého kluka, docela hysterku, až jsem z toho začala hysterčit i já. Úplně zbytečně. Měl si s sebou vzít pitíčko s brčkem, foukli mu to tam, ani nemrkl a přitom pil džusík. Pak říkal, že to trochu tlačilo, jinak dobrý. Měl to tam na 24 hodin, jeli jsme domu, spal v pohodě, ani nechrápal. Druhý den, když se podruhé zeptal doktora, zda to bude bolet, doktor mu řekl, ať si to vyndá sám. Tak si to vytáhl. Byl na sebe patřičně hrdý. Vůbec nic to nebylo. Akorát nešel do školy, protože se styděl, že má trubičku z nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama