Smlouva na dobu určitou

9
30.9.20 21:14

Smlouva na dobu určito

Ano primitivní otázku mám, nicméně, mám smlouvu na dobu určito do tohoto konce roku, vedoucí se mě bude ptát na tuty jestli chci prodloužit smlouvu jelikož jsem se všema za dobře ale našel jsem si něco jiného a taky z osobních důvodů, jestliže řeknu ne můj poměr jednoduše zanikne a nemusí se se mnou nikdo bavit? Nebo bude platit ještě výpovědní lhůta 2 měsíční čili bych mu to měl oznámit ideálně v desátem měsíci?.. děkuji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14250
30.9.20 21:18

Korektní je oznámit to v říjnu, ať má zaměstnavatel čas si najít někoho jiného. Na druhou stranu i zaměstnavatel by se měl sám od sebe zajímat, zda budeš chtít smlouvu prodloužit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16784
30.9.20 21:20

@kokosino Smlouva na určito je od toho, abys věděl, kdy skončí. Takže klidně jim to můžeš říct až poslední den. Stejně tak ti oni můžou oznámit poslední den, že tě nechtějí. A pokud máš dobré vztahy, pak bych i tak počkala do prosince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14426
30.9.20 21:25

Ne - smlouva zanikne k datu kdy končí a pak tě nic neváže, ale je docela fér zajít za vedoucí ještě v říjnu, že budeš končit, aby za tebe někoho našli a aby si práci předal.

Ano, můžeš se zachovat jako kretén a neřešit to a počkat jestli si vzpomenou a je to zodpovědnost tvé vedoucí.

A nebo můžeš fungvat jako člen týmu a prostě je seznámit s tím, že budeš odcházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
30.9.20 21:36

Smlouva končí koncem prosince, tj. pokud neprodloužíš tak jsi v lednu volný a můžeš jít pracovat jinam. Ovšem pokud už teď víš, že máš novou práci, bylo by dobré to co nejdříve vedoucí oznámit ať mají čas někoho najít někoho nového ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
30.9.20 21:42

@Ou A nemel by se nahodou jako kretén nechovat jeho vedouci a nabidnout mu v predstihu prodloužení smlouvy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
30.9.20 21:50

Pokud to vedoucí neřeší a nemáš se zaměstnavatelem extra dobré vztahy, tak bych se s klidným svědomím posledního prosincového dne sbalila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16784
30.9.20 22:21

@kaja00 Pokud nemá podepsanou novou pracovní smlouvu, což pochybuju, pak bych nic nehlásila. Ono vědět, taky nemusí nic znamenat, pokud to není černé na bílém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18988
30.9.20 22:26

Smlouva ti skončí dnem, co mas ve smlouvě, kdyz je na dobu urcitou, tak po jejím uplynuti uz neni zadna výpovědní lhůta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
30.9.20 22:57

Díky všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60522
1.10.20 01:04

@kokosino zanikne, datem uvedeným ve smlouvě.. Takže nemusíš pak už nic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
1.10.20 08:08
@kokosino píše:
Ano primitivní otázku mám, nicméně, mám smlouvu na dobu určito do tohoto konce roku, vedoucí se mě bude ptát na tuty jestli chci prodloužit smlouvu jelikož jsem se všema za dobře ale našel jsem si něco jiného a taky z osobních důvodů, jestliže řeknu ne můj poměr jednoduše zanikne a nemusí se se mnou nikdo bavit? Nebo bude platit ještě výpovědní lhůta 2 měsíční čili bych mu to měl oznámit ideálně v desátem měsíci?.. děkuji :zed:
Výpovědní doba se vztahuje pouze k ukončení pracovního poměru výpovědí. Pracovní poměr na dobu určitou může skončit prostě uplynutím sjednané doby (§ 48 odst. 2 zákoníku práce) a k ukončení pracovního poměru uplynutím sjednané doby se žádná výpovědní doba nevztahuje. Sjednaná doba uplyne a na druhý den nejdeš do práce. Kdybys do ní přišla a s vědomím zaměstnavatele začala pracovat, tak máš pracovní poměr na dobu neurčitou (viz § 65 odst. 2 zákoníku práce).
@P4ja píše:
@kaja00 Pokud nemá podepsanou novou pracovní smlouvu, což pochybuju, pak bych nic nehlásila. Ono vědět, taky nemusí nic znamenat, pokud to není černé na bílém.

Přesně tak, pokud není nic písemně (aspoň písemný příslib zaměstnání), tak není nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama