Smůla na

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 22:35
Smůla na "kamarádky"

Omlouvám se, ale radši anonym. Jsem, řekla bych, normální matka na RD s 2 dětmi. Můj problém začal krátce po přestěhování do jiného města. Při studiu jsem se seznámila s „kamarádkou“ č. 1 a 2. „Kamarádka č.1“ byla fajn, chodily jsme spolu v pátek do baru, bavily jsme se, rozumněly jsme si. Ona byla tedy sebevědomější, atraktivnější a nikdy (díky rodičům) neměla problém s penězi, což se mj. odráželo i na jejím vystupování, oblečení apod. Odjela do zahraničí studovat, ale stále jsme byly v kontaktu. Když byla v ČR, tak se mi najednou začala vymlouvat, že nic nestíhá, rušila společná setkání chvíli před domluveným termínem apod. Pak jsem začala chystat svatbu a s nynějším manželem, jsme se dohodli, že si každý pozveme cca 5 přátel. Pečlivě jsem vybírala koho pozvu a pozvala jsem i tuto „kamarádku“. Věděla kde svatba bude a kdy. Den před obřadem mi napsala, že nepřijede, že nevěděla že je to tak daleko (cca 150km). Zalitovala jsem, že jsem ji pozvala. Pak jsme si už jen občas napsaly, naposledy když jsem byla těhotná, rizikové těhotenství, a ona mi vyčítala, že jsem na neschopence a proč něco nedělám, že ona by nedokázala jen tak sedět doma (v tu dobu byla nezaměstnaná a chystala se na dovolenou u moře, kterou jí zaplatil otec!!!). Psala jsem jí, že se bojím o dítě a že kde by mě těhotnou zaměstnali na brigádu apod., že to jednou pochopí. Ona mi vpálila, že mi dítě vymylo mozek. Tím naše kamarádství skončilo. Já pár měsíců po této komunikaci skončila na udržování v nemocnici a vzpomněla jsem si na její slova. Po několika letech jsem se s ní setkala v rámci hromadnějšího posezení v baru a nějak jsem s ní neměla o čem mluvit.
„Kamarádka č. 2“ na mě začala žárlit krátce po mém nástupu do zaměstnání, kdy začala chodit s mým kolegou a křivě mě obviňovala z toho, že s ním spím. Dělala mu scény a vyjadřovala se o mně dost vulgárně. Btw: její přítel nebyl absolutně můj typ!!!
„Kamarádka č. 3“ se kterou jsem se seznámila v porodnici. Společně jsme chodily na procházky s kočárem, procházely jsme se dlouhé hodiny. Po roce od ní ale odešel manžel a ona se změnila. Najednou jsem ničemu nerozumněla, vše čím jsem se ji snažila podpořit bylo špatně. Asi prostě potřebovala víc litovat, nebo zkrátka někoho jiného. Přestaly jsme se vídat. Obdobně dopadla i „Kamarádka č. 4“, kterou jsem znala od svého manžela, a které odešel manžel za její příbuznou. Taky se změnila. Navíc nastoupila do práce, měla úplně jiné starosti a nebyl už čas se moc vídat. Další „Kamarádka č. 5“, seznámila jsem se s ní přes internet, bydlela blízko, měla malé dítě jako já, občas jsme šly na procházku, děti si pohrály apod. Nikdy to nebylo plnohodnotné kamarádství, byl mezi námi větší věkový rozdíl, jiný pohled na svět, ale co se týká dětí, tak jsme se shodovaly. Změnila ji tragická smrt jejího manžela v době jejího druhého těhotenství. Sebralo to i mě. Najednou jsem nevěděla jak a o čem se s ní mám bavit. Byla apatická. Bylo mě jí tak strašně líto. V té době jsem řešila zásadní zdravotní problém a snažila jsem se jí nějak podporovat, povzbuzovat. Ale bylo to těžké. Nakonec jí prostě pomohly její vrstevnice. Za to jsem moc ráda a moc moc jí to přeju. Já se odstěhovala na druhý konec města a už se nevídáme. A teď poslední kamarádka, č. 6. Seznámily jsme se ve školce. Stejně staré, stejně staré děti, podobný smysl pro humor, podobné zájmy. Začínám si ale všímat rostoucí zdi mezi námi. Naprosto jiná povaha (narozdíl ode mě musí mít naplánovaný každý den, plno aktivit, strašně hrrrrr, jiný denní režim našich dětí, byla manželovi nevěrná, připadá mi, že se mi začala stranit). Nechci o ni přijít, děti spolu chodí do školky, kamarádí spolu, scházely jsme se i po školce, příp. večerní posezení apod. Krom 2, žádné nezazlívám ochladnutí našich vztahů. Mám i jiné kamarádky, opravdové. Bohužel rozházené po celé republice.
Manžel mi vždy řekne, že si myslel, že to tak dopadne, že po pár setkání věděl, že to není ono, že to chlap prostě vycejtí. Což mi potvrdil i kamarád, v případě „kamarádek“ jeho ženy. A teď se chci zeptat, jestli má někdo z vás taky takovou smůlu na kamarádky nebo jestli je to prostě souhra náhod, jestli jsou to běžné životní události, jestli prostě někde existuje možnost najít novou a opravdu NORMÁLNÍ kamarádku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 22:54

Já myslím, že někdo má prostě štěstí a najde si duši, co je pro něj jak dělaná a přátelství jim vydrží celý život. A někdo má holt smůlu (změna prostředí, práce atd.) a když si to dobře nepohlídá, tak ten kontakt ztratí.
Mě jen napadlo, podle toho, co píšeš, jestli by se bývalo nevyplatilo mít víc trpělivosti s těmi kamarádkami, o kterých píšeš, že je život změnil.
Takhle já poznám pravé přátele…když jsem byla na dně a taky jsem se změnila, tak se většina lidí odvrátila, ale zůstalo pár, které prostě nedám. Viz kamarádka, v mé největší depresi mi řekla, že jestli jí nebudu brát telefony, tak prostě přijde, sebere sousedy, vyrazí mi dveře a odtáhne mě na to slibované kafe.
Nenechala mě v tom a to jí nikdy nezapomenu. ;)

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 06.11.14 22:55

Mně přijde, že to moc řešíš. Taky nejsem se všemi kamarádkami, co jsem kdy měla, úplně ve styku, ani by to nešlo stýkat se třeba se stovkou bab najednou. Prostě lidi se mění, odcházejí, tak je nech jít a nech přijít jiné. ;)

burgundy
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 06.11.14 22:58

Nevím, no. Možná příliš lpíš na zakotvené představě o kamarádství :)
Přátelství je vztah jako každý jiný, má vzestupy i pády. Ja mám jednu kamarátku ale spoustu známých. Záleží, co od toho kamarádství očekáváš :nevim: Jako smůlu bych to ale každopádně neviděla :)

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 06.11.14 23:05

Já bych řekla, že to nebyly kamarádky, ael spíš takové známe co prostě přišly, něco jste si daly a pak zase šly dál… to se stává, v životě jsem potkala víc lidí, který se prostě pojili k tomu konkrétnímu období co jsem prožívala a dál to asi nešlo, pokud máš jiné „trvalejší“ kamarádky, tak bych si to tak nebrala…bohužel někdy je to dost smutné co se kolem děje, ale děje se to všude, neviděla bych v tom nějákou souvislost s tebou…

klmartina
Stálice 91 příspěvků 06.11.14 23:06

To je tezke soudit podle toho co pises jsi zatim potkala jen same smutne pripady teda krom te kamaradky z bohatsi rodiny to je vylozene rozmazleny a sobecky fracek co ma rad jen sebe (omlouvam se jestli ji krivdim ale pusobi tak na me) mozna ze se moc hrnes do kamaradstvi nebo se vzdycky ze zacatku nadchnes protoze ti prijde ze mate spolecne zajmy, deti a podobne a pak te prekvapi kdyz to pi case tak neni. Byt tebou tak kdyz nekoho potkam tak si chvili pockam nez si ho,,proklepnu'' a pak se uvidi jestli ji budu moci oznacit jako kamaradku. Kazdopadne co se tyce chlapu fakt dej na jejich nazor opravdu maji vyvinutej sestej smysl pro tyhle veci :-) ja osobne mam jen dve kamaradky o kterych muzu rict ze to jsou opravdu kamaradky,,na zivot a na smrt'':-) a obe mi pritel schvalil u ostatnich mi rekl ze to jsou slepice a fakt byly:-) ale ja to s holkama nikdy moc neumela :-). Cele detstvi jsem prozila s klukama skoly taky bylo mi milejsi bavit se o autech a motorkach nez o kosmetice :-) :-) drzim palce aby sis nasla tu pravo kamosku ktera bude stat za to a vydrzi :-) :-) :-)

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 06.11.14 23:11

Tak si najdi kamaráda :nevim: Ženské často bývají jako přátelé mizerné.

Já nevím, nikdy jsem cíleně přátele nehledala. Také mám kamarádky jen ty daleko, ale tedy mně to vyhovuje, kdybych je vídala furt, tak by bylo větší riziko, že si budeme vzájemně lézt na nervy. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 23:32

Mám několik opravdových kamarádek za který bych dejchala. Jen jsem myslela, že někoho hodně podobného najdu třeba ve stejném městě :-) Ano, asi se vždy na začátku nějaké známosti nadchnu a pak začínám vše vidět jasněji a černěji :-) A ano, ta jedna kamarádka je rozmazlenej fracek, co si s chlapama jen hraje a chce je jen po čas, kdy je odmítána, ale jakmile se do ní chlap zblázní, tak ho odkopne. Myslím, že jsem jí i často zvedala sebevědomí. Podle reakcí opačného pohlaví v její společnosti :-) A taky souhlasím s tím, že kdybych ty stálé a opravdové kamarádky vídala denně, tak bychom si lezly na nervy. Vlastně jsme si na nervy lezly celé dětství, měsíc jsme spolu kamarádily, pak týden ne apod. Každý to zná. Teď, když je vidím cca 1× za dva měsíce (často si voláme), tak spolu vycházíme perfektně. Na manželův názor bych ráda dala, ale když by mi to řekl na začátku, tak bych si toho člověka znechutila a třeba neoprávněně. Těžko říct. Jen jsem prostě chtěla poznat nové lidi, z kterých by se mohlo vyklubat přátelství.
Myslím, že trpělivosti jsem s nimi měla dost, ale prostě když byly ve srabu, tak spíš využily svoje stálé a dlouholeté známé, než novou krátkodobou, což je pochopitelné, i já bych to udělala. Kamaráda chlapa jsem měla, ale odstěhoval se mi :-(

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 23:37

@Fjodorka svata pravda. A nejlepsi kamaradi byvaji ti, co okukuji spolecne s tebou zadky chlapum - vlastni zkusenost :)
Btw vlezly dotaz - uz hooodne dlouho premyslim, co to na te profilove fotce delas :D

klmartina
Stálice 91 příspěvků 06.11.14 23:40

@marrlinka vypada to na modleni :-) :-) :-) :-) :palec:

klmartina
Stálice 91 příspěvků 06.11.14 23:44

Tak vidis opravdovy kamaradky mas netreba hledat jine :-) :-) proste se seznamuj nic od toho necekej a co vis treba se nejaka projevi jako kamoska :-) :-) jinak holky mit kamarada chlapa co kope jinou ligu je sakra k nezaplaceni :-) :-) :-) je to takova kamoska v chlapskych gatich ktery mu sakra sedi :-) :-) :-) :-) schvalil mi i pritele pry kdyz ho nebudu chtit mam ho prehrat jemu :-) :-) :-) coz je v prekladu dooost velka poklona a ja jsem ysna ze mam chlapa co se libi i muzskejm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 23:57
Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 07.11.14 00:51

@marrlinka Přemýšlím nad nesmrtelností brouka, palce mi podpírají bradu :mrgreen: Je to focené krátce po maturitě, byla jsem navíc trochu pod vlivem, proto ten blažený úsměv :oops: :lol:
Ráda bych si profilovku změnila, ale udělala jsem to už jednou a zvedla se vlna nevole :cert:

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 07.11.14 01:30

Ja taky kamosky nemam a je to nakonec mnou. Jsem protivna a naladiva a tak. Proto se mnou nikdo nechce kamaradit :nevim: :lol: i kdyz jsem vtipna. Ale taky urazkiva a tak. Treba bude taky problem nekde jinde :)

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 07.11.14 01:40

Já hlavně asi odlišuji kamarádství a přátelství. Kamarádek mám spousty. Odcházejí, přicházejí, podle fáze života, ve které zrovna jsem. Ale opravdové přítelkyně mám 3. Známe se 14,14 a 26 let a v opravdové přátelství to dospělo až léty kamarádství. Takže kamarádky moc neřeším, ale o ty 3 lidičky bych přišla nerada :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >