Manžel je mimo, už je toho na mě moc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Talunka
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.11.14 14:06
Manžel je mimo

Ahojte. Mám dotaz.Jak to máte s muži, co se týče domáctnosti, dítěte a spol. života, co jste na mateřské? Je to jen u nás, že jsem se stala služkou, uklízečkou, kuchařkou a matkou v jednom, která když chce dělat něco jiného než jen být v kleci u dítěte a manžela je to špatně? A i když se jedná o důležitou věc, tak manžel to zesměšnuje? Pokud se teda nejedná o jeho problém či finance-tady je vážný.
Zajímalo by mě, jak to zvládáte, když už je toho na vás moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 22868 příspěvků 06.11.14 14:10

@Talunka Já myslím, že z těch, kdo to nezažili, nechápe, jaké to je. Soudím tak podle bezdětných kolegyň, které třeba matce na mateřské dávají zařídit všechno okolo večírku, když je přeci doma a má fůru času :lol:

Talunka
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.11.14 14:13

@Bábrdl No právě-neuvěří ty, co nezažily! :lol: Ale chápej, vždyť ony nemají na takové akce jako je večírek čas. Fitko, nehty, vlasy, masáže-to je teprve makačka! :lol: Matky jsou naprogramované, že prostě můžou neomezeně nebo co :lol:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:13

Muž má zaměstnání, já péči o domácnost a naše žaludky. Divné mi to nepřipadá, s vařením pomůže, domácnost je moje věc a naprosto mi to vyhovuje (stejně by to nejdělal tak dobře jako já 8) ). Dítě máme „na půl“, prostě když je doma, tak se stará - ale z vlastní vůle. Když chci vypadnout, tak pohlídá, nakrmí, vykoupe, udělá mlíko, pohraje, přebalí, jdou ven…
Pokud vnímáš mateřskou/rodi­čovskou jako klec, je něco blbě. Chce to udělat si čas pro sebe a tím nemyslím kafe a zákusek, když dítě spí, ale opravdový čas pro sebe - dvakrát týdně sport, kurz, vyrazit s kámoškou.
Nevím, zda jsem správně pochopila dotaz a odpovídám k věci… :oops:

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 06.11.14 14:14

@Talunka No já to zvládám dobře protože jsem si udělala dítě s chlapem který doma pomáhá, o dítko se stará a kolikrát mě ke kámošce aj vyhodí abych si odfrkla ;) a to samý já u něj prostě chápu že toho má občas dost a vyhodím ho za kámošem atd…Myslím že je to hodně o povaze člověka s kterým to dítko máš a taky o rozumné domluvě ;)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:15
@Talunka píše:
@Bábrdl No právě-neuvěří ty, co nezažily! :lol: Ale chápej, vždyť ony nemají na takové akce jako je večírek čas. Fitko, nehty, vlasy, masáže-to je teprve makačka! :lol: Matky jsou naprogramované, že prostě můžou neomezeně nebo co :lol:

johooo, takové věci člověk pochopí až s dítětem. Není snad den, kdy bych nepřemýšlela, co jsem před dítětem dělala, že jsem pořád neměla čas :lol:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 06.11.14 14:15
@klarushka píše:
@Talunka No já to zvládám dobře protože jsem si udělala dítě s chlapem který doma pomáhá, o dítko se stará a kolikrát mě ke kámošce aj vyhodí abych si odfrkla ;) a to samý já u něj prostě chápu že toho má občas dost a vyhodím ho za kámošem atd…Myslím že je to hodně o povaze člověka s kterým to dítko máš a taky o rozumné domluvě ;)

U nás taky tak. ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:15

@Talunka já si mateřskou užívám. co se týče chlapa - nezesměšňuje mi nic, nekecá mi do toho, co dělám. Nejsem ani služka, ani nic jiného :nevim: ano, pečuju, starám se, ale chlap nemá problém mě zastoupit - tedy krom kojení a přebalování :mrgreen: co se týče zařizování a spol? nemám problém, makám od propuštění z porodnice :think:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:16
@klarushka píše:
@Talunka No já to zvládám dobře protože jsem si udělala dítě s chlapem který doma pomáhá, o dítko se stará a kolikrát mě ke kámošce aj vyhodí abych si odfrkla ;) a to samý já u něj prostě chápu že toho má občas dost a vyhodím ho za kámošem atd…Myslím že je to hodně o povaze člověka s kterým to dítko máš a taky o rozumné domluvě ;)

tak a tak…a takový bychom měly přivazovat doma k topení, aby nezdrhli, protože podle zdejších diskuzí je takových normálních manželů/tatínků asi málo :roll:

janiczka82
Závislačka 2918 příspěvků 06.11.14 14:19

Mam doma take takoveho, ktery vse povazuje za samozrejmost a nedejboze, abych chtela nahodou jit ven (at uz s nim nebo sama). Diskuse v klidu ani v neklidu nepomahaji. Asi je to tim, jaky meli muzi sami vzor v rodine…

Šarlota4
Extra třída :D 10671 příspěvků 06.11.14 14:22

My zatim mame dite na ceste. Ale verim, ze mi muz da prostoru kolik budu potrebovat akorat, ze kdyz nebudu neco stihat tak prijde pani na uklid nebo na hlidani. Nekdy me stve, ze doma moc nepomaha, ale kdyz uz neco dela a ja to vidim tak bych ho od toho hnala kostetem.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:22
@marrlinka píše:
tak a tak…a takový bychom měly přivazovat doma k topení, aby nezdrhli, protože podle zdejších diskuzí je takových normálních manželů/tatínků asi málo :roll:

to néé, právě že hýčkat - on si toho pak váží a nemá zaječí úmysly.. minimálně ten můj :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:23
@janiczka82 píše:
Mam doma take takoveho, ktery vse povazuje za samozrejmost a nedejboze, abych chtela nahodou jit ven (at uz s nim nebo sama). Diskuse v klidu ani v neklidu nepomahaji. Asi je to tim, jaky meli muzi sami vzor v rodine…

a teď mi řekni, proč sis nevybrala jiného.. ono Ti to takhle vyhovuje? :think:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 14:23

Tak je to o domluvě, o povahách. Mě chlap nepomůže, ale ani nemůže - má toho nad hlavu kolem baráku, pracuje trochu doma, aby přividělal. Chtít po něm ještě domácí práce, propadla bych se hanbou. Ale zase nenadává, když je doma nepořádek a nevadí mu, když je jednodušší oběd, atd…
Má to sice jednodušší - zajde si na pivo a tak… ale jiank pomáhá, co to jde. Občas toho mám taky až až, ale chodím aspoň jendou týdně na zumbu, hodně mezi ostatní maminky, tak mám ten různorodější.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 06.11.14 14:25

@Talunka staráme e tak nějak podle svých možností. Takžže dítě a většina domácnosti a zařizování je na chlapovi, protože je doma na rodičovské, já vydělávám peníze a vzhledem k pracovní době přes týden co se domácnost a dítěte týče přicmrndávám. Víkendy si tak nějak dělíme (dítě, domácnost, volný čas sami pro sebe). Je to na domluvě a hodně je to i o tom zažít obě role.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >