Snad ji ještě nekojíš? :-)

873
31.1.16 21:12

Snad ji ještě nekojíš? :-)

„Ty seš tak hubená..no snad ji ještě nekojíš?“ Řekla mi moje babička dnes, naposled se mě ptala asi před měsícem. :-) Zakládám tuto odlehčenou diskuzi pro ty, co „ještě kojí“. Já mám 14 M dceru, kojím večer před usnutím, pak v noci - většinou si řekne dvakrát.. Přes den si nevzpomene. V noci bych byla radši, kdyby spala, ale je to tak, jak to je, měnit to nehodlám, nechávám to na ní. Prvorozená v tomhle věku spala dávno v kuse a kojila se jen večer před spaním. Jak to máte vy s kojením batolat?
A ještě, myslela jsem, že generace našich babiček (80 let a výš) děti kojila taky celkem dlouho, ale asi se dávalo brzo KM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
31.1.16 21:13

Vššechny děti hodně dlouho kojený, do samoodstavu…ale nikdo se ani moc nedivil nikdy. ví to jenom rodina, a tam přede mnou už tuhle cestu vymetla strejdova přítelkyně, ta syna, o 2 roky staršího než náš nejstarší, kojila hodně přes 2 roky…takže u mě už to berou normálně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14615
31.1.16 21:16

@jamoni mam 18 m dceru a kojim pořád. Před spaním teda ne, v noci jednou, někdy dvakrát. Přes den už byl klid a poslední dny zase blbne, ale odolávam :mrgreen: První jsem kojila do dvou let. Přechod na um nevyšel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
31.1.16 21:16

Mně to teda přijde hrozně dlouho :D ale každý ať si to dělá, jak chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
31.1.16 21:17

S možností tehdejší výživy nebylo tak jednoduchý nechat se vycucávat dva roky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725

Kojila jsem do 22m. Moje máma se taky na každé návštěvě ptala, jestli ještě jo. :roll: :D Před ostatními jsem to „tajila“, tchýně by to asi nerozdýchala. Sama nekojila nikdy, a neměla pro to nikdy pochopení. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725

Starší se sám odstavil v 8 měsících (naštěstí, protože moje bradavky se neměly rady s jeho zuby). Mladší mám pocit se bude kojit do puberty - závislák na prsu. Nyní mu jsou 3 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
31.1.16 21:18

Starší dceru jsem kojila 15měsíců, odstavila se z hodiny na hodinu sama. Mladší stále kojím (už jen na noc) a je jí 20 měsíců. Ještě před 2 měsíci jsem k ní musela vstávat každé dvě hodiny. Už se to nedalo, takže po určitých opatřeních spí konečně celou noc a kojím tedy už jen jednou před spaním, max. ještě jednou v průběhu noci. Tudíž mě to ani nijak nenutí přestat a čekám, že se odstaví sama.
No a tu pověstnou větu z titulku slýchám také často :lol:

Příspěvek upraven 31.01.16 v 21:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
31.1.16 21:19

Me to pres 12 mesicu prijde taky dlouho - vlastne to nedokazu pochopit. Kazdopadne kazda jak to citi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127

První se utnul sám v 9 měsících, druhýho jsem utla já v 10 měsících. Líbilo se mi to, ale stačilo. V prvním těhotenství jsem si plánovala, že budu kojit klidně do 2 let, nakonec mě to nelákalo. Jak to dělaj ostatní nereším 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24158

Kojila jsem do dvou, ale nikde jsem to zas na potkani nevyporavela. Naopak jsem znala dost holek co taky dlouho kojily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
31.1.16 21:20

Mám dceru 22 měsíců a taky stále kojim, přes den si nevzpomene a v noci by byla prisata pořad. No někdy mě to už nebaví, ale čekám až se sama rozhodne ;-) jinak moje mamka byla spíš pro UM a když jsem ji teď nedávno řekla, že už bych malou nejradši dostavila, tak mi dala 30 minutovou přednášku o správnosti koje i do samoodstavu :-) takže kojim dal :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
31.1.16 21:21

@jamoni kojila bych klidně do tří let, ale jaksi mléko se mi přestalo vytvářet už dávno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
31.1.16 21:21
@zuzouš píše:
S možností tehdejší výživy nebylo tak jednoduchý nechat se vycucávat dva roky :nevim:

to je pravda, ale třeba jsem slyšela, že za války byly ženy rády, že můžou kojit, protože jinak by dítěti neměly co jiného dát. Takže zase opačný případ. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
pkz
4488
31.1.16 21:23

První dítko jsem kojila do 27m, byli jsme spokojení oba, po odstavu mi to bylo i trochu líto :D druhé do 9m, ale tam to bylo složitější, protože jsem mlíko odstříkávala. Pokud bych kojila normálně, tak kojím taky do dvou let :) nikdo se teda nikdy nepozastavoval nad dlouhým kojením, ale taky jsem to asi nikde moc neřešila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama