Snídaně pro kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzice
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 09.02.11 09:26
snídaně kojence

Ahoj holky, začínáme 8.měsíc a vůbec si nevím rady se snídaněma.Co mám bobulkovi ráno dávat?zatím ráno kojím a ke svačince dávám ovoce,ale moc ho nechce :-( občas když my snídáme dávám chleba s trošičkou másla spíš na žužlání,než na hlad.Prosím poraďte :-)

Reakce:
Stensa
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 09.02.11 09:30

Tak mu ten chleba dávej do pusiny,třeba ho tak sní víc.A co jogurt?Mě se naučil ovoce právě s jogurtem

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 09.02.11 10:09

Ovoce nechce ? Jak ho podáváš ? Syrové nebo tepelně upravené ?

Uvedu příklad jídelníčku:
7:00 mlíčko
10:00 ovocná svačinka
13:00 masozelenina
16:00 mlíčko (od 7.měsíce bez problémů bílý jogurt Holandia)
19:00 mlíčko (kaše, zatím nejl. rýžovou, později obilné)

Pokud dítě prospívá, nic víc není vůbec potřeba. Ani ten chleba, já bych ho do roka nedávala. Ale pokud ho chceš dávat, tak třeba s Lučinou.

Nezapomeň dostatek tekutin, k pití nejlépe vodu. Denní potřeba celkových tekutin pro dítě je kolem 150ml/kg jeho tělesné hmotnosti v prvním půl roce života. V druhé polovině roku se tato celková potřeba tekutin snižuje asi na 120 ml/kg tělesné hmotnosti.

Kdyby jsi potřebovala se stravováním poradit, klidně se na mě obrať. Jen mám takovou prosbu… ohledně stravování panuje spoustu mýtů, není to proti nikomu osobně, ale obracej se vždy raději na odborníky. To jídlo obzvlášť v kojeneckém a batolecím období je strašně moc důležité a dá se zkazit hodně. Miminku můžeš zadělat i na celoživotní problémy. Diskuze jsou fajn ohledně předávání zkušeností, jak to kdo dělá, ale je lepší si vše ověřit, jak u svého pediatra nebo u odborníka .

:mavam:
zuzice
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 09.02.11 10:09

No to určitě,ale s čím?přece mu nebudu dávat každý den chleba s máslem 8-o

zuzice
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 09.02.11 10:18

moc děkuji :-) ovoce ted přes zimu řeším spíš přesnídávkama a domácími jablíčky.Ty má malý rád,ale je spíš ochotný jíst odpoledne. Myslím že jedlík je dobrý a s pitím taky nemá moc problémy čajík nebo vodu mu dávám jen k jídlu a vypije tak v průměru 80-90ml za den,ale asi tak 5× denně kojím tak myslím,že tekutin má dost.Abych se přiznala,mám už jedno 10ti leté dítko,ale vůbec si nepamatuju jak to tenkrát bylo s příkrmy a naše Mudra je celkem stará škola,tak ty nové poznatky ve výživě moc nebere :-(

Emilka1
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 09.02.11 10:27

My dáváme ovoce, přesnídávku, jogurtík nebo chleba, ale pravda, že se toho chleba moc nenají. Musím jí to dávat po pidi kouskách. Ale potom jí dám dřív obídek

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 09.02.11 10:38

Ahoj, malá má 10měs a ráno pouze kojím. Dopoledne má svačinu domácí přesnídávku + MM, v poledne zeleninový příkrm + MM, po poledním spánku MM, odpoledne bílý jogurt + ovoce + MM, později odpoledne MM, večer MM, v noci 2-3× MM. Je to savec a krásně přibírá - tak akorát, takže žádná další jídla neřeším. Nedávám ani kaše. Po pravdě mě ani nenapadlo, že do jednoho roka mám dělat klasické snídaně u kojeného dítěte. I dětská mi to posvětila.

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 09.02.11 11:12
:palec: :potlesk:
Háta_x píše:
Ahoj, malá má 10měs a ráno pouze kojím. Dopoledne má svačinu domácí přesnídávku + MM, v poledne zeleninový příkrm + MM, po poledním spánku MM, odpoledne bílý jogurt + ovoce + MM, později odpoledne MM, večer MM, v noci 2-3× MM. Je to savec a krásně přibírá - tak akorát, takže žádná další jídla neřeším. Nedávám ani kaše. Po pravdě mě ani nenapadlo, že do jednoho roka mám dělat klasické snídaně u kojeného dítěte. I dětská mi to posvětila.
zuzice
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 09.02.11 11:19

No paráda tak si nebudu dělat hlavu zbytečně :-) hlady malý očividně netrpí tak asi taky zůstanu u toho kojení místo snídaně.Dokud to mlíko je :-) dík holky. Pro jistotku se přeptám v poradně :wink: ale asi to bude ok

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 09.02.11 12:48

Do 11 m jsem k „snídani“ jen kojila. Pak dostával kefírové mléko. Zhruba od 13m dostával k mléku chleba a tvrdý sýr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >