Sociální péče o dítě

24.6.20 22:40

Sociální péče o dítě

Dobry večer. Najdu tady mezi vámi sociální pracovníci? Potřebovala bych se na něco zeptat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.6.20 22:42

Na co?

• Nahlásit
  • Citovat
591
25.6.20 09:10

@Klára kvakova tak nejlepší je rovnou se zeptat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
886
25.6.20 09:16

Klidně se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
25.6.20 14:35

Také bych měla dotaz, přítel byl včera na ospod.
Má novou úřednici, chtěl výpis spisu, chce změnu péče minimálně na střídavou možná výlučnou, jeho bývalá bohužel propadla alkoholu…
Paní ospodová mu rovnou řekla, že není zastáncem střídavé péče, nemohla prý najít spis.
Nevím co si o tom myslet, je to možné?
Je možné rozhovor dítěte na ospod nahrávat?
Už byl jeden soud o střídavou dva roky zpět a přítel má jen rozšířený styk. Údajně na ospod malý řekl(tehdy 6 let), že si nedokáže představit být bez maminky týden, bylo by mu smutno.
Malý ale tehdy druhý den, po návštěvě ospodu, říkal, že se ho paní ptala a říkal tam, že se k tátovi těší a že se ho ptala na ten týden u táty a on řekl, že by to bylo fajn…
Máma dítěte pracuje týden ranní a týden odpolední, takže při odpolední sním stejně není, vrací se v deset večer.
Díky za odpověď :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4431
25.6.20 15:36

Zkuste pravnika zaměřeného na rodinné právo. OSPOD má všechny info v PC. Domluvte si schůzku a řekněte předem pracovnici, co od ní budete chtít. Můžete argumentovat právě tím, že ex dělá na směny a dítě v tu dobu může mít otec. Ad alkoholismus a nevhodný styl života - jak to můžete dokázat? Svědci? Zdravotní záznamy? Potom by se asi dělal i psychologický posudek dítěte. Nejjednodušší je domluvit se s ex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
25.6.20 16:40

@Maria37
Malý hraje ve sportovním klubu, před měsícem se strašně opila na turnaji…potom chtěla řídit a jet domů. Naštěstí jí v tom ostatní rodiče zabránili, odvezli jí domů a jejich syn spal v jiné chalupě u rodinných známých.
Příteli tehdy volali, ale nebral telefon, byl v práci. Takže nemohl zasáhnout.
Situaci sní řešil, domlouval jí atd. Říkala, že se to prý už nestane…
Situace se bohužel opakovala teď o víkendu, kdy se na turnaji opila tak, že nemohla údajně chodit a pomočila se…byla v takovém stavu už okolo poledne.
Ostatní rodiče kontaktovali přítele, ten jí psal co se děje, proč pije…ona, že si dala jen dvě piva…
Malého si převzal a byl u nás. Šel to oznámit na ospod, přítel chce to řešit, má o syna pochopitelně velký strach, když ex nemá zábrany a sedá za volant.
Okolí ho upozorňuje delší dobu, před půl rokem volal i její šéf jestli neví co se děje a že má podezření, že pije i v práci…i já jsem byla párkrát svědkem…v domě kde ona bydlí mají dole hospodu, takže má neomezený přístup k alkoholu.
I jejich syn říká občas divné věci co se u nich dějí :nevim: :nevim: situace se stupňuje. I já mám o malého strach.

Paní na ospod se podle mě zachovala velice zvláštně když nechtěla dát příteli záznamy stím, že nemůže najít spis a rovnou mu řekla, že není zastáncem střídavky. Ospod kontaktoval už během těch dvou let několikrát, chtěl ty zápisy co se kdy dělo…
Naposledy tam volal při karanténě, matka mu bránila ve styku, ale pořádali se u nich večírky, malý tam měl kamarády, tety, chodil na hlídání ke známým…ale s tátou být nemohl.
Vůbec se sním nechtěli na ospod bavit. Výsledek byl, že mu má stačit Skype a telefon.
Nakonec po měsíci mohl kluka vidět na deset minut u nich doma…pak si ho po více jak měsíci mohl vzít na víkend :zed:
Snaží se s matkou komunikavat, ale ona si třeba ani nepřebere dopis o prázdninovém styku.
A to jí přítel třeba už v únoru píše jak se chce na prázdninách dohodnout, že jí v termínech výjde vstříc.
V současné době s přítelem začala alespoň trochu komunikovat, informovat o zdravotním stavu…snaží se dohodnout, ale záleží jak se vyspí nebo já nevím… taky se blíží lhůta majetkového vyrovnání, takže se obávám, že její zájem je jinde než v uklidnění situace. :nevim:

Dá se požádat o předběžné opatření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4431
25.6.20 20:41

@Arianna007 OSPOD o ničem nerozhoduje. Paní může mít svůj názor, ale ten si má nechat na doma. Pokud se s ex nelze domluvit, podejte návrh k soudu na střídačku. Domluvte se s nějakým právníkem ať vám to pomůže sepsat. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama