Sociální práce - ohodnocení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 14:08
Sociální práce -ohodnocení

Holky, zajímá mne, kolik si tak cca reálně vydělá sociální pracovnice, např. v azylovém domě, dětském domově, terénní práce s cizinci atd. Začala jsem studovat voš sociální práce čistě z důvodu, že si myslím, že by mě to mohlo bavit a chtěla bych se angažovat, někomu pomoci, vyslechnout, nasmerovat třeba. Jinak 10h let jsem se živila jako OSVČ preklady, tlumočení, výuka cizího jazyka (ne ve státním školství, ale v soukrome sféře a byla jsem finančně spokojená i co se týká vyváženosti práce versus volný čas ) ale cítím, že dlouhodobě se tomuhle moc věnovat nechci. Nevím ale, jestli býti prospěšná mne a dceru uživí… děkuji

Reakce:
SlečnaDahlia
Závislačka 2791 příspěvků 20.08.19 14:15

V hrubém je rozptyl tak 20-30 tisíc. Záleží na lokalitě a sektoru. Obecně nejvíce se v státním sektoru dává na OSPODu, ale to je mizerná a nevděčná práce, nejméně obvykle v neziskovkách. Střed jsou státem zřizované ústavy sociálních služeb.

Může to být mnohem víc, když se ti podaří najít jo slušný job s nějakou přidanou hodnotou (třeba ty jazyky). Jinak počítej s tím, že jde o tabulkové platy.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 4 inzeráty 20.08.19 14:29

V neziskovce je to kolikrát v závislosti na projektech, a ty jsou hodněkrát na dobu určitou. Já sama měla nástupní plat 12 000 čistého ve státním sektoru, v neziskovém by to bylo plus mínus stejně, tuším, že u konkurence měli 16 000,–. (Teď mám díky Babišovi o dost víc, takže i mateřská je hodně slušná.) Zas ovšem pokud nastoupíš někam, kde je dobrý kolektiv, dobrá pracovní náplň a různé benefity typu vzdělávání apod., tak to taky není marné. Ale s tím, kolik jsme brali na VŠ coby čerství absolventi, bych asi sama rodinu neuživila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 14:51

Děkuji moc za info, tak naštěstí máme v rodině dva příjmy a dáváme to v pohodě i teď, když mám jen řodičák. Ptám se hlavně ze zajímavosti.

cernycajscitronem
Kecalka 267 příspěvků 20.08.19 17:52

Do sociálních služeb vůbec nelez… :zed: Největší poměr psychopatu ve vedení, mizernej plat, buzerace, nerealny požadavky a přehnaná kontrola. Nikdy víc…

Váš příspěvek
Reklama