Alergie - sójové, ovesné, rýžové mléko?

3492
20.1.10 14:28

Sójové, ovesné, rýžové mléko?

Ahoj,

moc prosím o radu zkušené maminy dětí alergických na kravské mléko. Dcera má pozitivní výsledky na tuto alergii a já si moc nevím rady jaké mléko jí vlastně dávat. Dietu drží asi měsíc. Zkusila jsem dávat sójové mléko z DM pak jsem se ovšem dozvěděla, že pro dvoulété dítě je sójové mléko nevhodné. Koupila jsem tedy ovesné z DM a to prý taky není to pravé. Tak co mám vlastně dvouletému dítěti dávat? :nevim:

A jak je to se sójovýma jogurtama? Jak často je může?

A ještě jeden dotaz chodíte s dětmi s alergií na bílkovinu kravského mléka k alergologovi? Krevní testy dělala malé dětská dr., ale nikam nás neposlala.

A jak nahrazujete vápník? :think:

Docela v tom plavu, ale věřím, že mi tady někdo poradí :wink:

Předem děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9908
20.1.10 14:40

Ahoj, my ještě potvrzenou alergii nemáme,ale to už mi tady poradila jedna maminka že můžu koupit rýžový mléko reis drink koupila jsem v DM a jsou dva druhy a jeden je s přídavkem vápniku.ale abych řekla pravdu zapomněla jsem se kouknout od kolika let se může.Ale Lukáškovi se nic nestalo že by měl nějaký zažívací potíže nebo tak.udělala jsem mu pudink z toho.A pokud nám taky vyjde pozitivní test tak se budu pídit po tom vápniku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
20.1.10 16:11

taky bych doporučila rýžové z DM, myslm že toto konkrétně je obohaceno o vápník. Sojové nedávám, trochu se toho bojím jako dalšího možného alergenu. Nad tím ovesným jsem nikdy nepřemýšlela že by byl špatný, proč? Já normálně používám ovesné mléko místo mléka.
A může třeba kozí výrobky? Já jsem synovi asi do dvou let dávala pouze kozí výrobky.
jinak dávám ještě podpůrný vápník od weledy, je dopručen mj. pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
20.1.10 17:36

AHoj,
my máme alergii a já používám OVES MILK - krabice 50Kč v lékárně či Albertu. Vařím jen z toho i nám. A jinak je fajn z DM rýžové i ovesné i pohankové.
Na soju pozor - je to křížená alergie s mléčnou.Teda ne vždy, ale opatrně bych to otestovala.
My jinak mléčné výrobky vůbec nekonzumujem.
Vápník je i v luštěnninách a zelenině a nebo se dá dodávat.
Tak hodně sil …někdy to je náročné… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
20.1.10 20:42

Ahoj, my nemame potvrzenou alergii, ale nemuze mleko ani nic mlecneho, protoze se hned do sekundy osype a pozdeji ma prujem :-?
Ja tedy ale davam Bebu HA 3, po ty jediny nema reakci, vy uz zadne UM nedavate?? Ja ho tedy budu davat dyl, i po 2 roce veku.
Jelikoz nesmi zadne syry, tak jsem zkusila koupit na bio jarmarku zeleninovou pomazanku a siilene se osypal, zjistila jsem, ze to byla reakce na soju v pomazance, takze to sojove mleko bych taky nedavala, jak psala Ada, kvuli zkrizene alergii. Totez plati o kozim nebo ovcim mleku..
Potrebu vapniku snad pokrytou mame, ale jinak jak psaly holky je v ruzne zelenine a tak, ja to presne nevim 8-) ale urcite na netu pohledej :wink:

Sojove jogurty a tak jsem davala jen oliznout, reakci nemel, ale chutnaly mu ryzove dezerty treba z Natury, drahy, ale dobry :wink:

Byli jsme ted na ORL (kvuli chrceni a podezreni na prudusky/astma, prave kvuli alergii) a ted jdeme na alergo, ale poprve, predtim nas tam Dr. ani neposilala, jen jsme chodili na kozni a k pediatrovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
20.1.10 20:44

Nam prave detska delala 2× ty krevni testy, poprve vyslo vejce hoodne pozitivni a mleko negativni :nevim: a podruhe vejce negativni a mleko taky, tak fakt nevim :wink:
Ale IgE hodnoty hodne zvysene, takze nejaka ta alergie tam je, ted se to vekem trosku zlepsilo..

No a na to alergo nas poslala az ted, jdeme za tyden, tak uvidime… Podle me v tom mladsim veku tyhle testy jsou castokrat neprukazny, ten detsky imu. system se meni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.1.10 08:14

Holky díky moc za odpovědi. Včera jsem v DM koupila to rýžové „mléko“ s vápníkem. Před chvílí ho Viktorka měla na snídani a chutnalo jí :-D

Na sójové věci reakci neměla, ale budu s nima opatrná a budu je zařazovat do jídelníčku max. 2× týdně.

Občas dávám nemléčnou kaši sunarku dělanou s vodou no dvakrát jí nejede, ale sní :wink:

ZelvaVeruna Viktorka pila sunar premium ještě před měsícem. Pak dr. řekla hned vysadit veškeré mléčné výrobky tak jsme zrušili i sunar jinak bych sunar nechala do tří let nebo klidně i déle. Slyšela jsem, že mléka pro děti s alergií na kravské mléko jsou hořké a větší děti už je nechtějí pít. Malé nestačí jen HA mléko. Musí mít speciální, ale popravdě v tom se ještě moc nevyznám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.1.10 08:15

No a teda budu střídat ovesné a rýžové „mlíka“ a uvidíme jak dál :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
21.1.10 08:23

Ajo, je sice pravda, ze napriklad Nutrilon Allergy care ma asi trosku jinou chut nez normalni UM, ale podle me si mala zvykne, proste ji ho zkus dat. Nech si napsat od pediatra jedno na zkousku na recept, doplatis cca 100 Kc a uvidis. Ale rozhodne bych male mleko davala. Nasi berusce je 20 mesicu a pije davku Allergy care 3krat denne 210 ml + k tomu ji hodne brokolice, kde je vapnik a dostava Multisanostol sirup s vapnikem. Nedokazu si predstavit, ze by mleko nepila - ma jedno pred spanim, pak rano a po odpolednim spani misto treba jogurtu. Odpoledne ji do nej vetsinou mixuji banan.
Varim z ovesneho mleka z DM. Je moc dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
21.1.10 08:29

AHoj, …jen chci doporučit Sinlac kaši…my na ní jedem od 3 měsíce a dá se tím ochutit i mléko pro alrgiky :) a já z toho i vařím :)
Máme alergii na vejce a mléko a citrusy a ořechy a cukr .

Jinak náhrada za vejce : 1 lžíce solamylu a 1 lžíce vody :)= 1 vejce :)
Já tak vařím a funguje to.
Dělám i palačinky bez mléka a vajec : z Oves Milku a solamylu a přidám lžíci Sinlacu a super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.1.10 08:38

Holky jste zlaté :kytka:

Zkusím i sinlac kaši :-)

MadGirlNancy no právě, že mi ten její jídelníček bez mlíka přijde divný, ochuzený a nemám z toho dobrý pocit. Zajdu k dr. nechat si to mlíko předepsat a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LBM
1.6.11 12:42

Ahoj,
obě dcerky nesmí KB, používáme, skoro od narození, nutrilon alerggy digestive care ( dříve pepti mct )dělají jedničku a dvojku, koupíš v lékárně, nech si je napsat na recept, ušetříš, a pojišťovna ti přeplatky vrátí, jinak u mých holčiček po roce ,podáváme kozí, čerstvé,v DM mají soja mléka drahé, nám sojové nevadí, nutrilon musíš dochutit, dávám vanilku, skořici, ovoce, atd. jsme sledováni v Motole na imunologii

• Nahlásit
  • Citovat
2
18.6.11 11:50

Ahoj, pro tyto děti jsou HA mléka běžně k dostání ve všech obchodech, jen o něco dražší. My měli spíš problém se zahleněním a častými nemoci, takže jsme mléko vynechali úplně a přešli jsme na makrobiotiku. Je to vynikající způsob jak žít zdravě pro celou rodinu. Bohužel jsem u toho vydržela jen půl roku, neboť dcera byla mé druhé dítě a syn i manžel už si nezvykli. Před tím měla antibiotika každý měsíc a při změně stravy ani jednou!!! Když jsem opět změnila jídelníček, tak se vše vrátilo zpět k nemocem až z toho vyrostla. Teď jí budou 4 roky a ráda papá zeleninku, dobré návyky jí zůstaly :) Můj třetí syn má teď rok a je na tom podobně jako tenkrát dcera ( mimochodem oba nedonošeni- 32 a 26 tt), takže jediná možnost pro mě za cenu vlastního pohodlí je opět na chvíli změnit jídelníček..... :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SvatavaV.
27.7.11 11:37

rostlinné mléka

• Nahlásit
  • Citovat
SvatavaV.
27.7.11 11:39

Nedávejte dětem sušená rostlinná mléka! Přečtěte si složení-je to samá chemie a je to drahé. Ideální je si mléka doma vyrábět. Vyjde to levně a máte vždy k dispozici čerstvé nechemické rostlinné mléko z čehokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama