Solárko a těhu

13
1.1.05 19:20

Solárko a těhu

Ahoj holky, mám dotaz. Sice jsem ještě snažilka, ale protože tak jednou v týdnu navštěvuju solárko, chci se zeptat, jestli v začínajícím těhotenství (do 5.-6. týdne) solárko neškodí. Bohužel jsem odpověď ve starších tématech nenašla. Tak díky moc za vaše odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
1.1.05 19:57

Ahoj Gábino,
co vím od své lékařky, vadit by to bohužel mohlo. Teplo totiž může zapříčinit špatný vývoj - myslím že říkala nerv. soustavy a nebo v horším případě i potrat. Ale zároveň mě ujistila, že pokud v solárku nebudu trávit každý den 15 minut, tak OBČAS to nevadí - což si myslím, že je Tvůj případ. Jak dlouho jsi snažilka? My asi 8 měsíců a pořád ještě nic¨. Přeji brzké těhulkovství! Lucka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
13
2.1.05 11:50

Ahoj Lucko, děkuji za odpověď. Měla jsem trochu strach, abych mimískovi neublížila dříve než zjistím, že je. Pak to solárku opravdu raději vynechám. Ale co sluníčko, to je přeci to samý a možná ještě horší? Takže opalování vůbec? Snažilka jsem teprve od srpna 2004, ale už mi bude 30, tak to nějak už nechci nechávat náhodě :wink:
Měj se krásně a taky přeju brzy mimi do bříška!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.05 17:21

Ahoj holky,
je fajn, že se objevilo toto téma, samotnou mě to moc zajímalo. Jsem snažilka od října, do solárka chodím tak jednou týdně.
Nedávno jsem se dostala na tyto stránky, od té doby je sleduju každý den, nemůžu si pomoct. Hltám prakticky každé téma, od porodů, přes miminkovské oblečky až po problémy a nápady, prosté všechno. Přes Vánoce jsem trochu měla depku z toho, že ještě nejsem těhule, chtěla jsem přítelovi udělat radost. Ale nepropadám panice, snad to vyjde někdy jindy, vždyť je to jedno kdy, hlavně abychom byli v pohodě, že?
Přeji vám hodně štěstí a zdraví do nového roku.
NeNe

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.1.05 17:35

Ahoj Sigi a NeNe,
ještě jsem si uvědomila, že jsem někde četla, že občasné chození do solárka dokonce zlepšuje možnost otěhotnění. Zní mi to docela i logicky, protože se tím teplem asi pěkně prokrví orgány. Ale v těhotenství je to asi fakt blbost. Tak se mějte. Pá Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
6429
2.1.05 18:42

Ahoj,

mně doktorka solárko jednoznačně zakázala kvůli nepřiměřené teplotě a tím spojeném velkém ohřátí těla, které může zapříčinit poruchy vývoje. :evil: Přehrát mimíska mi tak tedy zakázala - že prý snad proboha vydržím 9 měsíců nebýt opálená. Takže jsem si solárko ještě v rámci snažení zakázala a nyní, po narození malé, jsem na něj ještě neměla čas, takže jsem si zvykla na svou bělostnou kůži, kteru jsem nikdy v životě takovou neměla :-)

Tak mimísky moc neohřívejte, nesto jí to za případné komplikace. 8O

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
6.1.05 10:19

Ahojky, já jsem teď v 15tt a před otěhotněním jsem taky ráda chodila na solárko. Ale pamatuju si, že už když jsem začínala chodit, mi říkali, že se to v těhotenství nedoporučuje. Když jsme se snažili, tak jsem teda chodila vždycky, když nebylo moc pravděpodobný, že bych byla těhotná, takže asi první 2 tejdny cyklu a pak ty druhý 2 radši ne. Teď samozřejmě nechodím vůbec. Sice se cítím líp taky trochu snědší, ale za to to zase nestojí, ne? Jenom přemýšlím, že až začnu nosit na jaře krátký sukně, aspoň se budu natírat nějakým samoopalovacím mlékem. To by snad problém být neměl, co myslíte?
Všem snažilkám hodně štěstí.
Peťulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
6.1.05 11:11

Opravdu nevím, jak je to se solárkem před otěhotněním, ale tvrzení doktroky bych asi nespochybňovala. Četla jsem, že v těhotenství není vhodné solárko už z důvodu zvýšené pigmentace, hlavně na břiše.
Elli 9tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
14.1.05 11:07

problémy s kůží

Ahojky, na solárko jsem chodila do cca 20. tt, 1× měsíčně na slabé solárko cca na 9-12 min. (mám problémy s kůží a na solárko chodím ze zdravotních důvodů). Můj gynekolog mi řekl, že v této míře to plodu neškodí, ale a´t se sleduji, jak se cítím, aby se něco nepřitrefilo mně a tím i miminku. Po 20. tt mi bylo v solárku moc teplo a měla jsem bušení srdce (v těho se mi trochu zvyšuje tlak), tak už tam nechodím.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama