Mykóza v těhotenství - zkušenosti s Globulemi

1
29.12.04 14:12

Výtok v těhu

Ahoj holky, jsem v 32tt a na posledni kontrole si všiml Dr. že mám mykozu. Výtok mám bílý a někdy pěkně svědivý. Předepsal mi baleni GLOBULI natrii tetraboratis. 10 ks větších průhledných želatinových čípků. Problém je už v zavádění. Když je zavedu ve stoje, během několika vteřin ze mne vylítne. Zavádím tedy v leže už v posteli a snažím se ani nedýchat, už po cca 10ti min cítím jak se globule rozpouští a vytéká ven a do půl hodiny ze mne vyjede i zbytek globule. Prostě ji v sobě neudržím. Přitom si čípky zavádět umím, nejsou mé první, spíše jsem se s tímto želatinovým výrobkem setkala poprve, dalsi zavedeni už není možné, globule je jak živá, nelze ji udržet v ruce. Máte s těmito Globulemi některá také takovou zkušenost? K Dr jdu za týden, takže si zkusím říct o jiné.. Předem díky Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

486
29.12.04 15:30

Ahoj Andrejko,
měla jsem koncem těhotenství stejný problém, taky mi dr. předepsal ony globule. Aplikovala jsem je na noc (tak mi to ostatně bylo i doporučeno), ale stejně to nakonec nepomohlo a musel mi předepsat antimykotikum v masti, to zabralo.
Tak to zkus na noc a pak už nevstávej :D .
Držím palce, ať se brzy vyléčíš.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
29.12.04 22:28

Ahoj, já jsem si u obou těhotenství zaváděla ony globule bobule(jak jim říkám) skoro pořád.Tedy alespoň v 1. a 2. trimestru.Vždy jsem si ho zavedla do pochvy, rychle opláchla ruce a mazala do postele.To, že se rozpouští a také trochu vytéká, je normální. Můj doktor říká, alespoň hodinu ležet. Samozřejmě, že jsem si je zaváděla na noc. Jinak pak jsem přišla na to, že mi nedělá dobře mít kalhotky bez vložky. No a tak jsem začala nosit slipové vložky a mykóza dala pokoj. Také není dobré se koupat, ale to určitě víš. Tak ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
30.12.04 06:47

Ahoj,
já nevím,zda to byl výtok,ale je to taky možná zvýšenou tvorbou děložního hlenu v těhotenství,měla jsem to celou dobu,dr mi to jen potvrdila a nic mi na to nedala… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
30.12.04 12:43

Ahojky,

jestli ti i v leže brzy vyšupajdí ven, tak asi nebyla zasunuta moc hlubuko.. A podložit zadeček aby byl výš, to by mělo také pomoci…
Po zavedení nikam nechoď, jinak globuli snadno opravdu vypudíš, dej si raději k posteli navhlčený ručníček, aby sis mohla ruce otřít a už se nezvedat.. Spát s vložkou určitě doporučuji, abys nemusela všechno ráno převlékat a prát…
Tak držím palce, ať je vše brzy OK a nic tě zbytečně nestresí…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.14 17:32

Ahoj holky. chtěla bych se zeptat, jak je to s výtoky v těhu? já jsem ted 34.tt a mám takový vodový buď je čirý, občas nažloutlý. je to normální? někdy je toho méně někdy více, bez slipovky nemůžu být.
mám taky pocit když třeba vstanu tak mi přijde jako bych si učůrla, ale jako moč mi to nepřijde. tak nevím
děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
8959
2.12.14 17:49

Jasný, že to je možný :)
Co dr.? Já trpěla v těhotenství na kvasinky, tak jsem byla přeléčená, ale dr. říkal, že výtok není v těhotenství nic neobvyklého.:) Buď v klidu.
V tvém týdnu by už dokonce mohla být pomalinku unikající hlenová zátka. Ale pokud je to vodnaté, přemýšlela bych zda to není plodovka:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62617
2.12.14 18:05

Rekla bych, ze je to normalni, mam jo porad, jsem 31.tt a zadny zanet nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
2.12.14 18:11

Ahoj, mela jsem to v obou predchozich tehotenstvich od zacatku, i ted. Jedna slipovka mi na den nastaci :zed: Pokud vytok nezapacha, tak je to normalni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
2.12.14 18:51

Ahoj :-) Taky jsem to řešila, od začátku těhotenství mám vodový výtok. Můj doktor mi na to řekl, ať se nestresuju, že všechny žlázky v těhotenství produkujou trochu větší sekreci a tudíž je výraznější výtok. Plus mám problém s kvasinkami a občas mám i pocit, že mám malý výtok i z močové trubice, a to od začátku těhotenství.
Moc se tím nestresuju, prý to tak má každá druhá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2099
2.12.14 18:59

Ahoj, v tehotenstvi je to normalni. Ja mela cele tehotenstvi. Kdyz nic nesvedi, neboli je to ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.14 19:12

Děkuji za odpovědi. je pravda, že jsem se asi dvakrát léčila na kvasinky, ale ted mě nic nesvědí, nepálí. ještě mě napadla jestli to není plodovka, ale nevím jakou by měla mít barvu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2283
2.12.14 19:12

Já měla ke konci těhu vodnatý výtok, že jsem se až bála, jestli mi neuniká plodová voda. Neunikala. Ale pak jsem si musela brát i normální vložku, slipovka nestačila :nevim: Ale asi by bylo lepší zkonzultovat to s lékařem, aby ti fakt ta plodovka neunikala. Být to může, ale jistota je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
2.12.14 19:19
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi. je pravda, že jsem se asi dvakrát léčila na kvasinky, ale ted mě nic nesvědí, nepálí. ještě mě napadla jestli to není plodovka, ale nevím jakou by měla mít barvu. :nevim:

No ve druhem tehu, jsem doktorce rekla, ze mam pocit, ze ze me neco vyteka..vzhledem k tomu, ze jsem od 20tt mela diagnostikovan oligohydramnion (malo plod. vody), tak ‚zpanikarila‘ a sla jsem si okamzite lehnout na pozorovani do nemocnice - nastesti se unik nepotvrdil (30tt), ale vodu jsem opravdu nemela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.14 19:22

Zítra si tam určitě dojdu, abych měla jistotu, nechci něco zanedbat. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie