SOS

18633
4.2.09 16:02

SOS

SOS prosím vás maminky teď vážně nevím co mám dělat!!!!!!!

Kluci právě u televize polízali půl dózičky soli. Obyčejná kychyňská sůl. Cca 15-20g v té dózičce ubylo. Jak je to nebezpečné? Nemůžou jim selhat ledviny, nebo tak něco? Nemáme jet na pohotovost? co tam s nima udělají? Nevím kolik toho kteréj olízal, ale vysypaný to tam nikde není a Honzík se i přiznal? Mám je nechat vyzvracet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2319
4.2.09 16:09

Lacenko zavolej na pohotovost a oni ti reknou co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
4.2.09 16:18

No zvracet bych je nenechala,
já myslím, že stačí pít vodu, stejně, jestli slízali sůl tak budou mít určitě žízeň. Podle toho co jsi psala odhaduju, že každej do sebe dostal tak 10 g to může být tak 1 polévková lžíce??? Myslím, že kdyby každý zbouchal velkej pytlík solených tyčinek nebudou na tom hůř.
Ale jestli máš velké pochybnosti tak někam zavolej. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17010
4.2.09 16:49

ja myslim ze jim nic nebude, at hodne pijou, nejmene 1-1.5litru jeste dneska, a sleduj kolik curaji, jeslti budou hodne curat - podle toho jak hodne budou pit, tak bych to neresila… :) neboj, ledviny maji velkou rezervu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5157
4.2.09 17:30

Lacenko, myslím, že to bude v pořádku… A co si matně vzpomínám jako dítě jsem tyhle „záchvaty“ taky měla.....(a dodnes mám -sice nelížu sůl, ale slížu třeba kostku masoxu…fuj! Já jsem jako dítě (teda dotěď) baštila hrozně moc sladkého…a pak mě nárazově přepadnul nějaký nedostatek soli…a jelikož jsem obecně moc nejedla, tak jsem to řešila takhle).

Ještě si dovolím příklad - ikdyž to není o dětech, takže to nemusí být to samé…ale pro ilustraci : Když se koním, které neměli nikdy sůl dala do ke krmení NA LÍZÁNÍ veliká 5kg kostka soli, tak ty koně ta nová super chuť většinou tak nadchla, že to nelízali ale kousali a žrali a těch 5 kg bylo třeba za 5 dní pryč… Po sežrání tak dvou je to omrzelo a začali to normálně používat k lízání a vydržela 1 na rok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
4.2.09 19:00

Holky díky moc za reakce…
proběhla asi hodinová telekonference, kdy jsem si střídavě volala s peditričkou a dětskou pohotovostí v nemocnici. Závěr zní: množství soli tedy rozhodně není malé, ale nebezpečné zřejmě taky ne, takže děti hodně zavodnit a ráno naklusat k mudr s močí. Pak se uvidí. Dost mě překvapilo, že ani jedna ta doktorka - jak naše, tak na pohotovosti absolutně nevěděla jak reagovat a co mi říct. Naše byla vyloženě zaskočená a jediné na co se po dost dlouhém přemýtání zmohla bylo mi dát číslo na do té nemocnice, no a na té pohotovosti jsem si připadala, že si mudra myslí že si z ní dělám legraci (hysterická matka) a začala o tom přemýšlet až po té, co jsem ji upozornila na možné selhání ledvin… To bylo jak mávnutí kouzelným proutkem v tu ránu obrátila a začala si „krýt“ záda. Jakože kolik toho bylo, a jestli jsem jim dala pít a kterej kolik snědl atd. No fakt o tom začala vážně přemýšlet až jsem ji trochu „nakopla“ . Nakonec jsme opět skončili na drátě u naší mudry a té očividně spadl kámen ze srdce, že se nic nestalo a zítra máme naklusat s tou močí. Takže tak. Asi holt přestanu chodit i ne ten záchod aby výtečníky zas něco prímovýho nenapadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
4.2.09 19:54

To je síla, člověk si myslí, že doktoři by snam měli vědět víc než my, ale v dnešní době je to jako se vším, prostě co si člověk nezjistí sám a nedonutí je přemýšlet taky, tak nemá.
Jinak lacenko nebudeš chodit na záchod? hihi tak to brzy budeš mít vlastní zkušenosti s tím které plínky jsou nejpohodlnější atd. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
4.2.09 21:07
cancerka píše:Jinak lacenko nebudeš chodit na záchod? hihi tak to brzy budeš mít vlastní zkušenosti s tím které plínky jsou nejpohodlnější atd. :lol: :lol: :lol:

Anebo… si je budu brát sebou, bude nám veselo. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
4.2.09 21:11

hihi otázka jak velkou máte onu místnost, aby jste tam nebyli v pyramidě :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
4.2.09 21:14
cancerka píše:
hihi otázka jak velkou máte onu místnost, aby jste tam nebyli v pyramidě :lol: :lol: :lol:

Zatím si sedá Tomík normálně na klín, ale až naroste pupendo, tak bude asi trošku problém :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
5.2.09 13:40

Tak co, jak jste dopadli ráno s močí? Je to OK?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
5.2.09 14:11

Tak kluci jsou naštěstí OK, ale dostali od doktorky tedy pořádný zprdung.. Onaje to taková ovečka mírná, ale dneska jim to snad vysvětlila tak, že už od podobných experimentů dají pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.14 19:14

Prosím o radu, nezaplatila sem ted najem jelikoz muj přišel o praci a nemam s čeho. Majitelé me udali na soc. Nemuzoy mi vzit dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
MarkétkaBeruška
19.11.14 19:15
@Anonymní píše:
Prosím o radu, nezaplatila sem ted najem jelikoz muj přišel o praci a nemam s čeho. Majitelé me udali na soc. Nemuzoy mi vzit dítě?

ne nemohou, ale nejspíše se o vás budou zajímat, v jakých podmínkách děti žijí, zda máte dostatečně peněz na jídlo atp.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.14 19:17

@MarkétkaBeruška dítě mam v pořádku: )Jen nevim jak to řešit. Pry rodiny co maji deti nesmi mit dluhy jinak je mohou vzít: (

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama