Opruzeniny - jak se jich zbavit?

2.6.21 09:04

S.O.S. opruzeniny

Zdravím,
jsem už zoufalá. Naše malá má 2 měsíce a je už druhý týden strašlivě opruzená. Dětská doktorka nám nejdřív řekla, ať pokračujeme v mazání Sudocremem a nepoužíváme vlhčené ubrousky, a na poslední návštěvě nám pak doporučila koupit Imazol krémpastu a do vaničky přilívat odvar z heřmánku.
Malá kaká naprosto pořád a i když zadeček pokaždé osprchujeme, vysušíme fénem, necháme větrat a následně mažeme, vůbec se to nelepší.
Nemáte někdo nějaký zaručený recept, jak se toho zbavit?
Předem díky za vaše tipy :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2974
2.6.21 09:10

U nas zabrala Rybilka v kombinaci s Imazolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
2.6.21 09:11

Bepanthen + imazol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
2.6.21 09:13

Imazol. A jaké maté plíny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
2.6.21 09:13

Dcera byla taky jednu dobu opruzená úplně mega, až do krve. Zkoušeli jsme všechno možné, nakonec zabralo při přebalení „poťupat“ ty opruzeniny vlhčeným tamponem namočeným ve studeném černém čaji. Babská rada k nezaplacení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
2.6.21 09:14

Nechávat co nejvíc větrat. V tomhle věku ještě neutíkají. Položit na nepromokavou podložku a nechat klidně hodinku na volno.

A hlavně co nejčastěji přebalovat. I v noci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
2.6.21 09:22

Změnit plenky! Co nejvíce větrat, nechat nahou na nepromokavé podložce, potírat odvarem z řepíku nebo černý čaj, pokud slezla kůže, tak chlapice. Do plenky mazat Imazolem krémpasta. Plenku mít stále suchou. Pokud léčba zabere, tak uvidíš, jak opruzeniny mizí před očima. Do dvou dnů bude skoro pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
2.6.21 09:50

U nás zabrala rybilka a koupala sem mu zadek v hermanku. Plus látkové pleny a co nejvíc větrat, v těch papírových se hned zaparil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
2.6.21 11:49

Černý čaj, pod to se podepíšu. Krásně vysušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
2.6.21 13:15

Moje malá (14 dní) měla taky strašný opruzeniny. Pokakaná byla totiž snad co 15 minut 8o Do toho chemie v Pampers plenách a ubrouscích a mega opruzeniny byly na světě. Tak jsem koupila plenky v DM Nature, místo ubrousků Perlan namočený v odvaru z heřmánku a zadek jsem fest mazala Weledou. Během 2 dnů se kůže znatelně uzdravila. Pokračujeme takto dále a malá má zadeček jako v bavlnce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3157
2.6.21 22:03

Změna plen a ubrousků, umývat vodou a hodně větrat prdku. Potřít černým čajem či měsíčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
2.6.21 23:40

Nám se prcek po průjmu během dvou dní taky oprudil do ruda…hezky nám zabírá Imazol střídanej se Sudocremem a obklad z černého čaje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
5.6.21 07:09

Ještě mě tak napadlo, že když nám nezabírá Imazol, tak je pak top Zitenax krémpasta, ta zlikviduje bakterie i kvasinky. Jen ji málokde v lékárně mají, tak většinou odcházím s nepořízenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 10:34

@kubmaja02 Á, super, zkusím se poptat v lékárnách v okolí :) Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie