Mohou vadit otřesy v kočárku?

311
1.6.21 20:50

Mohou vadit otřesy v kočárku?

Možná mě tu někdo vysměje, ale já se chci zeptat, jestli myslíte, že vadí miminku otřesy v kočárku? Vezli jsme malé mimi 7t po lesní cestě. Teď mám výčitky, jestli jsme mu neublížili? :,( A taky když ho třeba vezu po kostkách, tak to pěkně drncá. Snažím se jet pomalu, ale stejně nějaké otřesy tam jsou. Co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1540
1.6.21 20:58

Desítky (možná stovky) let jezdí děti v kočárku a ani zdaleka nebyli ještě před pár lety tak kvalitní jak dnes a to stejne cesty. A myslím, že to všichni přežili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
1.6.21 20:59

Dřív se jezdilo jedině přes práh takže jestli malýmu nelítá hlava ze strany na stranu a nebouchá se o kočárek, byla bych úplně v klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
1.6.21 21:11

Pokud v tom kočáru vysloveně neskáče a nemlátí sebou zprava doleva, tak je to v pohodě.
Jestli máte dál obavy, můžete tam miminu vložit péřovou zavinovačku (ne ho do ní nutně balit, jenom podložit.
A nebo koupit kočár s lepším odpružením/do terénu. Některé bývají fakt dost tvrdé. Jednou jsem vezla kočár kamarádce a jako dítě v něm muselo být naklepané jak řízek, protože odpružení žádné.
Většině dětí se to líbí a dobře se jim v tom usíná. Já třeba měla problém, když nám opravili chodník a místo hrbolatých dlaždic byl najednou hladký jak sklo a dítě nechtělo spát :D
Nebála bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
1.6.21 21:16

Buď v klidu, je to naprosto v pořádku, nic se nestalo a určitě jste mu neublížili.
Tvoje obava je úplně normální, řešila jsem to samé, když byly dcerky mimina. :)
Miminkám občasné drncání opravdu neublíží, naopak při bližším zkoumání přijdeš na to, že je to perfektní uspávací metoda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
1.6.21 21:19

Pokud se nepoblinká, tak otřesy snese. Moje dcera coby mimino nesnesla v kočárku abych jela po lesní cestě, jen po rovném chodníku, kde to nedrncalo, jinak okamžitě blinkala. Ani v houpátku nesnesla být. Už je dávno dospělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
1.6.21 21:31

Děkuji vám všem za reakce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 21:32

Taky sem si občas říkala, že nich musím vytrast duši a jim se to naopak líbilo :mrgreen: neboj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
1.6.21 21:48
@Nicole 1234 píše:
Desítky (možná stovky) let jezdí děti v kočárku a ani zdaleka nebyli ještě před pár lety tak kvalitní jak dnes a to stejne cesty. A myslím, že to všichni přežili.

jenže ty kočárky měly péra a houpaly, takže žádný otřesy nebyly, stejně tak s tím ježděním přes práh. Upřímně, ty dnešní kočárky bez odpružení jsou děs. Já bych v nich dítě nevozila. Když vidím, jak to hrká po dlažebních kostkách, tak mi je těch miminek líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2350
1.6.21 23:10
@Janli píše:
jenže ty kočárky měly péra a houpaly, takže žádný otřesy nebyly, stejně tak s tím ježděním přes práh. Upřímně, ty dnešní kočárky bez odpružení jsou děs. Já bych v nich dítě nevozila. Když vidím, jak to hrká po dlažebních kostkách, tak mi je těch miminek líto.

To si taky myslim. Ty stary kocarky meli pruziny tak to pekne na tech hrbech houpalo. Dej tam treba tlustou deku, perovou zavinovacku, cokoli at to ma na hlavicku mekke…za me teda otresy ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat