Jak spíte s 2. dítětem?

13
1.6.21 08:05

Jak spíte s 2. dítětem?

Zdravím vás, mám dotaz jak jste to dělali s 2. miminkem, když vaše 1. dítě se v noci stále budilo a potřebovalo vaší asistenci? Male je teď 2,5 roku a stále v noci pláče že (hledá dudacek, chce mlíčko,…)musím k ní vstávat a furt ji asistovat. Neumím si představit, že budu mít mimi a do toho ještě asistovat té malé…jak jste to měli vy? Spali jste všichni společně, nebo jste měli starší dítě v pokojíčku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5380
1.6.21 08:06

Ve 2,5 letech bych odbourala mlíčko i dudlíček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 08:10

Ve 2 a půl letech už ani jedno naše dítě nemá na noc dudlík a nedělám mliko, to maj max k snídani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
1.6.21 08:14

Zacala bych odnaucovat mleko i dudlik. A pokud nechces, tak zapoj manzela. U nas manzel resil pripadne nocni nepohodli starsich deti (spatne sny, wc,…) a ja to nejmladsi (kojeni, prebalovani atd).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912

No já sem si pomohla trochu předem, ukončila jsem mleko a vzala dudlík :-)
Hodně se tím zlepšil spánek. Kazdopadne to mame vyresene tak, te mame obe dve deti v pokojicku 3roky starsi a 8 mesicu mladsi. Koupili jsme postel s vysouvaci pristylkou a tak, kdyz potrebuje mala, lehnu k ni v noci a buď už tam usnu nebo jdu zpet do loznice :-) jinak se vzajemne nebudi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753

Spala jsem s dětma v pokojíku v jedné posteli. Spoustu věcí jsem dělala napůl spící, dudlík už jsme odbourali a mlíko dostala jen kravský a studený. To jsem měla nachystaný na stolku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334

@Katherinak Můj život. Spím s oběma dětmi v posteli. Naštěstí mladší dcera je poměrně spavá a klidná. To starší syn se mi budil celý první rok co hodinu :zed: Neumím si představit, že bych staršího vyšachovala z postele a nastěhovala si tam nové mimino. Už tak samozřejmě žárlí. Navíc běhat někam asistovat do jiného pokoje, to je snad ještě horší pro únavu.

Měla jsem strach, jak se budou budit, ale za pár týdnů (spíš dnů) si to sedlo a kupodivu to není tak hrozné. Ale jsou situace, kdy se starší musí naučit čekat, protože se zrovna v noci věnuji mladší. Ano, je to někdy náročné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
1.6.21 08:23

Spime vsichni spolu, bez lahvi a dudliku, stejne se obcas stane, ze starsi dite chce na zachod, kdyz kojim mladsi. Tak to se mne pak mladsi totalne probere a muzu hodinu uspavat. Jinak placem se nebudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
1.6.21 08:41

Připravovala jsem starší dítě na příchod miminka :nevim: Dudlík a mléko v tomto věku je už jen o tvé pohodlnosti to odbourat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
1.6.21 08:45

V tomto veku uz moje deti dudlik nemelo, navic 2,5 lete dite si snad muze v posteli najit dudlik sam, neni to sotva se hybajici novorozenec :think: Mliko na noc bych uz odbourala, u tak velkeho decka se ma v noci spat a ne jist. Navic si tim kazi zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
1.6.21 08:58

Ve 2,5 letech jsme odbourali dudlík, v 1,5 roce mliko v noci. A úplně jsem litovala, že jsem to neudělala dřív :zed: furt jsem to odkladala, aby chudák o něco nepřišel. V momentě, kdy už neměl v noci žádné z těchto potěšení, tak začal spát celou noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
1.6.21 09:25

U nás stejně jako u většiny, v tomto věku už dávno dudlík ani mléko neměli. Na to má nárok kojenec, ale u starších je to podle mě jen zbytečný návyk, který kazí spaní. U všech našich dětí se s ukončením nočního kojení spánek výrazně zlepšil. Děti jsem uspávala v jejich postýlkách v pokojíčku, ale pokud se chtěli v noci přesunout nám, mohli bez omezení. Nejstarší dítě nechodilo skoro vůbec, prostřední do 5 let téměř denně. Miminku by bylo šumák, i kdyby s námi spala Klapzubova jedenáctka, zato když já jsem si dovolila se vzdálit třeba jen na WC, to byl hned kravál na celý barák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
1.6.21 11:20

Dělala jsem to stejne jako ostatní. Před narozením mimina jsem starší dite naučila co největší samostatnosti. Takže žádný dudel, žádný mliko, žádný uspavani… Ve 2 a půl letech to fakt nepotřebuje. Ejstarsi v době narození rlostedniho nemel ani dva roky, dudel na spaní teda ještě měl, ale jen na usnuti, pak jsem mu ho brala a zbytek noci byl bez něj. Asi dva nebo tři měsíce po narození mimina jsme dudel dali miminu a ze staršího byl velkej sikovnej brácha. A prostřední se budí pořád, tak jsem ho naučila, že má přijít k nám do ložnice a lehnout a usnout. Lítat v noci za dvěma dětma bych nechtěla, a proto jsem dělala vše pro to, abych to dělat nemusela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat