Batole papání v 18 měsících

Anonymní
31.5.21 06:54

Batole papání v 18 měsících

Dobrý den maminky.

Prosím o radu jak naučit kousat 18 ti měsíčního chlapečka a když už to v pusince nějak rozmělní hlavně spolknout. Pořád mi stravu vyhavuje ručičkou z pusinky zpět - rozmělněnou položí na talířek. Když mu dávám stravu domácí, tak musím nakrájet na drobnější kousky, nejlépe by chtěl to úplně rozmixovane. Když má skleničku 12+ papa, nemusím mixovat, ale některé tvrdé kousky taky vyhrazuje z pusinky.
Chtěla bych prosím radu, jestly Vám taky děťátka vytahovali všechno papání z pusinky, málokterý kousek spolkne a jak se Vám podařilo aby začali krásné papat. A asi že v tom nejsem sama, jelikož okolo všechny děti papaji naprosto bez problémů.
Zoubků má 12.

Děkuji moc za všechny rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
31.5.21 06:56

Musí si na to zvyknout. Dávej mu během dne něco na kousání, třeba mrkev, rohlík..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 07:03

@mackA159

Rohlík mu dávám ale méně, s ním se vyloženě davi jak se mu lepí na patro.
Víc mu dávám chleba, ten si ukusuje ale zase vytahuje.
Mrkev 🥕 u nás neprošla ani žádna jiná zelenina, maximálne uvařené jablíčko často dělám na svačiny.
Budu zkoušek, nabízet… děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1600
31.5.21 07:08

Ne v tomto věku ji syn normální jídlo jako my ostatní. Jen dochucujeme méně nebo na talíři.
Tip třeba jablko má raději když nastrouhám, jinak se jim začne po chvíli dusit. Ale já dávala kousky skoro hned..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
31.5.21 07:09

@Sallema Taky mi ji dcera všechno. Kusy zhruba od osmi mesicu. Jablko sní celé bez dušení, naopak se dusi když ho nastrouham :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68277
31.5.21 08:03

V 18 mesicich uz kousal a jedl vsechno.
V 15 mesicich s tim jeste obcas bojoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68277
31.5.21 08:06

Jablko je na duseni snad nejnebezpecnejsi. To jsem strouhala dlouho a i ted davam tenci platky. Mam dojem, ze obe deti se naucily nejlepe kousat na okurce. Mladsi treba oecivo neji vubec, tak by se na nem nenaucil. Jo a na susenkach z DM trenoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
31.5.21 08:22

Jak je na tom se zuby? Od začátku příkrmů dávám dceři jidlo mačkáné nahrubo a nikdy nebyl problém. Úplně hladké jídlo jí často paradoxně poslední dobou, co jí rostou stoličky. Ale pecivo, ovoce, brambory normálně kouše.

Neuděláš nic. Dávej mu, co sní a často nabízej (ale nenuť) kousací jídla. Však mu to jednou sepne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 08:38

@Ba-stet
Zubku má 12, nepřijdou mi další na cestě. Ale to si nejsem jistá. Když masíruji dasna tak necítím nic nového.
Pečivo - chleba, vanocka mi kouše hezky. Ale asi spíše je problém, že si zvykl to z pusinky vzít do ruky rozezvykane a dá zpět na talířek - málo co spolkne.

Budu nabízet a nabízet a jak maminky píšete, zvykne si určitě.

Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat