Ročního syna nic nebaví

119
31.5.21 08:07

Ročního syna nic nebaví

Zdravím, už jsem z toho zoufalá :,( Syn je od narození uřvaný a nic ho nebaví. Když byl malinký, nebavilo ho být ani třeba pod hrazdou a třeba si bouchat do hraček. Tak jsem ho pořád poponášela a chovala. Říkala jsem si, že chce asi víc a těšila se, že to přejde. Když se začal otáčet na bříško, zase nic. Žádná hračka ho nedokázala zabavit na víc jak 2 minuty. Pak se začal plazit, tak jsem si říkala, že když se dostane do jiný místnosti, bude to lepší. Vůbec. Teď, v roce, leze, stojí a chodí podél nábytku, sedí. Sám teda nechodí. K prvním narozeninám dostal spoustu nových hraček, ale vůbec žádná ho nebaví. To by mi nevadilo, kdyby ho bavilo aspoň něco. Ale jeho nebaví ani třeba otevírat šuplíky a vyhazovat věci nebo jiný nedovolené věci. V podstatě je trochu spokojený jen, když jsme s manželem oba s ním v pokojíku, to si trochu hraje. Ale, jak se jeden z nás zvedne třeba na záchod, napít, tak řev a leze za ním. Ale už to takhle dál nejde. Navíc v týdnu manžel chodí do práce. Já v podstatě sedím jen v pokojíku a nemůžu vůbec odejít, nic udělat :( Co s tím, poraďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1199
31.5.21 08:17

Co zapojit ho? Když vaříš, dej mu misku a vařečku. To by si do toho chvíli nebouchal? Máte učící věž? Nevydržel by stát a koukat, co děláš? Občas mu u toho strčit do ruky kus okurky nebo něčeho, když krájíš…
Když (jestli) doma cvičíš, zapoj ho, použij ho jako závaží. Lítejte, skákejte, tancujte. Ani to ho neba?
A to množství hraček… Není to i tím? Nemá moc roztříštěnou pozornost? Seber mu většinu, nechej jen pár a obměňuj.
Jak se chová venku? Jděte na procházku, nechej ho lézt po trávě, obcházet hřiště, pozorovat okolí. Chtěla jsem napsat i holínky, když je teď furt mokro, ale jestli nechodí, tak to ne, koupel počká na večer :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2433
31.5.21 09:08

Rocni dite je uz pres den dost vzhuru :think: tak dela teda co? Sedi, nehraje si a kouka na tebe? Nebo ho nebavi si hrat SAM? Jakoze si hraje, ale musis u nej sedet? Protoze v tom pripade si troufam rict, ze je to normalni..pokud mas pocit, ze takhle nic neudelas, tak nic nedelej, nebo syna zkus zapojit..dcera se treba pri vareni cachtala ve drezu, nebo prebirala testoviny…ten rok je tezky, dite umi vse trochu, uz pro nej nejsou hracky pro mimina a ani ne jeste pro vetsi…v roce byl u nas top, knizky se zviraty, nejlip zvukove, mic, nafukovaci balonky, bublifuk (ty foukas), magneticka tabulka na kresleni (mala v pepcu, velka treba v lidlu) to fakt doporucuju..kdyz potrebujes jit na zachod, tak bude syn dve minuty rvat, nic se mu nestane :)…ja osobne neznam deti, ktere by si v roce sedly a hraly si s chrastitkama nebo vkladackama nebo co ja vim…kdyz jsem u dcery sedela, tak ona si hrala, ja ji cetla, nebo jsme si cetly spolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
31.5.21 09:10

@Lucek35 Myslím si, že to je normální, některé děti to tak mají víc. Samozřejmě, že si radší pohraje s někým. Na řev bych nedala, udělala bych si, co je nutné. V rozumné míře, tedy jasně - asi ti dítě nevydrží v roce hrát si samo dvě hodiny v kuse. A zvala bych ho k činnosti, co děláš ty. V roce už mi syn pomáhal třeba u vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31311
31.5.21 09:24

Radím přijmout to, jak to je ;) Syn je maličký, chová se jako dítě jeho věku.
Našemu bude rok za pár dní. No taky se mnou chodí na záchod :oops: Třeba když vařím, posadím ho v kuchyni, dostane vařečku a hrnec a to ho baví asi tak dlouho, než si zamíchám kafe :mrgreen: Pak si sednu k němu, oloupáme brambory, vezmu ho na ruku, mícháme na sporáku. Hele, manžel taky celý týden pracuje :lol: Děti máme tři a zatím ze všech písečných období vyrostly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16685
31.5.21 09:43

Rok měl kluk vloni v létě. Ráno jsme uvařili, kolem půl 9 jsme šli na hřiště, kolem 11 domu, vykoupat do bazenu na rychlovku schladit se a smyt pisek. Kluk šel spát na 2 hodiny. Pak pozdní oběd Odpo pak třeba na nákup, na zahradu - tam měl bazenek, pískoviště, kýble s vodou, sutry, s tím si hrál celý léto. K večeru pak ještě na pisek s tátou, většinou k hospodě mezi děti.

Žádný velký rizeny hraní se u nás nikdy neprovozovalo. Když jsem vařila, „uklizel“ mi v kuchyni, když jsem uklizela tak byl taky se mnou. V tom roce měl zálibu tak max v knížkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
31.5.21 09:50

No batole primárně chce kontakt s rodiči, hračky v interakci. Batolecí mozek je většinou ještě příliš nezralý na to, aby se zabavil sám. Nejdřív se musí věci naučit a učí se je nápodobou v tom, že si s ním někdo hraje.

A jo, je to náročne, protože furt něco chtějí, neví co a když jsou nespokojené tak to je slyšet…

A teda namísto toho, abys s ním seděla zavřená v pokoji choďte ven. Udělá vám to oběma mnohem lepe. Ano, taky nic neuděláš a nikam nedojdeš, ale jaksi budete mít vitamín D, bude tam mít syn zajímavěnší podněty a kontakt s mikroby, co potřebuje pro rozvoj imunity a podněty jako jsou houpačky a klouzačky, popřípadě prostor pro hraní s míčem (až mu to pujde) pro rozvoj hrube motoriky. A rozvinutá hrubá motorika vede k rozvoji nervooveho systemu a tím dřív se bude schopný zabavit sám.

Jinak na výchovu k te samostatnosti mají docela dobrý program v montessori pohledu na výchovu, sáhni po tehle knížce a inspiruj se (a nepodlehnií tomu, že musíš nakoupit tunu montessori hraček)

https://www.knihydobrovsky.cz/…le-182682639

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
31.5.21 09:59

V tomto věku mimochodem hrozně dlouho zabavila syna kouzelná tužka. Jako klidně hodinu v kuse, to byla paráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
31.5.21 10:04

@Lucek35 Moje deti hrackam nedorostly poradne nikdy. Hru s dohledem dlouhodobe praktikovala nejstarsi, prestala s tim az tak v prvni tride. Mladsi deti se aspon jakztakz umi bimcat… Z vlastni iniciativy nesahnou po nicem, obcas pred ne vyklopim nejakou stavebnici a naridim, at si s tim hrajou :mrgreen:. Nejlepsi hracky jsou bahno, sutry, voda, klacky, prach… My jsme od zacatku terenni, venku jsme, co to jde. Kdyz ho vezmes ven a nechas lozit po travniku, bude spokojeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
31.5.21 10:05
@Dobrej_tym píše:
V tomto věku mimochodem hrozně dlouho zabavila syna kouzelná tužka. Jako klidně hodinu v kuse, to byla paráda.

Hm, a pak jsou deti, ktere jeste v 6r nezabavi nic ani na 5 minut :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16685
31.5.21 10:11
@Dobrej_tym píše:

Ja mam právě info tak půl na půl, že albi tužka měla úspěch u takto malých dětí. Sama váhám jestli ji dát klukovi k 2. narozkam nebo ještě počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat