Soud nepovolil oddlužení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
22.4.22 21:32

Soud nepovolil oddlužení

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se někomu stalo, že mu soud zamítl oddlužení. Stalo se to jedné me blízké osobě a strašně ráda bych mu nějak poradila nebo pomohla, ale bohužel s tím nemám žádné zkušenosti, tak to zkouším tady.
Bylo to vlastně tak, že zažádal soud o skončení jeho insolvence, ale ten to zamítl. tak se svou právnickou podali odvolani, ale to mu nakonec zamítli také.
Jeho advokátka řekla, že mu teď začnou chodit dopisy od různých věřitelů. On by rád ty věřitele vyhledat a zaplatil to, co jim ještě dluží, ale advokátka říkala, že může zaplatit jednou tolik za penále nebo že ho možná budou chtít zdimat.
Máte s tím někdo zkušenost?
Předem všem moc děkuju za jakoukoliv informaci, radu nebo tip, co by mu s tím mohlo pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2464
22.4.22 22:21

Z tveho popisu neni vubec pochopitelny, co mu zamitli. Jestli navrh na oddluzeni, ale je v upadku nebo mu zamitli ukonceni oddluzeni. Kazdopadne pokud ma advokatku, at mu to vysvetli ona. Nemel by platit jen jednomu veriteli, musi uspokojovat vsechny pomerne, aby ostatni nekratil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
22.4.22 23:05

Taky jsem nepochopila, to už těch 5 let platil, zaplatil 30 procent dluhu a teď to nepovolili ukončit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
22.4.22 23:10

Vůbec se příspěvku nedá rozumnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.4.22 03:00

Jj, presne tak, těch pět let platil a zaplatil 42% a nepovolili to, tak se odvolal a teď to nepovolili znovu. Já jsem se ptala na to, jestli by mohl nějak zjistit, komu všemu dluží a začít s nimi komunikovat a platit dřív, než mu začnou chodit dopisy, nebo než bude mít exekuci na plat třeba atd., aby to pak prostě nebylo ještě horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3495
23.4.22 04:19
@llucyyy píše:
Jj, presne tak, těch pět let platil a zaplatil 42% a nepovolili to, tak se odvolal a teď to nepovolili znovu. Já jsem se ptala na to, jestli by mohl nějak zjistit, komu všemu dluží a začít s nimi komunikovat a platit dřív, než mu začnou chodit dopisy, nebo než bude mít exekuci na plat třeba atd., aby to pak prostě nebylo ještě horsi.

Vzdyt se veritele museli prihlasit do oddluzeni. Koukni se na justice.cz zadej si jeho jmeno a bude tam seznam prihlasenych pohledavak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13243
23.4.22 04:43

@llucyyy proč mu to zamítli? A jinak bez úspěšné insolvence zase skočí do běžného placení a exekucí jak byl předtím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
23.4.22 12:06

Opravdu splatil 30%? Nestalo se během těch 5 let, že změnil práci kde poobíral menší mzdu a díky tomu nedokázal splatit oněch 30%. Pokud by nebyl předpoklad na splacení alespon těch 30% ani by mu ji před těmi 5 lety neschválili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.4.22 18:05

@Zuzana5n12 splatil 42%, ale měl pevnou splátku, takže měl zaplatit 50%. Tak prý snad kvůli tomu to soud neschválil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat