Soud o děti - jít do toho nebo ne?

Anonymní
12.7.21 12:43

Soud o děti- jít do toho nebo ne?

Ahoj holky,
jdu si pro radu. Už nevím co a jak. Byla jsem s ex 10 let.. Máme 2 děti (7 let + 9 měsíců holky). Když jsme čekali 2 dítě(začátek těhu), tak se sbalil a odešel a oznámil mi, že je zamilovaný do kolegyně z práce, že chce být s ní apod.. Že o starší dceru se bude starat, ale že o druhou nemá zájem. Úplně se poblaznil a nic jinyho ho nezajímalo.. Já se odstěhovala ke své mamce a za cca 3 měsíce si našla podnájem. Bydlím s holky sama, ale ještě během těhotenství jsem poznala nového chlapa, zamilovala se a on taky.. Byla jsem v té době ještě těhotná a on i tak tu pro mě byl.. Jsme spolu do teď, plánujeme, že se sestěhujeme a budeme všichni spolu. Má také dítě, stejně staré jako starší dcera. Teď k věci… Když EX zjistil, že jsem si někoho našla, jakoby mu zase precvaklo a začal mě chtít zpět, ale já už ho prostě nechtěla a od té doby mám peklo.. Vyhrožuje, nadává, neustále uráží apod…
Starší dceru máme ve střídavce domluvou - týden je u mě a týden u něj, platíme výdaje skolka/škola na půl a nedává mi na ni ani korunu, protože ji máme ve střídavce.. Druhá dcera 9 měsíců… Je hrozně šikovná, začala už brumlat říká i táta, od cca 6.mesicu si začal brát malou ex taky konečně, ale začalo to hlavně kvůli tomu, že žárlí na nového přítele a na to, že malá ho má hrozně ráda, protože ho zná jakoby „od bříška“ apod.. Malou si bere cca 4× měsíčně přes den.. Už ji měl i 3× na noc.. Na malou mi přispívá 2tis… Starší dcera nastupuje v září do školy a platilo se teď něco 1500 a já ho poprosila zda to zaplatí, že na to prostě nemám, ani půlku. Beru mateřskou 10.000 +od něj dostanu 2tis..Takže mám 12.tis měsíčně z toho 8tis nájem(chodím na brigády) A teď začal vyhrožovat, že mě dá k soudu a sebere mi obě holky.. Protože prý žiju hrozně, holky se u mě nemají dobře a vše možný… Furt tvrdí že to vyhraje on že je dostane, proto on má větší byt, vydělá větší peníze a že já tohle a tamhle to.. Mám i nějaký dluhy, který se ovšem platím..Holky opravdu nestrádají, mají se dobře… Neustále dělá naschvály i s časem, domluvíme se, že přijede pro holky ve 3 a přijede v 8 apod… Všude po městě mě jen pomlouvá apod… Mě už to vážně nebaví a dotoho se i bojím.. Chci prostě jen normálně žít… Chci se zeptat zda má cenu abych šla sama s tím k soudu.. Aby jsme měli přesně stanoveny ty časy, alimenty apod.. Nebo raději zatnput zuby a vydržet to, abych nepřišla o holky… Bojím se, že kvůli tomu, že on vydělává a má větší byt, že holky opravdu dostane.. Já na mateřský si nemůžu dovolit to co on.. I proto bych chtěla jít bydlet s novým přítelem dohromady, ale taky nevím jestli to nějak neovlivní ten soud. Moje mamka mi zas tvrdí, že se nemám čeho bát, ale já nevím… Prosím o jakékoliv zkušenosti a rady.. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21627
12.7.21 12:48

Starající se matce děti nikdo nevezme. Argumenty, že on vydělává víc, jsou mimo, protože pokud by on šel na mateřskou, tak bude brát stejně jako ty… ;). Nechte stanovit styk soudně a taky alimenty. Rozhodně dostaneš víc než dva tisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
12.7.21 12:52

Dovolím si tvrdit, že ještě pořád není běžná praxe brát tak malé dítě matce ani oddělovat sourozence. Spíš bych si tipla, že to zůstane zhruba tak, jak to máte s tím, že u mladší bude pozvolná snaha dopracovat se k střídavce (jestli tedy bude mít ten „otec a muž roku“ zájem dlouhodobě). Já bych k soudu tedy šla, už jen proto, aby to nebylo pořád otevřené téma. Stěhování…pokud přítel nebydlí daleko, aby to komplikovalo styk otce a tu střídavku, tak by to soudu taky vadit nemuselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
12.7.21 13:10

Kolik má měsíční příjem? Pokud celkem vysoký, tam 2000 nejsou nic.. A ty máš teď nízký příjem, protože se starás o vaše společné dítě, pozadej si i o výživné na sebe… A v rámci střídavé péče za současné situace bys dostala výživné i na starší dceru, určitě se nenechej odbýt, není důvod, aby ti děti brali, když už navíc u starší máte střídavou péči..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12947
12.7.21 13:35

Kolik vydelava? Mel by platit i na starsi - pomerove k prijmu.
Pokud nenarazis na soudce blbce nebo pokud to on cele nepodmazne, muzes si jenom polepsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
12.7.21 13:39

Je super že on vydělává víc, aspoň budeš mít víc peněz. K soudu bych ho dala, ať tu stridavku máte posvěcenou, a nasoli víc peněz. Ty nemůžeš do práce abys tolik vydělala, protože se staráš o společné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3151
12.7.21 13:48

Šla bych k soudu s nechala si vše stanovit přes soud. Alimenty na obě holky, střídavku u starší, konkrétní styk s mladší. Ať máš něco v ruce. Nějaké „dohody“ můžou fungovat jen tak, kde se obě strany dokážou rozumně domluvit. Děti ti z péče nevezmou jen proto, že on vydělává víc. Naopak to hraje na tvou stranu, protože ti nejspíš stanoví výživné na obě holky. Klidně do toho jdi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 07:45

Ahoj, procházím podobným peklem asi jako ty, jen jsem už o kousek dál. Dřív jsem byla ze všeho na dně, všemu věřila, co řekl, o děti se bála, že mi je sebere, že to neutáhnu finančně, alkoholika ze mně udělal, mým rodičům volal, jaká jsem neschopná, že děti mlátím, nestarám se, děti naváděl, že je nechám být, že budu žít nočním životem a oni budou doma samotné…atd..atd… jako fakt hrůza.
Dnes??? Sice se se mnou soudí o děti, chcě je do střídavky, nechal si vydat předběžko, že mu bráním v kontaktu s dětmi…víš jak je to dnes se skoro 3/4 ročním odstupem? Děti si bere 1×za 14 dní, každý den jezdí okolo nás, ale za dětmi se nezastaví, dětem říká, jak nemá čas si je brát a o celých prázdninách je chce jen jeden týden!!!
Takže za mne… vydrž to a nevěř tomu všemu, co ti říká. Buď nad věcí. On to stejně dlouho nevydrží. Nikdo ti děti nevezme, to se neboj. Ale zajdi za právníkem a nech si upravit péči i alimenty soudně.

Držím ti palce :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5201
13.7.21 11:45
@Anonymní píše:
Ahoj, procházím podobným peklem asi jako ty, jen jsem už o kousek dál. Dřív jsem byla ze všeho na dně, všemu věřila, co řekl, o děti se bála, že mi je sebere, že to neutáhnu finančně, alkoholika ze mně udělal, mým rodičům volal, jaká jsem neschopná, že děti mlátím, nestarám se, děti naváděl, že je nechám být, že budu žít nočním životem a oni budou doma samotné…atd..atd… jako fakt hrůza.
Dnes??? Sice se se mnou soudí o děti, chcě je do střídavky, nechal si vydat předběžko, že mu bráním v kontaktu s dětmi…víš jak je to dnes se skoro 3/4 ročním odstupem? Děti si bere 1×za 14 dní, každý den jezdí okolo nás, ale za dětmi se nezastaví, dětem říká, jak nemá čas si je brát a o celých prázdninách je chce jen jeden týden!!!
Takže za mne… vydrž to a nevěř tomu všemu, co ti říká. Buď nad věcí. On to stejně dlouho nevydrží. Nikdo ti děti nevezme, to se neboj. Ale zajdi za právníkem a nech si upravit péči i alimenty soudně.Držím ti palce :kytka: :kytka: :kytka:

A co chtěl na předběžko a co mu soud dal nebo nedal za rozsah péče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
13.7.21 12:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu si pro radu. Už nevím co a jak. Byla jsem s ex 10 let.. Máme 2 děti (7 let + 9 měsíců holky). Když jsme čekali 2 dítě(začátek těhu), tak se sbalil a odešel a oznámil mi, že je zamilovaný do kolegyně z práce, že chce být s ní apod.. Že o starší dceru se bude starat, ale že o druhou nemá zájem. Úplně se poblaznil a nic jinyho ho nezajímalo.. Já se odstěhovala ke své mamce a za cca 3 měsíce si našla podnájem. Bydlím s holky sama, ale ještě během těhotenství jsem poznala nového chlapa, zamilovala se a on taky.. Byla jsem v té době ještě těhotná a on i tak tu pro mě byl.. Jsme spolu do teď, plánujeme, že se sestěhujeme a budeme všichni spolu. Má také dítě, stejně staré jako starší dcera. Teď k věci… Když EX zjistil, že jsem si někoho našla, jakoby mu zase precvaklo a začal mě chtít zpět, ale já už ho prostě nechtěla a od té doby mám peklo.. Vyhrožuje, nadává, neustále uráží apod…
Starší dceru máme ve střídavce domluvou - týden je u mě a týden u něj, platíme výdaje skolka/škola na půl a nedává mi na ni ani korunu, protože ji máme ve střídavce.. Druhá dcera 9 měsíců… Je hrozně šikovná, začala už brumlat říká i táta, od cca 6.mesicu si začal brát malou ex taky konečně, ale začalo to hlavně kvůli tomu, že žárlí na nového přítele a na to, že malá ho má hrozně ráda, protože ho zná jakoby „od bříška“ apod.. Malou si bere cca 4× měsíčně přes den.. Už ji měl i 3× na noc.. Na malou mi přispívá 2tis… Starší dcera nastupuje v září do školy a platilo se teď něco 1500 a já ho poprosila zda to zaplatí, že na to prostě nemám, ani půlku. Beru mateřskou 10.000 +od něj dostanu 2tis..Takže mám 12.tis měsíčně z toho 8tis nájem(chodím na brigády) A teď začal vyhrožovat, že mě dá k soudu a sebere mi obě holky.. Protože prý žiju hrozně, holky se u mě nemají dobře a vše možný… Furt tvrdí že to vyhraje on že je dostane, proto on má větší byt, vydělá větší peníze a že já tohle a tamhle to.. Mám i nějaký dluhy, který se ovšem platím..Holky opravdu nestrádají, mají se dobře… Neustále dělá naschvály i s časem, domluvíme se, že přijede pro holky ve 3 a přijede v 8 apod… Všude po městě mě jen pomlouvá apod… Mě už to vážně nebaví a dotoho se i bojím.. Chci prostě jen normálně žít… Chci se zeptat zda má cenu abych šla sama s tím k soudu.. Aby jsme měli přesně stanoveny ty časy, alimenty apod.. Nebo raději zatnput zuby a vydržet to, abych nepřišla o holky… Bojím se, že kvůli tomu, že on vydělává a má větší byt, že holky opravdu dostane.. Já na mateřský si nemůžu dovolit to co on.. I proto bych chtěla jít bydlet s novým přítelem dohromady, ale taky nevím jestli to nějak neovlivní ten soud. Moje mamka mi zas tvrdí, že se nemám čeho bát, ale já nevím… Prosím o jakékoliv zkušenosti a rady.. Dekuji

Vůbec se nemáš čeho bát. On to ví taky a proto to říká (asi si myslí, že jsi úplně blbá). Nech si stanovit všechno soudně. Jestli máš partnera, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
13.7.21 12:03
@Lucie_Sx píše:
Kolik vydelava? Mel by platit i na starsi - pomerove k prijmu.
Pokud nenarazis na soudce blbce nebo pokud to on cele nepodmazne, muzes si jenom polepsit.

U koho nepodmázne?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
13.7.21 13:27

Jen kvůli tomu, že on více vydělává a má větší byt, ti rozhodně nikdo děti nesebere. Naopak on bude muset platit víc. K soudu to dej ty, protože je třeba, aby byla jasně ustanovena péče o holčičky i částka, kterou má na obě přispívat. A ničeho se neboj, každý normální soudce si po tomto popisu vašeho příběhu, je-li pravdivý ;), udělá na otce tvých dětí dostatečný názor, a ne zrovna hezký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat