Soud o snížení alimentů

86
31.1.21 19:39

Soud o snížení alimentů

Zdravím dámy. :) V pátek mi přišlo od soudu že otec dcer žádá o snížení alimentů z důvodu narození další dcery. Soud po mě chce vyjádření jestli se snížením souhlasím. Jak by jste napsali nesouhlas se snížením? Otec mi teď platí 4.000 na dvě dcery + 2.000 splátku za dlužné alimenty. Děkuji za rady vůbec nevím jak to napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7988
31.1.21 19:52

Hlavne to, ze si udelal dalsi neni duvod, aby ty prvni mely mene. Kdo chce opicky, musi mit na banany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
31.1.21 19:55

Určitě žádný souhlas nedávej, už jen 4 000 je dost málo. Natož ještě ubrat. Chlap je debil. O děti se má starat a ne se soudit o menší alimenty. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
31.1.21 19:57

Hlavně se nedej. 4000 Kč na dvě dcery je nic moc. Neměl si dělat další dítě. Teď ať se stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
31.1.21 19:57

@Cathren Uplne jednoduse, ze se snizenim nesouhlasis, nebot deti rostou, inflace roste, a financni naklady spojene s detmi jsou stale vyssi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
31.1.21 20:12
@Cenarius píše:
Hlavne to, ze si udelal dalsi neni duvod, aby ty prvni mely mene. Kdo chce opicky, musi mit na banany.

Tak jsou případy, kdy to důvod je, ale rozhodně ne u alimentů 2000,– na dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.1.21 20:14

Holky je to boj. Uvádí že má 19.000 hrubého. :roll: těžko říct jestli mi něco projde. Samozřejmě se nenechám a budu bojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
31.1.21 20:15

Vyjadrila bych se, ze nesouhlasis, protoze uz tak jsou alimenty na hranici a pristoupila jsi mu na splaceni dluznych alimentu.
Bude ti ty dluzne splacet jeste dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
31.1.21 20:17
@Cathren píše:
Holky je to boj. Uvádí že má 19.000 hrubého. :roll: těžko říct jestli mi něco projde. Samozřejmě se nenechám a budu bojovat.

Myslím, že snížení pod 2000,– na dítě neprojde, to tak možná, kdyby měl těžký úraz nebo se stal invalidním. Jinak prostě napiš, že nesouhlasíš a naopak bych zmínila, že náklady rostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.1.21 20:18

@majdalenka20 splátky má ještě na 5 měsíců. Měl na 10. Ale na to se mě bohužel nikdo neptal jestli souhlasím. Nejdřív u soudu řekl že mi to vyplatí naráz. A u konce otočil a chtěl splátkový kalendář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.1.21 20:19

@j.a.n.i1 já doufám že neprojde. Má si najít lepší placenou práci když má větší vyživovací povinnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
31.1.21 20:19

@Cathren Tak at si chlapec skubne. S timhle mel pocitat, kdyz si porizoval dalsi dite. Az mu skonci splaceni, bude mit o 2tis vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.1.21 20:21

@majdalenka20 no jsem zvědavá jak to vše dopadne. Máme bohužel úplně jinou soudkyni než u prvního stání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
31.1.21 20:28

Plno vzorů na netu…
nahoře vpravo tvé nacionále
pod to adresa soudu
nadpis bude Vyjádření k žádosti o snížení výživého na nezletilé XY a XX
ve výzvě soudu bys měla mít body, ke kterým se máš vyjádřit (většinou tvé příjmy, výdaje, náklady na děti, kroužky, léčba apod.), další vyživované osoby apod.
v těchto případech je naopak lepší rovnou v tomto vyjádření požádat o ZVÝŠENÍ (zdůvodnit změnou poměrů u dětí-např. nastoupení do školky, školy apod., dlouhým nezvyšováním apod… i kdyby jen třeba o 300Kč/dítě)
a ano - je pravda, že někdy soud takové žádosti o snížení vyhoví, záleží kdo to bude soudit a jak se bude na věc dívat, i když existují judikáty, že má jednat zodpovědně a nemůže na nové dítě „doplácet“ to staré, prohrabej se jimi, přehled je např. zde
https://www.judikaty.info/…ni-vyzivneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9035
31.1.21 20:29

@Cathren Ono záleží na soudci, některý k tomu že má další dítě přihlédne a jiný zase ne.Byla bych proti snížení.

Příspěvek upraven 31.01.21 v 20:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat