Reklama

Soukromá sanitka - porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

00verča00
Stálice 60 příspěvků 03.08.18 19:39
Soukromá sanitka - porod?

Ahoj, volala jste některá soukromou sanitku při porodu? A vše v pořádku?

Našla jsem nějaké stránky a prý převáží i rodičky. Psala jsem tam e-mail ale neodepsali. Zajímalo mě jestli vezmou v pořádku i přítele? Když si to zaplatím? A jestli se někomu stalo, že neměli zrovna volnou sanitku? Chápu to dobře, že to funguje jak takovej „taxík“ do porodnice?

Vím, že můžu volat i 155, ale radši bych chtěla využít tuhle službu. Už i proto, že 155 vozí do spádové porodnice a přítele mi nevezmou. Chci rodit ve vybrané porodnici.

Taxi se mi zase nezamlouvá, protože bych nechtěla uvíznout v zácpě nebo aby mi praskla voda třeba po cestě.

Auto nemáme a nikoho známého také ne. Bydlíme tu krátce.

Takže prosím jen o informaci ohledně té soukromé sanitky.:)

Děkuji!:)

EDIT: Joo a prosím nějaké doporučení koho jste kdyžtak volali? Okolí Praha Hloubětín.:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 4 inzeráty 03.08.18 19:46

teda nevím, kde jsi vzala, že sanitka veze do spádové nemocnice :nevim: když mamka rodila, tak se ptali do jaké porodnice pojedeme :) je pravda, že mě odmítli vzít jakožto dceru sebou, ale taťku by bez problému vzali a kdyby ne, tak nevidím problém v tom, že táta vezme auto a dojede do porodnice autem, případně MHD .. pokud nebudeš mít překotný porod, tak to bez problému stihne i kdyby byla zácpa ;) manžel stihl porod až na poslední hodinu a půl a nebylo to kvůli zácpě a nějak mi tam vůbec nechyběl :D v tu chvíli myslíš na něco jiného :) jediné co, tak když mi chtěli prdnout vodu, tak jsem řekla, že chci počkat na manžela, kdyby to náhodou šlo pak ráz na ráz, a v tom problém nebyl ;)

Lex1
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.08.18 19:56

O soukromé sanitce jsem nikdy neslyšela, ale 155 odváží do spádové porodnice, taky mi to tak říkali.

Celina
Závislačka 2876 příspěvků 03.08.18 20:11

@00verča00 Nebyl by taxík levnější, rychlejší a bez starostí?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 03.08.18 20:13

Jestli máte na mysli převozovou službu,ti nemají důvod manžela nevzít,ale bohužel musím varovat,jejich dojezdový čas nebývá nejrychlejší. Když budou zrovna obsazení,mohou přijet i za 3 hodiny.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 03.08.18 20:13

@Celina to mě přesně teď napadlo…

00verča00
Stálice 60 příspěvků 03.08.18 20:15

Vím, že mám i jiné možnosti, ale zajímala mě jen ta soukromá sanitka. Nevím jestli ten odkaz sem můžu dát ? .. kdyžtak smažu.. (http://www.sanitek.cz/) něco takového mám na mysli, jestli má někdo zkušenosti?

00verča00
Stálice 60 příspěvků 03.08.18 20:18

@Lex1 mě taky právě bylo řečeno, že mě odvezou do spádové porodnice, asi záleží na konkrétním saniťákovi teda.. nevím.. :nevim:

00verča00
Stálice 60 příspěvků 03.08.18 20:19

@Aduš8 aha :/ tak asi zkusím zavolat a kdyžtak zvolím jinou možnost, děkuji:)

Lex1
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.08.18 20:21
@00verča00 píše:
@Lex1 mě taky právě bylo řečeno, že mě odvezou do spádové porodnice, asi záleží na konkrétním saniťákovi teda.. nevím.. :nevim:

Obecně ano, ale asi fakt záleží na koho natrefis a hlavně jak daleko by byla tebou vybraná porodnice

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 03.08.18 20:34

@00verča00 tyhle společnosti jsou využívány i normálními zařízeními,jako LDNky,domovy pro seniory a podobně. Také k převážení pacientů na vyšetření z domova,pokud na to mají a nebo mají nárok. Jsou normálně(v případě nároku) hrazené zdravotní pojišťovnou. Mají plánované vyjížďky,to jsou vyšetření,pak se volají v případě nehody(třeba zlomenina po pádu v zařízení) ,kde není potřeba rychlá. Proto bych se na ně nespoléhala,nám kolikrát řekli,že přijedou za hodinu a čekali jsme tři. Pracovala jsem na LDNce

kotyk
Echt Kelišová 7845 příspěvků 03.08.18 20:37

@00verča00 Volala jsem normálně 155. Teoreticky by měli odjet do nejbližší, ale ptali se, kde jsem registrovaná, protože tam je největší šance, že je nepošlou k čertu a nebudou s problémovou těhulí jezdit po Praze a hledat volné místo.

lampicka11
Závislačka 3333 příspěvků 1 inzerát 03.08.18 20:59

Prevozovka nevím. Ale 155 vozí vždy do spádové…když mají plno tak jinam. Jinak dceru mi brali sebou (teda ne k porodu)…

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 03.08.18 21:17

@00verča00 Tak ale pokud to není rychlá tak přece nesmí využívat maják, houkačku a přednost, takže se tam stejně rychleji než taxíkem nedostaneš ne? :think:

Uživatel je onlineK92
Kecalka 140 příspěvků 03.08.18 21:56

Já jela taxíkem a nebyl problém. Taxikář ani nepoznal že rodím :D . Většina kamadek z Prahy jela do porodnice taky taxíkem. Kamarádce začala odtekat plodová voda v 28tt a taxíkem byla v porodnici rychleji než kdyby pro ni jela sanitka. Oni na to umí dupnout :) .

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama