Sourozenci, adaptace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kodik
Nováček 1 příspěvek 03.10.18 02:12
Sourozenci,adaptace

Ahoj prosím, jsme 3dny doma z porodnice, máme 3leteho syna, přes den brašku pořád hladí, je moc hodný, při volné chvíli se mu jdu hned věnovat. jenže přijde noc a začne plakat, odmítat Mě, vztekle kopat :nevim: co delam špatně? :nevim:

Reakce:
nelamh
Kecalka 258 příspěvků 03.10.18 03:29

Budte rada za pohodovy den. Syn ma 2 roky,doma 3tydenni mimco,ktere sice hladi a „ma rad“,ale jinak totalni negace vseho,neustale fnuka,nic ho nebavi,nic nechce,prestal jist,zacal se pocuravat,vzteka se a je to s nim ve dne k nepreziti. V noci spi tvrde tak 40 minut v kuse,jinak cestuje,vztekle kope,pobrekava. Musi s nim spat manzel,protoze ja po par dnech padala na pusu,kdyz jsem k tomu musela vstavat k male. Ale dela i nocni a to je hukot. To nespim prakticky vubec.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 03.10.18 03:39

Ať se mu věnuje manžel. Mám mimino 3,5m a staršího přesně o 2 roky a je to masakr pořád, nejen v noci :?

LaraA
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 07:56

u nás zavítalo fakt se hodně věnovat starsimu (jsou o 2 roky), občas říct „mimino počká“ = jsi důležitý, moc mi pomohl by býval haipa daipa. mimino spokojene ve vaku, usínalo v něm do minuty, a já se mohla věnovat Staršímu. doma byl bordel, ale děti se srovnaly relativně rychle.
nebuď na staršího naštvaná, je to pro něj strašně těžký :hug:

chaela
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 2 inzeráty 03.10.18 08:23

U nás nejvíc pomohl0 to, že kluci byli od začátku pořád spolu. Žádný babičky, hlídání, školka atd. Jsou od sebe necelý dva roky a poprvé byli jeden bez druhého na tříleté prohlídce staršího, čili rok a něco po narození mladšího. Od té doby vůbec, až teď, když starší začal chodit do školky, v necelých 4 letech. Milujou se.
Pak samozřejmě ta klasika jako mimino počká, co nejvic se věnovat staršímu, ať babičky jako první vítají jeho a až pak se vrhnou na mimino…
Kamarádka před porodem a i několik týdnů po něm dávala staršího na skoro celý den k babičce a ten teď mladšího bráchu nesnasi a ubližuje mu, nechce být doma atd. Takže za mě stály kontakt dělá divy.

Heivka
Závislačka 3992 příspěvků 03.10.18 08:50

@kodik Nic nedéláte špatně, prostě si musí zvyknout na novou situaci. Taky mám tříletého a asi měsíc před 3. narozeninami se narodila malá. Syn to vzal ohromně, hlavně když od sestřičky dostal při každé návštěvě pytlíček bonbónů a při příjezdu domů velkou čokoládu. Jinak se asi týden začal přičurávat přes den, ale to jak přišlo, tak odešlo. Jinak dobře funguješ aby pomáhal doma i s miminkem. Syn třeba „dělá“ miminku mlíko, podává dudlík, ukazuje jak se chodí na nočník (ne že by to tu mojí dvouměsíční nějak bralo). Je pravda že jsem syna na příchod miminka hodně dlouho připravovala a hlavně jsem omezila z okolí takové ty dobroděje co se snažili říkat že je chudák když teď všichni budou mít rádi miminko a při prvních návštěvách u miminka
Jsem měla připravené drobnosti pro synka kdyby návštěva zapomnėla že doma jsou děti dvě a ne jen miminko a taky jsem nikomu malou nepujčila dokud se chvilku nevěnovali synkovi, ono mu stačilo že ukázal jak ze stavebnice postavil bagr.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8830 příspěvků 03.10.18 12:35

Já dostala jednu geniální radu a musím říct, že funguje. Za všech okolností musí mít starší dítě přednost, aspoň pár prvních měsíců než si na novou situaci zvykne. Je to někdy o nervy nechat mimino brečet a jít se starší na záchod nebo cokoliv jiného, ale musím říct, že u nás to funguje. Neznám, že by starší žárlila. Někdy mi i vyhrkly slzy, když jsem viděla jak se o malou stará. Neexistuje, aby se staršímu věnoval tatínek a maminku si usurpovalo mimino. To jsem radši strčila to mimino tatínkovi a věnovala se starší. Náročný půlrok, ale vyplatil se. Když vidím vztahy stejně starých dětí v okolí, fakt jsem ráda, že jsem na tom jinak.

Heivka
Závislačka 3992 příspěvků 03.10.18 15:27

@Janli Jo mě kolikrát třeba starší syn žene, že miminko brečí ať jdu k sestřičce, to mám potom co dělat abych nebrečela taky.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8830 příspěvků 03.10.18 19:33

@Heivka já takýýýý. V tu chvíli vím, že jsme ten boj vyhráli :hug:

Váš příspěvek
Reklama