Spánek-nespánek miminka

1535
6.6.20 20:33

Spánek-nespánek miminka

Ahoj holky. Mám doma skoro 2 měsíční holčičku. Od narození spala hezky. Trápí ji jen občas prdíky, ale to tak nějak zvládame. Ale poslední dobou prostě nespí. Uspim ji třeba na ruce, položím a vzbudí se do deseti minut. Nepomahau, ani když s ní ležím v posteli. Prostě se max po 30 minutách vzbudí. Nepomáhá zavinout, bílý šum, nic. Takhle to jede cel den, dokonce i v kočárku. :zed: v noci spí celkem hezky, ale přes ten den je to peklo. :,(
Někdo nějaká rada? Diky

PS. Doplním, že se mi budí i v šátku :kytka:

Příspěvek upraven 06.06.20 v 20:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16885
6.6.20 20:36

Vydrzet, ten spánek se hlavně v tom prvním roce pořád meni. Syn byl to samé, když spal hodinu v kuse, to byl svatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
6.6.20 20:41

Ahoj,

náš malej měl problémy už od začátku. Usnul jedině v nosítku nebo kočárku. V kočárku už cca po 2 měsících taky ne. Ať jsem se snažila sebevíc, prostě ne a ne zabrat. A když už, po chvíli byl vzhůru. A nebylo to tím, že by spát nechtěl.
Se spánkem má problémy do dneška (16 měsíců) - je po mamince :), ale dvě věci nám to dost usnadňují:

• ze začátku určitě šátek/nosítko. Nosila jsem a přitom šla na procházku nebo uklízela, vařila apod. Jakmile jsem si sedla, byl vzhůru :D.
  • hojdavak - nejlepší věc, u které lituju jen jednoho - proč jsme ho nekoupili hned :D? My ho kupovali z druhé ruky jako nový, takže ani investice nebyla závratná. Ale i kdybychom kupovali nový, stokrát by se nám to vrátilo. Šoupnu ho do hojda, pohoupu a za chvíli je tuhoš :).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1546
6.6.20 20:43

A proč vadí, že spí málo?
Mě holka taky usne na maximálně 30 minut zhruba 4× denne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
6.6.20 20:48

@mamina89 Ahojky, asi tě moc nepotěším, ale u nás to samé. Náš syn je taky nespavý. V noci jakš takš, ale přes den nic moc. Jsou nám tři měsíce a spinkal pořádně možná první měsíc. Jinak je akční :joy: dopoledne max hodinku a odpoledne půl hodky :joy: v kočárku po dvaceti minutách vzhůru. Někdy je to záhul, ale už jsem si zvykla ho utahat a až má známky únavy, tak jde spinkat. Jinak plně kojím, takže v noci cca čtyři hoďky v kuse a pak už co chvilku vzhůru:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24380
6.6.20 20:53

Asi tě neuklidním, ale u nás to je pořád a to už je mu 7 měsíců. 30 min někdy hodinu, víc málokdy. Ale v noci spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62649
6.6.20 21:10

U nas spi 7 mesicni od narozeni maximalne 30 minut v kuse, tak 3-4× denne, staci mu to, je spokojeny. V noci spi celkove 10 hodin, s kojenimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
6.6.20 21:30

Hlavně že spí v noci. Můj syn spal přes den taky tak blbě… možná se to ještě upraví, je ještě maličký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
6.6.20 21:50

@mamina89 To je naprosto normální. Spánek se fakt mění každým týdnem do toho jednoho roku… takže vydrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
6.6.20 21:56

Ahoj, tak hlásím že u nás to samé :D v noci spí krásně, do cca 2a půl měsíců spala odpoledne 3h v kuse, pak zlom a spí přes den tak 4-5× cca 30minut. Teď začínám 5ty měsíc. Jak píšou holky, hlavně že spí v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
6.6.20 22:11

Ahoj, u starší dcery trochu pomohlo, když jsem ji držela dýl vzhůru a ona pak byla víc unavená. Spala totiz často, ale krátce a byla pořád protivná. U mladší mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že jí ta půlhodina prostě stačí :grinning: taky z toho nejsem nadšená no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
6.6.20 22:32

@mamina89 Pokud nespí a je v celku v klidu, tak bych to nepovažovala za problém… Něco jiného by bylo, kdyby řvala. Samozřejmě chápu, že když si tě dítě na začátku namlsá hezkým spaním a pak přijde změna k horšímu, tak je to šok. Raději mám, když je to špatné a postupně se to zlepšuje, než když máš nějaký zavedený režim, který se ti postupně rozpadá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62649
6.6.20 23:00
@Vernika15 píše:
Ahoj, u starší dcery trochu pomohlo, když jsem ji držela dýl vzhůru a ona pak byla víc unavená. Spala totiz často, ale krátce a byla pořád protivná. U mladší mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že jí ta půlhodina prostě stačí :grinning: taky z toho nejsem nadšená no :?

Mne prvni dite spalo porad, takze ja vystresovana zezacatku u druheho, ze nespi a ze ho asi budi starsi dite a podobne a pak jsem pochopila, ze mu to proste staci a hodila se do klidu :) hlavne, ze nebreci a neni nevrly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
6.6.20 23:34
@blumen píše:
Mne prvni dite spalo porad, takze ja vystresovana zezacatku u druheho, ze nespi a ze ho asi budi starsi dite a podobne a pak jsem pochopila, ze mu to proste staci a hodila se do klidu :) hlavne, ze nebreci a neni nevrly

Jj přesně. Mně to právě došlo, až když starší nebyla doma a mladší měla na spaní klid a stejně se budila. Ona totiž po probuzení plakala ještě se zavrenyma očima, tak jsem znovu uspávala. Pak jsem zjistila, že když se trochu rozkouká, je už v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
7.6.20 03:05

No holky, tak se s tím budu muset srovnat. Ta naše se probudí, začne plakat, ale ma furt zavřený oci. Dám dudel a zase spi. Vzbudí se třeba za deset minut a nanovo. Přijde mi, že by spala, ale nemůže zabrat :zed: tak snad, třeba, možná se to časem zlepší :kytka: díky všem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama