Španělsko v červnu?

15.12.19 22:09

Španělsko v červnu?

Prosím mate někdo zkušenosti s dovolenou v půlce června ve Španělsku? Konkrétně sever východního pobřeží costa brava. Nehrozí že bude moc zima?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6895
15.12.19 22:11

Zima asi ne, ale pro někoho může být chladnější moře. My jsme byli hned od začátku července a bylo vedro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11699
15.12.19 22:13

@LadynkaPelinka zima nebude, bude vedro.Jen to moře bude chladnější ještě. Ale málo turistů a větší pohoda. Já mám stejnak nejraději červen a nejlépe září.
Costa Brava je nádherná, byla jsem v Blanes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
15.12.19 22:17

Byli jsme začátkem června. Moře se zvládnout dalo a zima nebyla. A ano-velke plus-méně turistů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11900
15.12.19 22:23

@LadynkaPelinka zima tam nebude, normální letní počasí, voda bude chladnější, ale pozor, jestli chceš jet s malými dětmi, moře tam není pro ně až tak úplně vhodné, bývají velké vlny, a tak 2 metry je celkem mělká voda, ale pak je strmý sešup a vody je třeba 2,5 metru - pro dospělé a velké děti fajn, dá se tam dobře blbnout ve vlnách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3649
15.12.19 22:26

My tam měli škaredý vítr a dost chladné moře. Nejela bych tam v tomhle období, když už, tak ve druhé polovině června. Každý týden je znát na teplotě vody a stálosti počasí. Turistů tam bude v červnu málo pořád, protože hlavní sezona je od července. A také Costa Brava není tolik v kursu jako pobřeží níže nebo Baleáry. Spousta hotelů je na prodej, nenaplní se to.
Vzhledem k situaci s Arábošema, je Španělsko opět více v hledáčku evropských turistů než před pár lety, takže to asi podražilo a přeci jen ten počet lidí zvedlo.
Nicméně já nechápu nějaké obavy z turistů v červnu kdekoliv v Evropě. To je klídek skoro všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11699
15.12.19 22:34
@stinga píše:
@LadynkaPelinka zima tam nebude, normální letní počasí, voda bude chladnější, ale pozor, jestli chceš jet s malými dětmi, moře tam není pro ně až tak úplně vhodné, bývají velké vlny, a tak 2 metry je celkem mělká voda, ale pak je strmý sešup a vody je třeba 2,5 metru - pro dospělé a velké děti fajn, dá se tam dobře blbnout ve vlnách

Ano, to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
15.12.19 22:49

Začátek června bude už teplo, ale chladné moře a vlny. Záleží zda jsi sama s partnerem, nebo máte malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 22:49

Děkuju :lol: tak snad v té vodě nezmrzneme :mrgreen: a prosím kdo byl v Costa brava nemáte nějaké tipy na výlety a krásné pláže? Mám teda raději přírodu a její krásy než kulturu a památky. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3649
15.12.19 23:32
@LadynkaPelinka píše:
Děkuju :lol: tak snad v té vodě nezmrzneme :mrgreen: a prosím kdo byl v Costa brava nemáte nějaké tipy na výlety a krásné pláže? Mám teda raději přírodu a její krásy než kulturu a památky. :oops:

Tak to jeď úplně jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caboverde
16.12.19 00:47

@LadynkaPelinka V Katalánsku jsem byla vícekrát, Calella, Malgrat de Mar, Barcelona. V červnu bych nejela ani omylem. Naposledy jsme byli loni, a do moře jsem snad ani nevlezla, bylo to na úplném konci června. Jeli jsme spíš ze sentimentu, abychom to tam ukázali dceři. V červnu bych jela třeba na Rhodos, Kypr nebo Kapverdy. Celkově mi Katalánsko nepřijde moc atraktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
85
16.12.19 06:51

Jezdíme na dovolenou většinou v červnu a zima ještě nikde nebyla, takže bych se fakt nebála. Moře tedy bude asi studenější, ale pokud nejste vyloženě zhýčkání, tak vám to taky vadit nebude. Ale pokud by mě zajímaly památky a příroda, jela bych jinam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5124
16.12.19 10:38
@Caboverde píše:
@LadynkaPelinka V Katalánsku jsem byla vícekrát, Calella, Malgrat de Mar, Barcelona. V červnu bych nejela ani omylem. Naposledy jsme byli loni, a do moře jsem snad ani nevlezla, bylo to na úplném konci června. Jeli jsme spíš ze sentimentu, abychom to tam ukázali dceři. V červnu bych jela třeba na Rhodos, Kypr nebo Kapverdy. Celkově mi Katalánsko nepřijde moc atraktivní.

My jsme byli koncem června v Pineda de Mar - vedle Calelly - a v moři jsme byli pořád, a to i s dítětem 5 let, úplná pohoda. Tak on to každý asi vnímá jinak. Moře mi nijak studené nepřišlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
16.12.19 10:51

Byli jsme zacatkem cervna a bylo to super, ale je to pravda s tema vlnama, ale nebylo to kazdy jeden.. jeden den foukal vitr, ze se nedalo byt odpoledne ani na plazi a pak bylo more delsi dobu takove zakalene, ale vitr uz pak vubec nefoukal, byli jsme tam 16 dni a asi 6 dni z toho byly vetsi vlny, ze jsme zustali radsi u bazenu, nebo sli na vylet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caboverde
16.12.19 13:11

@Fazulina Hmm, dceři bylo loni také pět let a voda pro ni byla extrémně studená a vlny velké. Naštěstí si to vynahradila v srpnu na Mallorce, kde nebyl problém s ničím z toho. A v říjnu na Kapverdách, kde sice do oceánu nechodí, ale má to tam ráda. Katalánsko je fajn především kvůli návštěvě Barcelony, která za to rozhodně stojí. Když jsme tam byli ještě jako bezdětní, tak jsem do moře bez problémů šla. Asi jsme náročnější, než kdysi, i s ohledem na dítě. Paradox je, že se chodíme společně otužovat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama