Spaní dcery v posteli, když má přijít miminko

26.3.20 00:06

Spaní dcery v posteli, když má prijit miminko

Prosim o radu/zkušenost. Máme dcerusku, v červenci k ní přibude sestřička. To bude dceri dva a půl roku. Dcera s námi spí v loznici- má prirazenou postýlku bez bocnice, ale postýlky většinou zeje prázdnotou, lepi se celou noc na mne. Mne to nevadí, naopak si tu blízkost velmi užívám, ale říkám si, co pak miminko. Jak budu v noci kojit a když bude plakat a budit se, aby nenarusilo spánek dceři. Jinak dcera má pokojicek krásný, ale zatím se využívá jen ke hrani:'-) že bych ji tam měla zkusit dávat spinkat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

453
26.3.20 00:12

@KaterinaDo syn také spal se mnou, když se narodila dcera bylo mu 2,8 roku. On naštěstí spí naprosto tvrdé a tak mu rušení při kojení nevadilo, ale časem chtěl sám spinkat u sebe v pokoji. Kdyby špatné spal asi by to šlo špatně. Nevím jak vaše dcera spí, ale pokud hůře asi bych ji zkusila dávat k sobě do pokojíčku. Na druhou stranu, do července je času dost, do té doby se může hodně posunout a chtít spát sama. Syn to tak cca od tří let chtěl. Být to obráceně tak je to horší protože dcera je proti němu hrozně nespava a náladova…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
26.3.20 01:24

Syn 2,5 let taky spí se mnou v posteli a za pár dní k nám přibude miminko. Spime spolecne v jeho pokoji, manzel spava v ložnici. Syn teda nemá ani tu postýlku u postele a spí ve velké posteli se mnou a taky se v noci občas potřebuje přitulit. Miminko má nachystanou postýlku kousek od postele a mam to v plánu tak, že večer miminko uspím a dám ho do postýlky, v noci na kojení si ho budu brát do postele a budu spát mezi dětmi, aby mu starší syn nechtěně neublížil. On se v noci dost vrtí.

Uvažovala jsem o různých variantách a tato mi připadá nejpřijatelnější a myslím, že se tak vyspíme všichni nejlépe. Jak to bude ve skutečnosti fungovat, zjistíme za pár dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11819
26.3.20 02:05

Nechali jsme to tak. Byla jsem prekvapena, jak malo se starsi budil. Mela jsem male svetylko a vsechno po ruce na rychle prebaleni, pak slo mimimo rovnou na prso a spali jsme dal. Po par mesicich, kdy uz nebylo potreba furt prebalovat, to bylo este lepsi, navic se mladsi naucil velice rychle kojit v leze, takze jak se vzbudil a zaknoural, dostal prso o do par minut jsem zase spala. Zadne hodiny noseni a houpani a pokusu pokladani do postylky jak ze zacatku s prvnim, byla jsem do dost vic vyspala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
26.3.20 02:15

Dcera měla 1,5r, když se narodilo miminko a spí taky v postýlce přiřazené k naší posteli. Ale my tam dali bočnici a vyndali 3 sprycle a ona spí u sebe a max se držíme za ruce, i když by nejraději spala se mnou :lol: Večer se potulime a pak šup do svý. Taky se chci vyspat a mít trochu prostor. Měla bych tedy strach, že mi vleze na břicho nebo pak na mimco, beru si ji malou nad ránem do postele na kojení a pak tam ještě spolu spíme. Ze začátku se prvorozená budila a vstávala s námi na kojení, ale to trvalo cca jen šestinedělí. Teď už spí jak dudek :) Zkusila bych ji naučit spát ve svý, když ji tam má. Z ložnice bych ji ještě nestěhovala, když je zvyklá u tebe. To by ses asi ani ty nevyspala :) Aspon já tedy ne, nemít ji u sebe. Do pokojíčku půjdou holky až spolu až bude mimco starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
26.3.20 02:33

Syn spal od narození se mnou v posteli. Když se narodila dcera, bylo mu 2,5. V noci vše zaspal. Byla jsem připravená dávat si dceru k sobě do postele z druhé strany a přiraženou postýlkou udělat zábranu, ale dcera byla radši v postýlce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 07:47

My to máme stejné jako zakladatelka.. Mám v plánu dávat starší dítě doprostřed mezi mě a přítele a miminko do postýlky, co je přirazena k naší posteli, tak budu mít každé dítě po jedné straně a rychlý přístup ke kojení kdykoliv bude treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 07:50

@ElisC @vrbule @beruska9 @lucka_mac @Lathi dekuji za reakce. A jak nesly děti odloučení, když jste byly v porodnici? Dcera je velký mazlik, jsme spolu prakticky pořád a je na mě docela fixovana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
26.3.20 08:26

@KaterinaDo Syn je taky velký mazlík, poslední dobou je na mě hodně navázaný. Po probuzení nechce nikoho jiného ani vidět, s nikým jiným nechce usínat. Když mu něco je hledá jen mě. Mám z toho pobytu v porodnici strach, bojím se, že to tady manželovi celé propláče. Doufám, že když tady nebudu, že to přijme a že to spolu všichni zvládnou. Ale bez pláče to určitě nebude. Jediné, co jsem ráda je, že už se nekojí a neusíná u prsa. To byl můj velký úkol na těhotenství, nenechávat tady kojené dítě, zvyklé usínat u prsa a alespoň takto to manželovi ulehčit. Povedlo se někdy v průběhu 7. měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
26.3.20 08:49

@KaterinaDo docela to šlo, já tam.byla naštěstí jen chvilku, v pátek večer se narodila a v pondělí domu. Spíš to bylo. horsi pro me

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9061
26.3.20 08:50

Asi bych jí dala do pokojíčku co nejdříve, pokud to uděláš až bude mimi na světě, mohla by si myslet, že jsi ji odstrčila.
A spát s oběma dětmi v posteli…to se mi také nezdá jako zn,. ideál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
829
26.3.20 08:59

Jednu jo a druhou ne? To mi přijde hodně zvláštní :nevim:
Pokud si ráda užíváš blízkost dětí, vezmi si tam i miminko, proč ho šidit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
26.3.20 10:42

Mame k posteli prirazenou velkou postel a spi nas na ni 5. Nejmladsi temer nebreci a kdyz nahodou breci, tak se starsimi to ani nehne. Myslim, ze bude pro dceru daleko snaz pochopitelne, ze se musis otocit na bok, abys nakojila miminko nez ze kvuli tomu ona ma spat jinde ;) Z porodnice muzes odejit kdykoliv, kdyz se budes citit dobre ty i miminko, abys nemusela resit dlouhe odlouceni od dcery, kdyz ti to bude neprijemne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
26.3.20 11:05

@KaterinaDo taky jsem měla strach, jak to syn zvládne až budu v porodnici. Rodila jsem plánovaným císařem, tzn. nástup v pondělí ráno, v úterý jsem rodila a v sobotu ráno domů. Syn to zvládnul naprosto bez problémů. A to byl totální závislák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13107
26.3.20 11:11

My spali normálně v jedné posteli, z každé strany jedno dítě, staršího mladší nikdy nevzbudil.. pak mě vyhodili, když starší nastupoval do školky, že už je jako velký.. a od té doby chodí pravidelně každou noc, někdy jeden, jindy oba.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama