Dávivý kašel dcery ve spánku

78
19.3.20 19:50

Dávivy kašel dcery ve spánku

Dcera 2 roky poslední měsíc pořád kašle večer po usnuti a kolikrát se vzbudí i v noci kašlem. Přes den nekasle vůbec. Před měsícem byla dost nachlazena, tak jsem to prisuzovala tomu, pak se vylecila, je úplně v pohodě, ale večer, chvíli po usnuti začne dýchat přes nos a kašlat. I ráno se budí s trošku plným nosem. Napadá mne nějaká alergie, třeba na peří- máme perove periny. Dr budu volat v pondělí, nechtěla jsem zbytečně prudit v této situaci. Někdo podobná zkušenost?
Jinak před spaním dám buď prospan nebo stoptiussin. Když dám čtvrtku dithiadenu, spí super a téměř nekasle, ale to není řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
19.3.20 19:55

Určitě bych dala peří pryč, mě to nedělalo dobře v těhotenství a měla jsem pořád plný nos a kaslala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3345
19.3.20 19:59

Pryč peří a zvlčovat vzduch. dávám na topení misky s vodou, vypaří se rychle. a mokrý ručník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12905
19.3.20 20:25

@aaaki peří pryč, to ještě se používá?
a zvlhčujete vzduch? teď už se dá pomalu i větrat aspoň trošku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3640
19.3.20 20:35

@stinga kdybych nemela syna alergika, spali bychom pod perim. Ja to mam radsi jak umelotinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 21:04

A nemůžou jí stékat hleny do krku a dusit ji? Že by to bylo tou polohou v leže. Zkusit jí víc podepřít hlavu, případně pred spaním pořádně vysmrkat/odsát. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9706
19.3.20 21:12

@aaaki Prospan před spaním bych nedávala, podporuje vykašlávání, u nás dlouhodobě kašlala dcera, pomohly kortikoidové kapky do nosu, ale ona kašlala asi tři měsíce. A dlouhodobý kašel měl i syn a tam pomohla až ATB, ten ho měl tři týdny, takový ošklivý až dávivý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 21:51

@aaaki Prospan pred spanim rozhodne ne, ten uvolnuje hleny a v noci nuti ke kasli. Zkuste vysadit vsechny preparaty a treba ten kasel zazracne prejde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7399
20.3.20 05:58

@aaaki Nez zacnes delat nejakou radikalni vymenu luzkovin, zkus davat dceru spat par dni do polosedu - hodne ji podlozit hlavu a vrchni cast trupu. Nebo napolohovat rost, pokud mate polohovaci. Mym detem se toto pravidelne stava (a nemame peri), pri a i po probehlem nachlazeni. Pres den jim sopliky z nosu vytecou, nebo je vysmrkaji, ale v noci stecou do krku a dusi je. Budi se i nekolikrat za noc, jako by se dusily. Po podlozeni segzbudi treba jen jednou nebo vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13810
20.3.20 11:06

Dala bych ji tu ctvrtku dithiadenu na noc a přes den stříkat do nosu Vincentku/ spray s mořskou soli každé 2h, teplý caj a vitamín C. Nejspíš má něco jako zadní rymu. Prospan ne, dokud nebude kašlat přes den vlhce. Stoptussin taky ne. Je důležité, aby se dobře vyspala a aby si kašlem nedráždila dýchací cesty, pak jsou náchylnější k infekci. Na noc vypnout topení a dlouze vyvětrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama