Dítě plácá ostatní na hřišti (1,5roku)

Anonymní
13.3.20 23:10

Bouchání dětí na hřišti (1,5roku)

Ahoj, jak byste řešili následující situaci, jsme dvě kamarádky, máme podobně staré děti (1,5 roku), vídáme se skoro denně s dětmi na hřišti. Ale jedno dítě bije (plácá) to druhé, bezdůvodně. Prostě přijde k druhému a plácne ho. Jak takto malým dětem vysvětlit, že se plácat nemá a druhému, že se má bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23240
13.3.20 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj, jak byste řešili následující situaci, jsme dvě kamarádky, máme podobně staré děti (1,5 roku), vídáme se skoro denně s dětmi na hřišti. Ale jedno dítě bije (plácá) to druhé, bezdůvodně. Prostě přijde k druhému a plácne ho. Jak takto malým dětem vysvětlit, že se plácat nemá a druhému, že se má bránit?

Malému dítěti podržet ruku a říct ne. Trpělivě a opakovanè. O bránění syn nemá ponětí ani v 5 letech. Tak mu vysvětluju, když na něj bude někdo zlý, tak aby řekl, ať ho nechá být. A jít pryč. Tohle tvoje dítě ještě nezvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.20 23:17
@Russet píše:
Malému dítěti podržet ruku a říct ne. Trpělivě a opakovanè. O bránění syn nemá ponětí ani v 5 letech. Tak mu vysvětluju, když na něj bude někdo zlý, tak aby řekl, ať ho nechá být. A jít pryč. Tohle tvoje dítě ještě nezvládne.

Ještě nemluví, takže neřekne ať ho nechá být. Ale přeci nemůžu nechat dítě bez pomoci… nebo jo? Snažím se říkat, že když ho někdo bouchá, tak že mu to musí vrátit… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
698
13.3.20 23:18

Stat za zadkem a chytnout ruku jeste nez placne a rict ne. Pokud to nepomuze a situace se opakuje, tak preruseni cinnosti nebo primo odchod z hriste. Nejake braneni bych neucila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
13.3.20 23:22

Jestli jste maminka toho co neplaca, tak to takto musi resit maminka toho, co placa. Nejake oplaceni rozhodne neni reseni, protoze to oplati a ten mu to zase vrati a tak dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23240
@Anonymní píše:
Ještě nemluví, takže neřekne ať ho nechá být. Ale přeci nemůžu nechat dítě bez pomoci… nebo jo? Snažím se říkat, že když ho někdo bouchá, tak že mu to musí vrátit… :nevim:

Já nechávám syna na hřišti, aby si to vykomunikoval sám. Zasahuju pouze v případě, že je ohrožen na zdraví. Chodíme na hřiště od jeho 2 let, taky tam byli divoši, co si na něj dovolili. Ale vracet rány ho neučím. Slovně se bránit a odejít. Případně říct učitelce, když by ubližoval opravdu hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Oriseka píše:
Stat za zadkem a chytnout ruku jeste nez placne a rict ne. Pokud to nepomuze a situace se opakuje, tak preruseni cinnosti nebo primo odchod z hriste. Nejake braneni bych neucila.

No jo, ale ono se to děje třeba i na odrážedle. Třeba jedno dítě (to neagresivní) chce dát kytku druhému a to ho začne bouchat. Co tedy udělat? Mají tedy odejít obě děti a to kterému je ubližováno nechat být?

• Nahlásit
  • Citovat
698
13.3.20 23:30
@Anonymní píše:
No jo, ale ono se to děje třeba i na odrážedle. Třeba jedno dítě (to neagresivní) chce dát kytku druhému a to ho začne bouchat. Co tedy udělat? Mají tedy odejít obě děti a to kterému je ubližováno nechat být?

Na odrazedle bych sebrala odrazedlo. Jsem maminka toho, co placa a proste jsem ve strehu furt, uz nekolik let. Vazne to ale musim resit ja, jako matka agresora(starsi syn). Ted byl mladsi syn pokousan a je to hezke byt jednou v te druhe pozici :pankac: -to staci utisit a vic to resit nemusim(samo to resila maminka ditete, co kouse).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.20 23:35
@Oriseka píše:
Na odrazedle bych sebrala odrazedlo. Jsem maminka toho, co placa a proste jsem ve strehu furt, uz nekolik let. Vazne to ale musim resit ja, jako matka agresora(starsi syn). Ted byl mladsi syn pokousan a je to hezke byt jednou v te druhe pozici :pankac: -to staci utisit a vic to resit nemusim(samo to resila maminka ditete, co kouse).

No já jsem právě maminka toho, který je bit. Nechci křivdit ani jedné straně. Nechci z dítěte vychovat mazánka, za kterým vždy někdo stojí, ale zase se nechci dívat, jak je bito.

• Nahlásit
  • Citovat
698
13.3.20 23:39
@Anonymní píše:
No já jsem právě maminka toho, který je bit. Nechci křivdit ani jedné straně. Nechci z dítěte vychovat mazánka, za kterým vždy někdo stojí, ale zase se nechci dívat, jak je bito.

Tak to reste s kamaradkou, at si ho vic hlida. Za zadkem jim nemate stat vy, ale ona. Ona musi vychovavat sve dite a dat mu dostatecne znat, ze takoveto chovani nee.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 01:41

Tímhle stylem jsem přišla o dost známých. Mé děti rovněž byly ty co byly bity. Nějak mi to nevadilo, že ty vztahy byly přerušeny. Buď se navázaly později znovu nebo vůbec. Pokud se matka nesnažila bitkaře usměrnit, tak vztahy vyprchaly vždy do ztracena. U kamarádek jsme to prostě řešily, píšu kamarádek, protože ty se jako kamarádky chovají a dokáží usměrnit své dítě, když napadá dítě kamarádky. Vracet rány jsem dítě nikdy neučila. To není dobrá cesta. Dítě ve věku 1,5 let tomu nerozumí. Jako takovou spojnici se světem má svou matku, nebo osobu, která o něj nejčastěji pečuje. V tomhle věku to musí striktně řešit matka. Prostě kamarádce řekni, že ti vadí co její dítě tvému dělá. To je úplně normální věc a říká se tomu komunikace.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama