Spaní dvojčat

16.2.20 15:04

Spani dvojcat

Ahojky, poradi mi nekdo kdo ma dvojcata jak nejlepe uspavat? Holkam je mesic a většinu dne jsme doma sami a uspavani je horor. Mam samozdrejme jen dve ruce, jednu houpu na rukach, druha rve, vymenim si je, jeci zase ta prvni, nakonec jeci obe. Uz mi z toho solidne hrabe. Zkousela jsem uspavat v kocarku ale tam usnou na pet minut a jsou vzhuru. Zkousela jsem si je vzit k sobe do postele, hladit ale kdyz se jim chce spat, vetsinou rvou a nezabira to. Rady typu - nech vyrvat v postylce - Nechci - nechci nechavat vyrvat v postylce. Diky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1918
16.2.20 15:11

Ja myslim, ze v ruce to dlouhodobe nemuzes zvladnout. Zkusila bych pevne zavinout a pustit fen na uspavaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:26

Zavinuti jsou celodenne, jsou v zavinovacce jelikoz jsou hodne malickaty a hubeny a kdyz jsme je nechavali bez zavinovacky, tak strasne rozhazovaly ruckama a brečely. Mame pustenou telku jako kulisu uz od porodnice (aby se naucili na hluk) ale to na ne jaksi taky neplati… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:29

Ahoj, mám teda páreček, ale osvědčilo se mi je dát to jedné postýlky tak, abych u nich u postýlky mohla sedět a chvíli je držet třeba za ručičku nebo pohladit po tváři oba najednou. Pouštěla jsem jim takovou uklidňující hudbu z chůvičky. Ale pamatuju si, že to bylo peklo, pomohl mi dost šátek, abych vůbec byla schopná něco udělat a když jedno usnulo, aby nerušilo druhé, mám ještě jednu starší, které byl 1,5 roku když se narodili, je to holt dvojí práce se vším a nevím jak u tebe, ale mě spali na střídačku, takže jsem občas padala na ústa, ale postupně už nebyl problém když jedno pak zakřičelo, druhé to nevzbudilo a dalo se to pak „obsluhovat“ víc v pohodě než na začátku, chce to prostě vydržet. Když řvou oba najednou a už ztrácíš nervy, tak jedno do šátku víc do strany a druhé na druhou stranu bez a chovat. Každopádně se neboj říct o pomoc třeba s domácností a s ostatním kolem doma ať se z toho nezblázníš. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:29

Trpi na prdiky jenze podle me uz nervou, ze je trapi brisko, ale ze proste nemuzou usnout…jsou vzhuru kolikrat pres den i 5-8h coz mi na měsicni mimina prijde hodne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
16.2.20 15:32

Ja mam s tim bilym sumem, konkretne fenem na uspavac cz opravdu skvele zkusenosti. A taky jsem pod tu zavinovacku na bricho davala nahraty peckovy polstarek a prdely lepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
16.2.20 15:40
@Michaela005 píše:
Ahojky, poradi mi nekdo kdo ma dvojcata jak nejlepe uspavat? Holkam je mesic a většinu dne jsme doma sami a uspavani je horor. Mam samozdrejme jen dve ruce, jednu houpu na rukach, druha rve, vymenim si je, jeci zase ta prvni, nakonec jeci obe. Uz mi z toho solidne hrabe. Zkousela jsem uspavat v kocarku ale tam usnou na pet minut a jsou vzhuru. Zkousela jsem si je vzit k sobe do postele, hladit ale kdyz se jim chce spat, vetsinou rvou a nezabira to. Rady typu - nech vyrvat v postylce - Nechci - nechci nechavat vyrvat v postylce. Diky za rady.

Ja je davala k sobě. Když citili, ue jsou u sebe byli hodní a jeste jsem je utahla do deky, to jim delalo dobře. Pozdeji, když jeden z nich u usínání vyváděl, tak jsem šla k němu a mazlila ho v postylce, ale říkala jsem, že je nezdvihnu z postýlky. Ze budu tak dlouho, jak dlouho bude potřeba, ale nezvednu. Bylo to mé druhé a třetí dítě, takže jsem je potřebovala od začátku naučit režimu.
A jestli můžu poradit, když se na krmení vzbudí jedno, vzbuď i druhé a koj nebo krm najednoi, usetris si strasnou spoustu času. Všechno ať dělají najednou. Oni se pak za čas sladi a budeš to mít jednoduší.
Hodně sil, bude lépe a lépe. Já mám už čtyřleté dvojky a je to super. To pouto mezi nima je úplně jiný, než mezi běžnýma sourozencema :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
16.2.20 15:41

Ohledně dětí nemůžu moc radit, vím prd. Ale jsou aplikace do telefonu, které mají spoustu uklidňujících zvuků - od bílého šumu přes déšť až k vrnící kočce. Možná by stálo za to si ji stáhnout a zkusit pustit, možná by je to uklidnilo alespoň na chvilku, aby zvládli zabrat.
Já mám appku „Uspávání Miminka.“ A jako místo malého u těch zvuků usínám spíš já :D ale aspoň jsem neutratila spoustu peněz za nějaké „šumící“ médi, abych je pak mohla zahodit, protože na to dítě nereagovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:42

Ještě mě napadlo, nemají moc světla nebo nejsou hladoví? Já teda měla málo mlíka a musela jsem přikrmovat tak jestli to není stejný důvod a v zavinovačce mi teda usnout nechtěli vůbec, kopat nožičkama a rozhazovat ručičkama prostě potřebovali, ale každé dítě je jiné, tak těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
16.2.20 17:08

Takhle malé jsem v zavinovačkách chovala obě najednou - ale také to nejde dělat do nekonečna :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 17:14

@Bella13 no prave a ten duo rev to je neskutecny a taky je mi jich lito..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 17:16

@X_Cassiopea svetlo nemaji, zatahuju na spani zaluzie, a hlad taky ne, jsou plne na UM, pijou dost po 3h…oni jsou v tech zavinovackach podle me spokojený, obcas se kroutej, ze maj prdiky, ale pak hned zase usnou…jen problem je ten, jak je uspat, krom houpani na rukach, kdyz vriskaj obe najednou a chtely by spat a nemuzou prave zabrat…uz premyslim o elektrickem houpatku…ale myslela jsem, jestli nejaka maminka dvojcat nema nejaky tip..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 18:15

@Michaela005 tak já u nich seděla, držela je za ruce nebo hladila po tváři, něco jim broukala nebo povídala, nebo pustila hudbu z chůvičky. Když řvali, zjišťovala jsem proč a tak nějak jsem na to vždycky přišla, odstranila důvod a pak se to uklidnilo, než přišly zoubky, to bylo pak o dost horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
16.2.20 20:26

Nás zachraňuje hacka - taková ta závěsná houpačka pro miminka. Pořídila jsem dvojčecí a pohoupu, oni usnou a je to. Když mají blbý den, můžu jedno kojit a druhé houpat nebo houpat obě naráz a přitom si číst. Uspávání v posteli bych dala v pohodě s jedním, ale s oběma to nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama