Spaní v autosedačce – nemůže ničit zádíčka?

70
11.6.08 11:49

Spaní v autosedačce

Holky poraďte mi. Bydlíme v paneláku a když jsem sama doma a jdu třeba věšet ven prádlo tak si malýho dám do autosedačky (máme tu pro novorozence tzv. kolíbku nebo vajíčko). Malýmu se v ní moc líbí a je v ní celkově spokojenej, jenže mi v ní většinou usne. A mě je potom líto ho budit abych ho přenesla do postýlky…
Mám strach abych mu tím nezničila zádička… Nevíte jestli to vadí???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9549
11.6.08 12:10

Pokud v sedačce spí pár desítek minut denně, určitě to nevadí, ale několik hodin každý den bych ho v ní nenechávala, to už by nejspíš mohlo vadit. Nehrotím to, ale všeho s rozumem :wink:
iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
11.6.08 12:36

Já jezdím po venku normálně s autosedačkou místo korby. Malá jinak řve. Syn mi nespal jinak než v autosedačce a to i doma. Ani jinak než v sedačce neusnul a záda má v pořádku. Já bych to tak moc neřešila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
11.6.08 12:47

Doktoři říkají, že by ve vajíčku měly být miminka max. 1,5 hodiny denně, zbytek by měly být na rovné podložce( kočár, postýlka) kvůli správnému růstu páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
11.6.08 13:37

Taky bych se bála, aby pak z miminka nebyl hrbáček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
11.6.08 13:50

Tak mimi na procházky ve vajíčku bych rozhodně nebrala :?

Barbarelko a nemůžeš ho doma uspat, vzít si chůvičku a jít pověsit prádlo? takhle to dělám já, když malej spí, tak jdu s prádlem…když byl mimi, tak jsem ho třeba dala do kočáru, vyjela ven a pak věšela on byl v kočárku.

Pokud to jinak nejde, tak ho nos ve vajíčku a pak ho přendej..Taky se nám stalo, že jsme odněkud přijeli a m.spal a spal…tak jsme ho nechali třeba hodinu v sedačce, ale to bylo tak 3×…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
11.6.08 15:05

no já mít hodné spinkací nebo koukající se mimčo tak ho taky vozím v korbičce, ale ono se to těžko vysvětluje. Kdo to nezažil nepochopí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
11.6.08 15:53

Ahoj,
a co pořídit lehátko? Mě mladší holka pořád brečela, spala jenom v kočárku a doma v autosedačce. Taky jsem jí tam nechtěla moc nechávat, tak jsem koupila lehátko. Je to pro děti od narození a malá mi v něm spala krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.6.08 16:53
steeve píše:
Doktoři říkají, že by ve vajíčku měly být miminka max. 1,5 hodiny denně, zbytek by měly být na rovné podložce( kočár, postýlka) kvůli správnému růstu páteře.

souhlas - mne to tenkrat doporucil i schvalil nejen pediatr, ale i ortoped. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2748
11.6.08 21:17
steeve píše:

Já jsem zase někde vyzvěděla (nepamatuji se zda jsem to četla nebo viděla v televizi), že miminko by mělo být v sedačce asi 2hod. denně. Ale plně chápu maminky, co jim mimi nespí jinde než v autosedačce. (poloha jako v bříšku)
Naše Tina tam také ztrávila hodně času- v autě, i doma-když jsem vařila tak,aby na mne dobře viděla(ještě před pořízením ohrádky do kuchyně), a někdy se i podařilo, že v ní usnula, když jsme jeli někam na návštěvu a celou tu návštěvu tam v ní ještě prospala.
A následky? Žádné. Alespoň jsme žádné nezaznamenali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
11.6.08 21:36

Petrusho, ty následky nepoznáš nyní na ročním dítěti, ale v dospělosti, a potom se to již nedá vrátit.
Je to jenom doporučení těch 1,5 hodiny denně, je mi jasné, že kyž se jede třeba na dovolenou delší trasu, že tam to dítě být musí, ale každodenní několika hodinové sezení v sedačce není pro dítě ideální

kopírováno z Babywebu:
Pozor na dlouhé vzdálenosti
V prvních čtyřech měsících cestujte s dítětem na krátké vzdálenosti, protože příliš dlouhý pobyt v ohnuté poloze může ohrozit jeho zdravý vývoj. Stejně tak není vhodné pořádat s čerstvě narozeným dítětem nákupní maratóny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
11.6.08 21:48

Jasné je, že by tam dítko být dlouho nemělo, ale když jinak nespí, tak tam prostě zůstane, jinak se rodiče zblázní.
Jen jsem se musela pousmát nad radou, nechat usnout v sedačce a přendat. To je u nás hotové sci-fi, stačí se ho jen lehce dotknout nebo třeba rozepnout bundičku a už je vzhůru …

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
12.6.08 15:10
Anonymni píše:
steeve píše:
souhlas - mne to tenkrat doporucil i schvalil nejen pediatr, ale i ortoped. Hanka

Taky souhlasím. Autosedačka je určena do auta a k jinému účelu bych ji nepoužívala. Miminko se potřebuje rozvolňovat a rozvíjet na rovné, přiměřeně měkké podložce a to autosedačka neumožní. Nejen kvůli správnému vývoji páteře, ale i rozvoji svalů na ručičkách, hrudníku a šíji. V autosedačce se svaly nijak nerozvíjí, ale kvůli skrčené poloze spíše ochabují. Je to teď nějaký trend, že miminka tráví hodně času v autosedačkách a pak nedokážou ani pást koníčky a čímdál víc dětí taky cvičí dle Vojty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
12.6.08 18:01

Taky si myslím, že by mimčo v autosedačce dlouhý hodiny trávit nemělo. Jasně, když se mi při přenášení z auta nevzbudí, nechám ho v ní spát i doma. Jinak ale doporučuju houpací lehátko, jak už někdo výš zmiňoval. Malej má problémy s usínáním, sám neusne a lehátko bylo vysvobozením. Pod zádama to má rovný, takže si myslím, že mu to nijak neubližuje a vidí z toho stejně dobře jako z autosedačky, takže ho do kuchyně (v tvým případě k věšení prádla) beru v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
12.6.08 20:47

Steeve:
ale já jsem neřekla, že by snad ty děti měli v autosedačce pravidelně spávat, myslela jsem to jako krajní případ, kdy už si s dítětem někdo neví rady. A taky jsem nemyslela novorozence. Ale věř, když by mi dítě usnulo v sedačce, tak bych ho rozhodně nebudila a obzvlášť to svoje, které nebylo zrovna moc dobrý spáč. Nespala ani 2hodiny v kuse.

A mám ještě namysli něco , co mi před nedávnem svěřila tchýně. Vyprávěla mi, že za jejich mladých dob nebyli takové sporťáky jako dnes takže se kojenci začali polohovat v kočárcích(pouze hluboké)polštáři. A to pořádnými, aby mimi vidělo.Samozřejmě myslela zřejmě děti, co si začli sedat…ale i tak by si mohl někdo říct, že jsou švagr i manža pěkně křiví, ale nikoliv. A ještě upozorňuji na to, že autosedačky tzv. vajíčka jsou do 13kil většinou, takže i pro roční dítě. nevidím důvod proč by si tam nemohli posedět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama