Reklama

Spaní ve školce s plyšákem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majča
Kecalka 121 příspěvků 12.09.11 11:53
Spaní ve školce s plyšákem

Ahoj holky,
Lucka chodí od loňského roku do školky. Celý rok byla v pohodě, měli super učitelky a moc se jí ve školce líbilo. Od září mají nové učitelky a taky děti oddělili, některé přešly k větším a některé zůstaly ve stejné třídě. Vždycky si brala s sebou jednu hračku, měly to dovolené a s tou spala po obědě. Tyto nové učitelky to však zakazují a samozřejmě každé ráno chodí s brekem. Myslíte si, že jsem divná, když si myslím, že čtyřleté dítě má ještě nárok spát s plyšákem?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 12.09.11 11:56

Nejsi divná,divné jsou ty učitelky a já bych se proti tomu ohradila. Moje dcera má 4,5 a taky nosí plyšáky do školky a spí s nima(nespí,leží :lol: ) Jenže naše učitelky je v tom podporují,nijak jim to nevadí a taky se neměnily.Třída zůstala stejná,učitelky taky,děti taky. To měnění je akorát pro prcky stresující,si myslím.

Teda u nás jen upozornily,ať děti nenosí drahé hračky,že se můžou rozbít,ale to přece není případ plyšáka.

Příspěvek upraven 12.09.11 v 11:58

Ewule0712
Závislačka 3617 příspěvků 12.09.11 11:56

Mě přijde normální, že chce spinkat s plyšákem z domu, a proč to nechtějí dovolit?

Lucilka
Extra třída :D 12419 příspěvků 12.09.11 11:58

My to měli dokonce v seznamu věcí do školky-plyšáka na spaní-náš Honzík má dva:)

QQQQ 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 11:59

U nás ve školce mají děti „povinně“ svého spinkacího plyšáčka z domu 8-o To koukám, že to nechtějí dovolit! Ono je to proti hygienickým předpisům??? :think:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 12.09.11 12:07

U nás je spinkací hračka doporučená :nevim:
Dítě při příchodu do školky odloží hračku do košíku a hraje si se školkovýma hračkama. Pokud se mu zasteskne nebo jdou spát, svoji hračku má k dispozici.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 12.09.11 12:27

Tak u nás byl zákaz nošení plyšáků z domu. Ale bylo to hlavně z toho důvodu, aby se tam ti plyšáci nepoztráceli. Děti měly ale ve třídě koš s plyšákama a když šly spát, tak si vybraly z toho koše, jakýho mazlíka si vezmou k sobě. A na konci školky jsme dokonce plyšáčka dostali domů :-)

myšanda26 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 12:46
Lucilka píše:
My to měli dokonce v seznamu věcí do školky-plyšáka na spaní-náš Honzík má dva:)

U nás to je úplně stejný, taky jsme měli první rok dva, letos už jen jednoho :-D . Nehrála si s ním přes den, měla ho v postýlce opravdu jen na spaní. Je divný, že jí nějakého plyšového mazla zakazují, kor pokud je na to zvyklá.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 12.09.11 13:01

Nejsi divná, divný jsou učitelky… Chápu, že nechtějí, aby jim tam děti míchaly svoje hračky se školkovýma, ale spací plyšák přece může zůstat uloženej společně s pyžamem.
Naše učitelky dokonce nějakého spinkacího plyšáka doporučují a dokonce je někdy i využívají ke hrám a komunikaci s dětma.

katyca
Závislačka 3438 příspěvků 12.09.11 13:10

Normálně si sněmi promluv jsou tam pro ty děti a né ty děti pro ně. :roll: Drž si za svím, aby malá měla alespoň toho plyšáka, když už tam mají takoév změny, pro malé děti jsou takové změny dost psychicky náročné což by měli vědět i ty nové pí. učitelky. :cert:

IlkaV
Echt Kelišová 8097 příspěvků 12.09.11 13:18

Jo tak to je téma.
Moje malá nastoupila ve 3 letech do školky do nejmenší třídy. Měli na seznamu kromě jiného že si můžou přinést hračku která se vejde do kapsářku. Pořídili jsme hračku, začala s ní chodit, taková jistota po ránu. Vždy jí po příchodu strčila do kapsáře a už si nevšímala, max.na spinkání si vzala.
V listopadu na dveřích lísteček. Děti si smí nosit hračku JEN V PONDĚLÍ 8-o Prosíme rodiče aby respektovali toto pravidlo 8-o 8-o Jako nejen že jsme nerespektovali, ale i jsem tam vlítla, jako nechat dva měsíce dítě chodit s hračkou a pak mu to zakázat že může jenom jeden den v týdnu, vždyť ty děti jsou na to malý, nehledě k tomu že i dospělej si nosí svý věci… no řešilo se snad půl roku, stejně si děti nosili plyšáčky.Je to totiž i nepedagogický takto uvažovat. Jako stavěli nějaký svý vymyšlený nesmyslný pravidlo před spokojenost dětí :cert: takže ty pak po ránu brečeli, různě se učili podvádět, nosili si malinký talismánky do kapsičky aby učitelky neviděli…
Já z toho dělala státnice a kdybych něco takovýho jim předložila s hračkou, tak rovnou letím :nevim:
Buď ať to zakážou hned od začátku, nebo to mají nechat.
Letos mají zase v pondělí jen nosit, ale je to od začátku roku v nové třídě, a není to pro ní žádný problém. Ale část dětí se bez plyšáčka neobejde… učitelky to neřeší nijak drasticky, kdo ho potřebuje může nosit.
Takže bych se o to brala a plyšáčka jí dál dávala a s učitelkama se hádala, příp. podala stížnost až na ředitelství.

lenka16
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 12.09.11 13:18

Dcera začla tedka také chodit do školky. První den nespala s plyšákem. Nevěděla o tom, tak také plakala. Ale druhý den si šla pro plyšáka do šatny a spinkání proběhlo v pohodě. Plyšák musí být v šatně a jen na spinkání si ho mohou vzít k sobě. Soused má také 4 roky a spinká tam s velkým krtkem. Vždycky ráno se směji, jak ho vláčí do školky. To naštěstí má Adélka malýho plyšáka medvídka :-)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 12.09.11 13:28

Učitelky chtějí mít jednodušší život… Jak jsem chlap, tak by se mně to taky nelíbilo. Na republikových závodech v moderní gymnastice jsem viděl osmi- devítileté holky, co si s sebou do tělocvičny nesly oblíbeného plyšáka. Proč by ho neměla mít čtyřletá holčička na spaní? Vždyť je to normální dětský reflex, k někomu nebo k něčemu se před spaním přitulit.
Nevím, jestli je práce ve školce pro takové učitelky to pravé zaměstnání… ať jdou nachvilku ke mně do kalírny. Třeba se jim mezi železem bude líbit… :-P

janca84
Neúnavná pisatelka 17056 příspěvků 12.09.11 13:54

Není to normální-jsem učitelka v MŠ-děti si nosí hračky do školky normálně.Ale rodiče ví,že nemají dětem dávat meče a jiné nebezpečné hračky a taky hračky drahé.Nosí si většinou plyšáka,dají si ho na skříňku a než jdou spinkat vezmou si ho.Je to dle mého přirozené.S u­čielkou bych si v klidu promluvila.

IlkaV
Echt Kelišová 8097 příspěvků 12.09.11 13:54

Taky nechápu co tam takový učitelky dělají :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >