Spaní, vstávání - obecně

22590
24.5.17 21:26

Spaní, vstávání - obecně

Ahoj všem. Celý život mi toto běží hlavou a tak zkusím najít tady spřízněnou duši.
Nejsem ani sova ani skřivan. Když jsem chtěla být svěží a měla vstávat v 5, tak jsem mezi 9-10 musela jít spát. Budík mi zvonil třeba 5× po 5 minutách a když jsem nemusela, vylezla jsem třeba o půl 10. Není to lenost, jak by si někdo mohl myslet. Já se prostě nemohla probudit, pořád padala do spánku. Nakonec jsem byla přespaná a unavenější, jak když jsem spala málo.
O co mi jde - hledám někoho, kdo to taky má. Obdivuju lidi, co vstanou po prvním pípnutí budíku, ale já to prostě neovlivním. Prostě na to probuzení se potřebuju víc času.
Minulý čas je tam schválně, posledních skoro 6 let neřeím, kdy jdu spát, kdy vstávám a prostě funguju kolem 3 malých dětí :mrgreen: a kupodivu nejsem unavená - nebo většinou ne. Ale budík mi zvoní min. 3× a o víkendu jdou děti ráno na pohádky a my s chlapem ještě ležíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2565
24.5.17 21:34

Mám to stejně. potrebuju se tzv. dospat. kamoska třeba vyletí z postele na první zazvonění, což já nechápu. rano bych prostě nejvíc spala. i když teď s dětmi mi stačí málo hodin spánku, ale potřebuju se prostě válet. zamlada jsem byla hrozna, když jsem mohla, furt jsem jen spala nebo se povalovala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
24.5.17 21:42

Před dětmi jsem to měla naprosto stejné. Vstát na první zazvonění by mě asi zabilo :mrgreen: Já si musela kolikrát dát budík někde mimo, abych musela vylézt z postele a fakt se vzbudila, jinak jsem byla schopná zaklapnout budík a spát dál. Ale párkrát se mi stalo, že jsem vstala, vypla budík, lehla si a spala dál a potom si nic nepamatovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6506
24.5.17 21:44

Já teď s dítětem tak trpím! Měla jsem rizikové těhotenství, takže jsem de facto měsíce prospala a měla jsem dny, kdy jsme z té postele fakt nevylezla. A teď mi úplně strašně chybí proválené ráno. Ale tak hrozně!!! Občas někdo pohlídá přes den, ale na rána jsem prostě sama, sama, sama, manžel se zapojit odmítá… za jeden víkend, kdy bych mohla zůstat v posteli do desíti, bych vraždila!

Spánek a válení je sice ztráta času, ale nejlepší aktivita ever!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
24.5.17 21:46

Jj, ja jsem taky vecny zamackavac budiku :lol: kdyz jsem drive chodila do prace, mivala jsem je nastavene po 5 min, zamackla, spala dal, zase budik, zamackla, spala dal…byl des vstat. a vetsinou jsem ani nezaznamenala, ze uz jsem to tipla, hlava proste jeste spala. je tedy pravda, ze jsem vstavala v brzkou hodinu, mezi 4-5. ted jsem doma s detmi, pokud potrebuji vstat, mam po sobe nastaveny mobil, klasik budik a radiobudik :lol: pak uz se vykopu. manzel tenhle muj zpusob vstavani nesnasi, ale casto me mobilem kontroloval nebo i ted jestli jsem fakt vzhuru :oops: on z postele vystreli po prvnim pipnuti, a to vstava v 1 rano :mrgreen:
ale ja jsem jinak sova jak vysita, v noci mam nejvic energie, klido ve dve rano koukam na detektivku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
24.5.17 21:48

Nejsi v tom sama. Ja jsem taky schopna prospat pul zivota. Vzdycky rikam, ze spanek je nejlepsi cast dne :lol:
Ale mam vypozorovane, ze kdyz jdu spat treba az ve 3 rano a vstavam v 6 rano, tak z postele vyletim jak strela :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
24.5.17 21:49

Jé, já taky tak miluju spánek, nejvíc ráno. Večer dokážu čumákovat do půlnoci, do jedný a vyspávala bych ráno. Nejmladší má ale bohužel jinej názor a vstává podle nálady mezi 5-7. To jediný mi fakt chybí, taky jsem před dětma klidně dala přes den šlofíka, spala i do 12 dopoledne, pokud to šlo. Budíka taky posouvám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 21:59

Taky jsem to měla dřív tak a teď s dítětem vstávám během sekundy, hned jak dcera začne chodit po pokoji. Kde jsou ty časy, když šlo posunout zvonění a ještě půl hodiny ležet… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
24.5.17 22:05

Já tě asi naštvu. Jsem ten typ, co se kolikrát vzbudí ještě před budíkem. To co máš ty, dělá manžel a strašně mě s tím vytáčí. Nastaví si budíka, ten zazvoní, mě vzbudí a on leží dál. Teď já nevím, jestli ještě spí nebo je vzhůru a leží. Bojím se, aby nezaspal. Tak jsem nervózní za něho a pak nemůžu spát já, i když ještě můžu, protože děcka spí.
Když to po sobě čtu, tak je to děs, omlouvám se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
24.5.17 22:08

Ja to mela driv, hlavne v puberte :D ted uz tolik ne, za posledni 2 roky jsem nemela kdy se dospat a telo si zvyklo, takze spanek tolik nevyzaduje, du spat o pulnoci, behem noci me malej vzbudi a rano v 6-7 vyskocim z postele jako nic :D ono de spis o to najit si dobu, kterou telo potrebuje spat a snazit se ji dodrzovat, nekomu staci 5 hodin, nekdo potrebuje treba 10. Ale pak je prusvih, kdyz mate spanku min nez potrebujete a nebo naopak az moc, to je pak clovek prespalej a nepouzitelnej :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3625
24.5.17 22:09

Ja teda nemam nejmensi problem vstat kdykoliv, ale manzel taky rad posouva budik. Bych ho zabila, kdyz ja nemusim vstavat a 3× po sobe me budi jeho budik :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
24.5.17 22:10

@Lidym jo tohle taky nesnasim, kdyz me budi cizi budik a jeho majitel ho ignoruje :D nestesti chlap vstava docela dlouho, to je uz sem nekolik hodin na nohou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
24.5.17 22:18

@Kriss Tina Tak to u nás nehrozí. Chlap vstává v 5 a děti mezi 6 až 8. Je fakt, že od doby, co mám děti jsem většinou nedospaná (a to už spí dýl než dřív) a když se domluvím s manželem, že vstane a já budu spát dlouho, stejně nemůžu a jsem na tom hůř, než kdybych vstala s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5191
24.5.17 22:24

Můj manžel to dělá každé ráno když jde do práce. Budík nařízenej na 6.00 a vstává v 6.45 :D. Já když dělala ranní tak jsem vstala napoprvé po zazvonění :lol: Budík mi zvonil v půl 4 ráno. Měla jsem vždycky takový strach, že zaspim až jsem vždycky raději hned vstala :mrgreen: Ale chodila jsem spát už v 8 večer no. Jinak jsem tohle posouvání budíku dělala ještě při škole. Pak jsem nic nestíhala. Ted mě budí dítě v 7 ráno. Nemám šanci dospávat, on mě nenechá :mrgreen: Jinak ted chodím spát hrozně pozdě. Nejdřív po půlnoci. Dřív neusnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
24.5.17 22:30

Já si teda ráda poležím ale mám smolíka. jedna z dvojčat jen otevře oči už pomalu skáče do stropu…nikdy jsem to u nikoho neviděla :zed:. Fakt během 1 sekundy jede jak fretka. Druhá potřebuje minimálně 10 minut ležet a rozjímat, než se vůbec pohne. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama