Spánková epilepsie, záškuby

Anonymní
25.3.21 22:35

Spánková epilepsie, záškuby

Dobrý večer,
už delší dobu řeším manželovy dost intenzivní záškuby při usínání. Po usnutí sebou v pravidelném intervalu (každý devátý nádech) škubne celým tělem, projede mu to od hlavy až do pravé nohy. Trvá to přibližně hodinu. Občas je to tak silné, že ho to probudí, já nemůžu spát, ale to je vedlejší. Manžel se od 3 do 12 ti let léčil se spánkovou epilepsií, proto se bojím, jestli se mu problém nevrací. Navštívili jsme neurologa, ten ho poslal na CT mozku.
Chci se zeptat, zda máte podobnou zkušenost a zda byste takový problém řešili? Manžel tvrdí, že záškuby před usnutím jsou běžné, no mně se to moc nelíbí, jsou opravdu intenzivní. Na CT samozřejmě odmítá jít.
Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.3.21 22:45

Můj muž má také něco podobného. Pravidelně v nějaké fázi spánku škube nohama, třeba hodinu v kuse v intervalu po půl minutě. A je to takovou silou, že to vypadá, že si urve koleno. Doktorka viděla video (neurolozka) a prý je to syndrom neklidných nohou a je to neškodné. Pokud se člověk nenudí nevyspalý.

• Citovat
  • Nahlásit
2825
25.3.21 23:17

Pri usinani jsou zaskuby bezne. Resila jsem u ditete zaskuby po usnuti a byla jsem s nim na eeg v dobe spanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36649
26.3.21 07:14
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
už delší dobu řeším manželovy dost intenzivní záškuby při usínání. Po usnutí sebou v pravidelném intervalu (každý devátý nádech) škubne celým tělem, projede mu to od hlavy až do pravé nohy. Trvá to přibližně hodinu. Občas je to tak silné, že ho to probudí, já nemůžu spát, ale to je vedlejší. Manžel se od 3 do 12 ti let léčil se spánkovou epilepsií, proto se bojím, jestli se mu problém nevrací. Navštívili jsme neurologa, ten ho poslal na CT mozku.
Chci se zeptat, zda máte podobnou zkušenost a zda byste takový problém řešili? Manžel tvrdí, že záškuby před usnutím jsou běžné, no mně se to moc nelíbí, jsou opravdu intenzivní. Na CT samozřejmě odmítá jít.
Děkuju.

S takovou anamnézou bych ho poslala na videoEEG monitoring, pokud to má skoro každou noc. CT je správně indikované, normální EEG bych považovala za samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat