Špatná poloha vaječníku a OPU

Anonymní
9.11.19 10:57

Spatna poloha vajecniku a OPU

V pondeli me ceka OPU a na ultrazvukovych kontrolach byl vzdy jeden vajecnik spatne viditelny a spatne pristupny. Doktor rikal, ze si ho zkusi pri odberu tlakem na bricho posunout. Pokud jim to nepujde, nechaji na nem folikuly a odeberou je jen z jednoho vajecniku. Mate nekdo podobnou zkusenost? Jak to dopadlo? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.11.19 11:17

Na ultz se k 1 vajecniku malokdy dostali. OPU jsem absolvovala 4× a vzdy folikuly odsali. Spinila jsem po tom dost, ale ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 11:45
@Anonymní píše:
Na ultz se k 1 vajecniku malokdy dostali. OPU jsem absolvovala 4× a vzdy folikuly odsali. Spinila jsem po tom dost, ale ok.

Dekuji za odpoved. Trochu me to uklidnilo. Doufam, ze to dopadne dobre a folikuly odsaji. Byla by skoda je tam nechat. A velke spineni znamena prosim co? Abych byla pripravena a nelekla se.

• Citovat
  • Nahlásit
7860
9.11.19 11:50

:mavam: Taky mam pravy vajecnik jakoby vysoko a za delohou, na utz hodne spatne videt, doktorka musi hodne hledat… Ale pri OPU nebyl zadny problem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 11:52

@Alexandraf
Super, dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 11:54

@Alexandraf Muzu se zeptat na to jak jste se citila pred a po OPU? Me dnes dost boli bricho a vystreluje bolest i do zad, takze polehavam.

• Citovat
  • Nahlásit
1545
9.11.19 12:29

Ahoj, mám také jeden „schovaný“. Kdysi ho medička ve fakultce hledala na ultrazvuku snad půl hodiny a pak jí to dohlížející lékař musel ukázat. :lol: IVF jsem absolvovala v březnu letos, i doktorka, co mi hlídala stimulaci říkala, že je špatně k zobrazení, vzadu schovaný, ale že pro OPU v tom problém nevidí. Také mě to vrtalo hlavou. „Posunou“ si ho právě nějakým hmatem. Mě odsáli folukuly z obou vaječníků. Neděs se předem něčím, co pravdepodobně ani nenastane. Umí si poradit s lecčím :) Drž se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 14:05

Tenkrat jsem vstala z postele po narkoze a tekla mi krev po noze. Dva dny s vlozkou, pak ok. Zadne drama. Koukal na me hned doktor, pry me na sale mordovali, aby se k vajecniku dostali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 15:22

@Mutlice

Uz jsem klidnejsi, kdyz ctu, ze nejsem jedina, a ze si s tim doktori vetsinou poradi 🙂 Tesim se, az to bude za mnou, protoze dnes uz me ty vajecniky dost boli, hlavne pri chuzi 🙁

• Citovat
  • Nahlásit
7860
10.11.19 00:56
@Anonymní píše:
@Alexandraf Muzu se zeptat na to jak jste se citila pred a po OPU? Me dnes dost boli bricho a vystreluje bolest i do zad, takze polehavam.

Pred OPU jsem jen trochu citila vajecniky, chodila jsem normalne do prace.. mozna to bylo i tim, ze jsem mela jen 5 folikulu :nevim:…po OPU uz to bylo horsi, bricho bolelo hodne tak 3 dny, jako na silnou ms. Mela jsem neschopenku, tak jsem hlavne odpocivala.

Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 08:47

@Alexandraf

Aha, tak me to bricho boli uz ted. Mam na kazdem vajecniku tak 10 velkych folikulu plus nejaky mensi. Jsem zvedava, kolik z toho bude dobrych vajicek a jak mi po OPU bude. Nektere zeny totiz rikaji, ze jim nic nebylo, nektere, ze je to na tyden vyradilo z provozu. Na bolest po OPU ti neco dali? Nejaky injekce nebo prasky?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 08:52
@Anonymní píše:
Tenkrat jsem vstala z postele po narkoze a tekla mi krev po noze. Dva dny s vlozkou, pak ok. Zadne drama. Koukal na me hned doktor, pry me na sale mordovali, aby se k vajecniku dostali.

Tak tohle by me vydesilo. Ale asi me ceka neco podobneho s tim vajecnikem.

• Citovat
  • Nahlásit
1545
10.11.19 09:57
@Anonymní píše:
@AlexandrafAha, tak me to bricho boli uz ted. Mam na kazdem vajecniku tak 10 velkych folikulu plus nejaky mensi. Jsem zvedava, kolik z toho bude dobrych vajicek a jak mi po OPU bude. Nektere zeny totiz rikaji, ze jim nic nebylo, nektere, ze je to na tyden vyradilo z provozu. Na bolest po OPU ti neco dali? Nejaky injekce nebo prasky?

Je možné, že ani s tím schovaným vaječníkem nebudeš po OPU mít problém. Samozřejmě asi záleží, jak moc by s tím při odběru „zápasili“, ale třeba mě po OPU nebylo nic. Lehounce mě ten první a druhý den bolel podbřišek a vaječníky, to si pamatuju, že bylo, když jsem ležela na zádech, na boku dobrý. Určitě nic, na co by se muselo brát něco na bolest. I když já jsem si všimla, že mám ten práh asi jinde, než většina lidí. Neboj se předem, bude to dobrý uvidíš :hug: a kdyžtak nějaký brufen nebo tak něco si můžeš zobnout, to ti určitě řeknou všechno, jak tě budou pouštět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 13:10

Tak uz jsem po OPU doma. Odebrali 29 folikulu. Pry nemeli zadny problem a k obema vajecnikum se dostali krasne. Po vykonu mi hned dali kapacku a neco na bolest. Ale ted me to bricho boli jenom malinko a celkove je mi dobre 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
1545
11.11.19 14:06
@Anonymní píše:
Tak uz jsem po OPU doma. Odebrali 29 folikulu. Pry nemeli zadny problem a k obema vajecnikum se dostali krasne. Po vykonu mi hned dali kapacku a neco na bolest. Ale ted me to bricho boli jenom malinko a celkove je mi dobre 🙂

29 folikulů, to je teda úroda 8o :potlesk: Když jich bylo tolik, hodně pij a jez bílkoviny, abyses vyhla hyperstimulačnímu syndromu. Držím palce, ať jsi brzy úplně fit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat