Špatná technika kojení - následky?

Anonymní
31.3.20 14:58

Špatná technika kojení - následky?

Ahoj všem,
ráda bych se poradila ohledně kojení a jaký vliv skutečně může mít špatná technika kojení.
Malé je 10 týdnů. Od porodnice mám kloboučky (jedna bradavka totálně placatá, druhá žádná sláva) a velká neforemná prsa. Super kombinace pro kojení. Jako neinformovaná prvorodička jsem odcházela z porodnice s kloboučky a plně kojeným dítětem, které ukázkově pilo a já měla více než dostatek mléka.
Pediatrička chválí jak malá krásně přibírá (je celkově nad grafem) a říkala mi, že je jedno že mám kloboučky, hlavně že pije. Pak do mě začaly trochu rýt mamka a kamarádka, že se mám kloboučků zbavit. Zkoušela jsem to, ale nešlo to. Zkoušela jsem kontaktovat LP, jedna mě vypoklonkovala že takové jako jsem já má nejradši - že si nechám nacpat kloboučky, dítěti vrazím dudlík a pak čekám že ona vše napraví. V nynější situaci za mnou žádná nepřijede, i kdybych nějakou normální sehnala.
Podle všech chytrých pouček kojím špatně… obávám se, že už je technika nenávratně v háji.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je reálné kojit dál - i když blbě a s kloboučky, když malá přibírá? Byl někdo v podobné situaci? Když hledám LP a nebo rady a přečtu si stránky LP, tak mě jímá hrůza a připadám si totálně neschopně… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24110
31.3.20 15:03

To a co myslíš, že je blbě? Špatná technika může být jen pokud dítě špatně pije nebo ty si při tom ničíš bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
31.3.20 15:04

Díky spatne technice se asi nebudou dobře stimulovat prsa a mléko bude postupně mizet a nebo se můžou utvořit zatvrdliny.
Ty kloboučky a dudlík to opravdu kazi..
Dudlík určitě můžeš vyhodit a ty kloboučky bych zkusila taky odlozit a snažit se kojit bez. Ale pokud dítě přibývá a kloboučky nevadí, mlíka je dost, tak bych to neřešila.
Já měla taky kloboučky, zánět a rozkousane bradavky, bez nich to nešlo. Když se prsa zahojila, už jsem kojila bez. Uvidíš, pozoruj to a hlavně se nestresuj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8016
31.3.20 15:06

Já s placatými bradavkami a neforemnými a obřími prsy odkojila syna do roka. Dítěti se do pusy strká i velký kus dvorce, není to jen o bradavce. První týdny to teda byl docela nářez, když byla prsa hodně nalita, ale pak už ok, vždycky jsem vytáhla,, kůži" a malý se přisál. A to i přes to, že mi dvě porodní asistentky v porodnici nezávisle na sobě řekly, že to bez kloboučků nezvládneme. Pokud s kloboučky přibírá a nemá hlad, tebe to příliš neobtěžuje, koj dál a kašli na ostatní :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 15:14
@Aduš8 píše:
Já s placatými bradavkami a neforemnými a obřími prsy odkojila syna do roka. Dítěti se do pusy strká i velký kus dvorce, není to jen o bradavce. První týdny to teda byl docela nářez, když byla prsa hodně nalita, ale pak už ok, vždycky jsem vytáhla,, kůži" a malý se přisál. A to i přes to, že mi dvě porodní asistentky v porodnici nezávisle na sobě řekly, že to bez kloboučků nezvládneme. Pokud s kloboučky přibírá a nemá hlad, tebe to příliš neobtěžuje, koj dál a kašli na ostatní :kytka:

To že má dítě vzít do pusy dvorec vím, ale mám ho obrovitej a ta bradavka, ač placatá je prostě taky velká (široká) takže fakt nevím, jak jí to do té pusiny “nacpat”. Ve výsledku dudá bradavku a pořád jí to vypadává. Prý je to tím, že se jí nic nedotkne patra (jak je ta bradavka krátká) tak se dobře nepřisaje. Jak jsi to dělala ty?

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.20 15:15

Take jsem odchazela s porodnice z kloboucky, jinak mala nic nevypila. Moje pokusy o zruseni kloboucku vubec nefungovaly a koncily akorat silenym revem. Nakonec ve ctyrech mesicich, jak se zacala vic pohybovat, tak ji tam ten kloboucek rozciloval, ze se porad hybal a padal z prsa, kdyz se odtahla, az se z toho sama prisala. A dalsich sedm mesicu jsem kojila normalne bez kloboucku ;) Brala jsem to tak, ze jsem rada za kazdy den kojeni, i kdyz s kloboucky. Protoze v porodnici to rozhodne nevypadalo, ze vydrzime s kojenim az do 13 mesicu. Takze za me, uzivej si mimca a kasli na reseni kloboucku, ono se to vyresi casem samo :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
31.3.20 15:15

Já se tedy kloboučků nakonec zbavila, ale když jsem o tom tehdy sháněla informace, tak tu několik maminek psalo, že odkojily do roka i s kloboučky. Takže bych asi násilně neryla do něčeho, co momentálně funguje. Co mi poradila doktorka a co mi zní logicky, je nechat ji pravidelně „odumlat“ samotnou bradavku, i když se z ní nenapije. Jednak prý i ty dětské sliny stimulují laktaci, a jednak se mi právě takhle postupně malá začala chytat a sát i bez.
Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 15:20
@pikola píše:
To a co myslíš, že je blbě? Špatná technika může být jen pokud dítě špatně pije nebo ty si při tom ničíš bradavky.

No, tak třeba že odtahuji prso od nosu - musím, jinak by se udusila. Dávám prs k dítěti, ne naopak, protože s těma mýma mlíkárnama a kloboučkama to prostě naopak nejde. Připadá mi, že nemá pořádně otevřenou pusinku, nemá horní ret ohrnutý ven. Občas mi přijde, že to prso jezdí dovnitř a ven - ta bradavka/klobouček, což by asi nemělo.
Ale napije se dost, přibírá fakt hodně. Když se snažím jí nějak opravit, tak se akorát vzteká, takže jí po chvíli snažení stejně nechám pít blbě, jak je zvyklá. Bradavky mě trochu bolí (ne pořád), ale vydržet se to dá.
Asi zlenivěla, tím že to z toho kloboučku teče v podstatě bez námahy…

• Nahlásit
  • Citovat
27136
31.3.20 15:30
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
ráda bych se poradila ohledně kojení a jaký vliv skutečně může mít špatná technika kojení.
Malé je 10 týdnů. Od porodnice mám kloboučky (jedna bradavka totálně placatá, druhá žádná sláva) a velká neforemná prsa. Super kombinace pro kojení. Jako neinformovaná prvorodička jsem odcházela z porodnice s kloboučky a plně kojeným dítětem, které ukázkově pilo a já měla více než dostatek mléka.
Pediatrička chválí jak malá krásně přibírá (je celkově nad grafem) a říkala mi, že je jedno že mám kloboučky, hlavně že pije. Pak do mě začaly trochu rýt mamka a kamarádka, že se mám kloboučků zbavit. Zkoušela jsem to, ale nešlo to. Zkoušela jsem kontaktovat LP, jedna mě vypoklonkovala že takové jako jsem já má nejradši - že si nechám nacpat kloboučky, dítěti vrazím dudlík a pak čekám že ona vše napraví. V nynější situaci za mnou žádná nepřijede, i kdybych nějakou normální sehnala.
Podle všech chytrých pouček kojím špatně… obávám se, že už je technika nenávratně v háji.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je reálné kojit dál - i když blbě a s kloboučky, když malá přibírá? Byl někdo v podobné situaci? Když hledám LP a nebo rady a přečtu si stránky LP, tak mě jímá hrůza a připadám si totálně neschopně… :(

Dítě zamorduj a pořiď si takový, co bude pít přesně podle instrukcí SS chci říci LL :lol:

Ne vážně, pokud přibírá a mlíka je dost, tak bych se tím netrápila. Žádná důstojnice LL tě domů (zatím) zkontrolovat nepřijde, tak bych neřešila.

Pro mne je LL sekta, jejíž členky furt opakují do zblbnutí, co je naučily

Příspěvek upraven 31.03.20 v 15:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
31.3.20 15:30

Já kojila první čtyři měsíce plně s kloboučky, pak jsem je odbourala a kojím bez nich doteď. Taky mě stresovalo, ze to nejde bez nich, ale nakonec úplná pohoda :D vždy jsem při kojení nabídla prso bez kloboučku, až se to jednou zlomilo a začal pít bez nich. Hlavně klid. Důležité je, že máš mléko a malá přibírá :mavam: Já tedy ještě pila Caro a kojící čaje, abych o mléko nepřicházela kvůli kloboučkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24110
31.3.20 15:32

Mám taky velký prsa a jedno jsem musela držet aby se neudusil. To se časem poddá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50075
31.3.20 15:34

Já se u prvního dítěte zbavovala kloboučků někdy kolem toho druhýho měsíce. Pokusila bych se najít nějakou empatičtější laktační. Ale jinak ke špatné technice, těžko říct. Může to jít do háje a nebo to může být jedno. Mé druhé dítě mělo navzdory všemu někdy ve 3 m tak ukázkově mizernou techniku - srkání, mlaskání, permanentní odpojování… a pak se to časem srovnalo a ve 14 m kojím bez problémů stále. Dokyd přibíralo a moje prsa tím netrpěla, tak jsem to moc neřešila. Ale zbavit se kloboučků je fajn, pokud to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7500
31.3.20 15:52

No, vzhledem k tomu, ze nejhorsi „pomocnik“ pri kojeni je stres, uplne bych se na to vykaslala a pokud tebe neboli prsa a mala pije a pribira, nerypala bych do toho. Ja odkojila bez jedine davky UM tri deti a vsechny mely od novorozeneckeho veku dudlik. Byly extremne ududlane a nemit dudlika by pro me znamenalo mit je v podstate 24/7 na prsu a mit totalne rozzuzlane bradavky. Dekuji, nevim, proc bych se mela tyrat. Kojila jsem na pozadani, v mezicase strcila dudlik a byli jsme spokojeni vsichni. Vsechny deti dudlik zahodily do roka a ja kojila jeste nekolik mesicu dal. S kloboucky osobne zkusenost nemam, ale znam dve matky, co s nimi kojily sve deti (jedna dve, druha tri) od zacatku do konce, tzn. cca rok a pul. Podle me je kolem too zbytecna hysterie a spousta extremnich nazoru neuznavajicich, ze mezi kojenim absolutne bez niceho a nekojenim jeste muze byt spousta moznosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
31.3.20 15:56

Hele, jestli miminko pije, přibírá, tak se tím netrap. Můžeš zkusit postupně odbourat kloboučky, pokusy nechej zase tak, abys byla psychicky v pohodě. Kamarádka odstranila kloboučky tím, že začala kojit s kloboučkem, po chvilce dítě odstavila a znovu jej přiložila k prsu bez kloboučku. Jako zkus to, třeba si tu plochoubradavku vytáhne ven. A jak bude miminko růst, bude mít i větší pusinku a tak by nemusel být problém ani s velkou bradavkou. ;) Když to nepůjde, tak pokračuj s kloboučkama, však svět se nesboří a miminku to evidentně nevadí. Jako prvorodička jsem taky byla ze všeho na nervy, ale opravdu to nestojí za to. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
31.3.20 16:08

Prostuduj stranky mamila.sk je tam vse hezky popsano a vysvetleno. Mne to dost pomohlo. Mela jsem lp doma, ale ve vysledku ona jela hodne podle toho webu a stacilo by, kdybych si to precetla tam. Měli jsme spatnou techniku a mne to hrozne bolelo několik tydnu. Trénovali jsme a sedlo si to. Syn 5,5 mesice plně kojen :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama