Špatné nálady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 13:43
Špatné nálady

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu. Zanedlouho mi bude 18 let, ale poslední rok mám hrozné stavy.. Neustále brečím, z ničeho nic se rozbrečím i ve škole, nebo když usínám, protože už v ničem nevidím smysl, každé ráno se musím tak hrozně přemlouvat, abych vstala, vůbec se netěším na další den, nejradši bych byla celý den zavřená v pokoji. Už jsem i kvůli toho zůstala párkrát doma, nemohla jsem vstanout, byla jsem nehorázně unavená a přitom jsem nic náročného nedělala, špatně se to vysvětluje, ale prostě jsem nemohla vstanout.. Mám hrozně černé myšlenky a už ani nikam nechci chodit, ani s rodinou, ani s přátely. Nic mi nepřináší radost a to mám spousty koníčků, už mě málokdy něco opravdu rozveselí, a když už jsem po dlouhé době šťastná, tak to trvá jen chvíli a hned jsem zase tam, kde jsem byla. K tomu všemu nemám žádné sebevědomí, všichni jsou podle mě lepší, než já.. Neměla jsem nikdy kluka a když jsem už byla na nějakém rande, tak mě akorát ten kluk osahával a měl nechutné řeči.. Citím se hrozně, nebaví mě žít, nevím, co budu dělat v budoucnosti, úplně se nesnáším, a to hlavně i za to, jak se doma chovám, rodiče mi říkají, proč jsem tak smutná, co se stalo, proč nejím, asi je to trápí, ale nejde to, snažila jsem se být pozitivní, usměvavá, ale je to nehorázně těžké.. Když jsem se svěřila mým 2 kamarádkám, koukaly na mě jako na blázna.. Taky měla některá z vás takové období? Co vám pomohlo? Moc vám děkuji za jakékoliv rady.

Reakce:
Tajeka
Kecalka 146 příspěvků 31.05.19 13:49

Ahoj, jestli je to skutecne tak spatne, jak rikas, pomuze jen psycholog. To, co popisujes, vykazuje znamky skutecne deprese. Nemuzes se sverit nejakemu dospelemu?
Myslim, ze hlavne nema smysl, nutit se byt vesela, kdyz se tak skutecne necitis. Za pripadnou depresi nemuzes a nemuzes s ni ani sama bojovat. Da se ale lecit a byla by skoda, kdyby ses dal zbytecne trapila. Sama muzes premyslet, co vsechno se ve Tvem zivote nedari, co bys rada mela jinak.

Heivka
Závislačka 4123 příspěvků 31.05.19 13:58

Tohle vypadá že bohužel trpíte depresí, na tohle pomůže jen léčba u psychiatra pomocí antidepresiv (srovnají hladiny neurotransmiterů v mozku). Na tohle bohužel žádný jiný recept není, svěřte se svému obvodnímu lékaři, který vám pomůže se obrátit na další doktory.

Mia. Prcek
Kecalka 197 příspěvků 31.05.19 14:02

Mě napadla ještě třeba chyba ve štítné zlaze? :) měla jsem něco podobného a ukázalo se, že mi nefunguje.. Takový stav stitne způsobuje právě i třeba deprese, žádná energie, unavenost :) tak bych si nechala udělat testy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 14:21

Teď jsme to řešili doma s jedním naším dítětem (ve stejném věku jako ty). Nakonec pomohl psychiatr a antidepresiva (prý běžné u puberťáků -nedostatek serotoninu v mozku, projeví se to jako deprese). Teď je to měsíc od zahájení léčby a zase máme doma člověka, který vstane do školy, je schopen se učit, bavit s ostatními, normálně spát…k tomu dochází k psychologovi. takže asi bych se přiklonila k obojímu -psycholog a psychiatr

Kotatko03
Echt Kelišová 8748 příspěvků 31.05.19 14:52

U tebe uz bude potreba odborna pomoc a neboj, ma to reseni, jen potrebujes nastavit cilenou terapii :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 16:38
Špatné nálady

Moc vám děkuji za reakce, asi bude opravdu nejlepší vyhledat odbornou pomoc, protože takhle dál už žít nechci :/ Zkusím si promluvit s rodiči a uvidím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 17:51
Špatné nálady

Bohužel s otcem je to těžké, kdyz jsem mu řekla, že mám tyhle nalady a že to vypada na depresi, akorat se naštval, nazval mě frackem, který si ničeho neváží.. Takže radši počkám do 18 a začnu to řešit sama s psychiatrem

annasmyc
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 01.06.19 19:06

Zkus to přes školoního psychologa, popiš mu (jí), co nám tady, a třeba by tě nesměroval… nemusíš čekat do 18 let -nepodepsala by ti souhlas jen mamka? Od 15 let můžeš chodit sama jen s podepsaným souhlasem. A co jiní dospělí příbuzní -tety, babičky? Moc ti přeju, aby se ti brzo ulevilo a zase se cítila dobře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:22
Špatné nálady

Moc děkuji, přemýšlela jsem nad tím a chtěla bych zkusit toho školního psychologa, tak uvidím

Váš příspěvek
Reklama