Špatně vyprané prádlo

82
10.4.20 16:11

Špatně vyprané prádlo

Ahoj mám dotaz mám pračku která mi prostě špatně pere jak na 40, 60 tak na 95° i s předpirkou a práškem na odstraňování skvrn.
Fleky spina se nevypere a bílé prádlo zešedne.
Po vyprání voní jen v ten den potom tak zatuchne. Filtr i pracku sem čistila ale pořád stejne.. mám tedy koupit novou nebo má někdo stejný problém? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1102
10.4.20 16:19

K diskuzi se připojím, také mě to zajímá. Přijde mi, že naše pračka dělá to samé, já měla dokonce podezření, že na tak vysoké teploty ani doopravdy nepere :think: Ale na 30 stupňů mi vypere dobře a prádlo voní. Jenom to bílé prádlo je peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
10.4.20 16:19

Za nevypranými fleky bych spíš hledala problém v pracím prášku/gelu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
10.4.20 16:20

@Janule84 můžu se zeptat co máte za pracku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24538
10.4.20 16:20

Spatny prášek nebo zanesena pracka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
10.4.20 16:25

@Jajii Beko, tenkrát stala cca 8 tisíc. Máme ji 5. rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
10.4.20 16:30

@Janule84 aha my máme wirpool a taky se mi zdá že to nepere na ty stupně co tam jsou už je to druhá wirpool a na prd. Máme ji 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17992
10.4.20 16:32

Používáš gely? V čem pereš?
A čím a jak si to čistila? A kdy naposled?

JInak fleky potřebuješ dostat z prádla ideálně co nejdřív a teprve pak to vyprat. Nejjednodušší je ho namočit, namydlit žlučovým mýdlem, zabalit dát do igelitu a nechat ve vlhku přes noc enzymy v mýdle pracovat. Když to ráno nebude lepší, tak případně ještě použít specifický prostředek na tu skvrnu, jaká to je -jiné věci jsou na mastnotu, jiné na živočišné zbytky, jiné na rostlinné…

Zašedlé bílé prádlo příště vypred s něčím s kysličníkem. Třeba toto

https://www.dm.cz/…5487162.html

Zároveň pokud máš možnost vešet bílé prádlo ven, aby na něj svítilo sluníčko, tak to dělá taky dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
10.4.20 16:40

@Ou gely nepoužívám Peru prášek soft a sanytol na skvrny někdy Vanish a Lenor aviváž čistila jsem to prostředky přímo z drogerky na pračky před 14 dnama a teď zkouším sodu a ocet. A na manželovy montérky mám primo monteracek prostředek a nevyperou se vůbec. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12306
10.4.20 16:49

Zkus nepouzivat avivaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu