Špatně zaléčená borelioza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 21:06
Špatně zálečená borelioza?

Ahoj děvčátka, mám strašně zvláštní dotaz… moje mamina před rokem prodělala boreliozu… po zálečení ji obvodní lékař odmítl udělat testy jestli ji má zaléčenou… od té doby mamina má nepřetržité bolesti hlavy, nohou, rukou, svalů a začala i kulhat. Obvodní lékař jí odmítá udělat testy… prý je to jen angína (podotýkám tyto pocity trvají rok) mohlo by to být něco společného s tou boreliozou? Asi zkusí přejít k jinému lékaři… Nebo mohlo by to být i něco jiného? Vím, že nejste lékaři ale třeba má někdo nějakou zkušenost :) Moc děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jannina1
Závislačka 4838 příspěvků 24.07.19 21:09

Samozrejme, ze to muze byt borelioza.Proc nejde treba na imunologii?

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 24.07.19 21:14

Proč se nechává léčit hovadem?

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 21:16

@jannina1 Imunulogie nás nenapadla :) děkuju za radu… my ji tady ani na malém městě nemáme a vše se řeší přes obvodního lékaře…

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 21:18

@Zumpa Nouze o lékaře ale teď ve vedlejším městě je nový tak přemýšlí, že ho změní… a hlavně se bojí, že přijde o důchod(jestli mám být upřímná)…

annasmyc
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 24.07.19 21:18

Pokud obvodní lékař selhává a nevyhoví, tak normálně zajít do nejbližší nemocnice na interní ambulanci a popsat, jaké má potíže a tu krev ji taky naberou ( určitě ji doporučí i neurologii -borelie se pozná z lumbálky, když třeba z krve ne). Nebo jestli máte v nemocnici infekční, tak rovnou tam.

jannina1
Závislačka 4838 příspěvků 24.07.19 21:22

Nejlepe spec. doktora, ktery se tim zabyva. V Praze to je Klubal, ale pokud ma VZP vse si plati.

jannina1
Závislačka 4838 příspěvků 24.07.19 21:23
@Sluníčko1511 píše:
@jannina1 Imunulogie nás nenapadla :) děkuju za radu… my ji tady ani na malém městě nemáme a vše se řeší přes obvodního lékaře…

To je tezky, bude muset zajet nekam dal.

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 21:31

@annasmyc právě lumbálka je až poslední řešení… děkuju za radu… zkusíme to infekční…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 24.07.19 21:42

@Sluníčko1511 Tak doktor by jí měl spíš pořádně vyšetřit a udělat kompletní odběry, evnt. rentgen toho co jí bolí. může to být spoustu věcí, artroza, artritida např. Proč kulhá, pro bolest? Nebo slabost končetiny? Protilátky na boreliozu se po léčbě nekontrolují, mohou přetrvávat i dlouho po léčbě a neznamená to že byla borelioza špatně léčená. Pokud měla maminka erytém (ten flek od boreliozy) a byla přeléčena alespoň 10-14 dní antibiotiky, tak byla léčena správně. Je moderní všechno svádět na boreliozu, ale rozhodně pokud se nabere borelioza a bude pozitivní, tak to rozhodně neznamená že potíže jsou od ní. A i pokud se nasadí antibiotika, nejspíš efekt mít nebudou. A proč by měla přijít o důchod? I ten strach se může podílet na těch potížích.

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 21:51

@Lucka1111 co říkala tak antibiotika dostala na 7 dní… tento obvodní lékař odmítá udělat jakékoliv vyšetření a to se týká i před operačního… mamina má psoriázu v kloubech ale prý je to úplně jiná bolest… prý kulhá pro bolest a nesmí se jí nikdo dotknout… mamina má částečný důchod a bojí se když půjde znovu k lékaři tak jí ho vezmou ( sestry i lékař mají na ni narážky typu : co tam zase chodí, že si vymýšlí, atd… proto také zvažuje přechod k jinému lékaři)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 24.07.19 22:00

@Sluníčko1511 obvodní lékař jí důchod vzít nemůže, to strach mít nemusí. Jestli má psoriazu a psoriatickou artritidu tak bych to spíš přisuzovala tomu, u toho jí mohou bolet drobné klouby, někdy i záda a velké klouby. Tak asi by bylo nejlepší navštívit revmatologa. Nemá nějakého, když má v kloubech psoriázu? Jestli nemá tak bude asi potřebovat doporučení od obvodního.

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 24.07.19 22:21

Nene nemá má jen neurologa… který ji říká, že se nemoc postupně zhoršuje… děkuju moc za radu. Já se pokusím maminu dostat k revmatologovi protože si trvá na svém, že to je ta borelioza…pro doporučení ji zajdu až změníme obvodího, moc, moc děkuju :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 24.07.19 22:37

@Sluníčko1511 ale neurolog neléčí lupénku. Ta se léčí na kožním, případně pokud je tam artritida tak to patří na revmatologii. A revmatolog si sám rozhodne zda případně vyšetřovat boreliozu. Pokud má maminka opravdu psoriazu v kloubech tak už měla být na revmatologii dávno, protože se to léčí podobně jako revmatická artritida.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 24.07.19 22:41

Malé info k bolesti hlavy. Já prodělala boreliózu ve 4 letech (před 29 lety) a od té doby mám stálou hladinu bolesti hlavy, už to ani nevnímám. Řešila jsem to s neurologem, může to být. A to mi krev bral, snažil se to řešit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama