Špatný průchod pupečníku

68
23.9.21 22:24

Špatný průchod pupečníku

Ahoj.
Okolo 20teho týdne mi gynekolog sdělil, že průchod jedné cévy v pupečníku je špatný. Dnes jsem 24+3 a říkal, že ceva je téměř zakrnela. Pochopila jsem z toho, že průchod je tedy ještě horší, než před těmi 3mi týdny. Zda se dítě správně vyživuje a roste říkal, že se dá nejvíc zjistit až po 30tem týdnu těhotenství a že to budeme kontrolovat. Na další utz jdu až na konci října. Pořád mi to ale teď vrtá hlavou a mám hrozný strach. Může se zhoršovat průchod i u těch dalších cév i když jsou teď v pořádku? Mate někdo podobnou zkušenost a jak to u vás nakonec dopadlo?
Doma mám 2leteho syna a hrozně se bojím, že budu muset zůstat v nemonici :( vím že stres všechno zhoršuje, když ten strach se prostě neda zahnat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
119
24.9.21 08:23

První dcera byla celé těhotenství s jednou výživovou tepnou a jednou odpadní žilou v pupecniku (normálně bývají 2vyzivove a 1odpadni). Jediný rozdíl oproti jiným bylo, že se na to při každém utz zaměřovali a hlídali to, aby dostatečně rostla, hlavně od toho 30.tt, kdy miminko přibírá nejvíce. Je to prý docela časté a je větší pravděpodobnost, že bude mít menší porodní váhu, dcera měla v 38.tt, kdy se narodila 3040g a 47cm. Za mě ideální. :D Neboj se toho, chod na kontroly, doktoři si to pohlídaji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
24.9.21 08:53
@Michaela.K24 píše:
První dcera byla celé těhotenství s jednou výživovou tepnou a jednou odpadní žilou v pupecniku (normálně bývají 2vyzivove a 1odpadni). Jediný rozdíl oproti jiným bylo, že se na to při každém utz zaměřovali a hlídali to, aby dostatečně rostla, hlavně od toho 30.tt, kdy miminko přibírá nejvíce. Je to prý docela časté a je větší pravděpodobnost, že bude mít menší porodní váhu, dcera měla v 38.tt, kdy se narodila 3040g a 47cm. Za mě ideální. :D Neboj se toho, chod na kontroly, doktoři si to pohlídaji. :kytka:

Děkuji za zprávu a uklidnění :srdce: já už měla problém i s prvním synem, že se špatně vyživoval a nakonec musel císařem v 38tt z důvodu i špatných ozev.
Ted mi vychází termín na začátku ledna a kdyby musel také 38tt ven tak je to na Štědrý den, takže i z toho mám asi strach :D mrzelo by mě vůči synovi že bych s ním nemohla být v tak krásný den. Tak uvidíme jak to dopadne a snad bude vše v pořádku :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
24.9.21 08:58
@Happy1911 píše:
Děkuji za zprávu a uklidnění :srdce: já už měla problém i s prvním synem, že se špatně vyživoval a nakonec musel císařem v 38tt z důvodu i špatných ozev.
Ted mi vychází termín na začátku ledna a kdyby musel také 38tt ven tak je to na Štědrý den, takže i z toho mám asi strach :D mrzelo by mě vůči synovi že bych s ním nemohla být v tak krásný den. Tak uvidíme jak to dopadne a snad bude vše v pořádku :andel:

Budu držet palce, ať se povede donosit, ale myslím si, že by to byl krásný dárek pod stromeček :D jinak hlavně být v klidu a kdyby se ti něco nezdálo, pohyby, bolesti, apod, tak hned k doktoru. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 12:39

U syna se to zjistilo až po porodu, udělali mu pak jen kontrolni utz ledvin a srdce, vše ok, váhu měl normální. Někdy to tak je, vše bude ok, je fajn že o tom ví už teď a budou to jen víc kontrolovat :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
119
24.9.21 15:52
@Anonymní píše:
U syna se to zjistilo až po porodu, udělali mu pak jen kontrolni utz ledvin a srdce, vše ok, váhu měl normální. Někdy to tak je, vše bude ok, je fajn že o tom ví už teď a budou to jen víc kontrolovat :kytka:

Jo to je pravda. Na to jsem zapomněla. Po porodu se dělalo utz bříška a taky všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat