Reklama

Špatný spermiogram, možnosti řešení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 11:49
Špatný spermiogram , možnosti řešení

Ahoj holky, možná budu znít jako blbec, že si informace nezjistím sama po debatě s odborníkem, ale tak nějak nevím kudy kam a ani zda chci na vlastní pěst něco podnikat. S přítelem jsem 2 roky, mně (31 let), partner (30 let). Před cca. 9. měsíci mi gynekolog poradil vysazení HA po 12. letech, problémy s menstruací obrovské a radil, at mam dite (partner byl proti, ze se na nej tlaci), pomoc Inofolicu combi jsem menstruaci dostala i přirozenou cestou a hormonalni profil krve je uplne v poradku, presto gynekolog chtel po partnerovi spermiogram ( oba rodice byly dlouhodbe bezdetny, pry problemy z obou stran, nevim podrobnosti), partner tam samozrejme odmital jit, po nekolika tydennich scenach sel, vysledek: v nativním vzorku bez ředění nalezeno 10 imotilních spermií na celou BK, po centrifugaci nalezeny 3 PR spermie na celou BK. Nevím, co znamená, nebyla jsem tam při komunikaci, ale pry bylo receno, ze bez umělého oplodnění není cesty… nevím jak danou situaci vyhodnotit. je to pro mě šok…Upřímně nechce se mi nechat do sebe řezat, jak jste to resili holky, i z psychickýho hlediska nic mco pocit, kdyz partner ty deti negoval po celou dobu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 13.12.17 11:55

Proč byste do sebe měla nechat řezat?
Nejprve bych si v dobrém promluvila o celé situaci s partnerem a logickým vyústěním obou stran by mělo být společné objednání do Centra asistované reprodukce, žádanka být nemusí.
Nejprve Vás objednají na vstupní konzultaci, vyšetří ženu, znovu spermiogram. Odběry krve obou. A navrhnou řešení.
Veškerá vyšetření Vás i partnera provedou tam.

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 13.12.17 12:25

@Market1986 No tak možností je víc.

1. Smíříš se s životem bez dětí
  2. Rozejdeš se s partnerem a najdeš nějakého nového chlapa s ukázkovým spermio
  3. Objednáte se s partnerem do CARu, kde budete nepolodnost řešit.

Já jsem byla na IVF již 3× a taky máme špatné spermio, ale nikdy by mě nenapadlo to vyčítat manželovi :think: neplodnost je problém páru ne jednoho z partnerů.

Bosile
Nováček 8 příspěvků 13.12.17 12:37

Najdi si nového plodného partnera. Jestliže se vám po umělém oplodnění zadaří a bude to kluk, bude také neplodný, neplodnost se dědí.

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 12:41

Samozřejmě že záleží na všech parametrech, je to i otázka kvality vztahu… Vzhledem k faktu, že o vztah bojuji výhradně já a veškeré kroky pro to realizuji taky já, tak to není uplne nejlepsi prognoza :-(

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 13.12.17 12:54

Partner asi nechce do centra asistované reprodukce. To se ani nedivím, pro chlapa je to dost potupne, že ma špatné spermie. Samozřejmě existují možnosti jak kvalitu vylepšit - hlavně pohyb a strava, což ho asi nedonutite, když děti ani moc nechce. Dále nějaké bylinky - hlavně kotvicnik, Maca atd.

Petra67
Kecalka 270 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 13:00

A co vitaminy nebo prirodni doplňky? Cetla jsem tady diskuze, kdy holky psaly, ze se to pozitivně odrazilo na poctu spermii. Pokud nechces hned car. Ale nepises jestli vlastne partner to dite vubec chce nebo jenom pod natlakem svolil?

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 13:07

Řeknu to takhle, o dítěti jsem začala mluvit já a vnímal to jako manipulaci, prý, že si to musí rozmyslet, rozmýšlí již 9 měsíců, te´d zjistil, že je na tom bídně se spermiogramem, ale jak moc špatný to je netuším, ale zřejmě dost…prý otěhotnět přirozeným způsobem s ním nelze, že by to musel být zázrak… veškeré doplňky stravy negoval, sportovec je, ale neni to ve snaze o díte, jako spis o zivotním stylu…v tuto chvíli mlčí, i když má velmi špatnou diagnózu naservírovanou z odborných míst

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 13:08

Tak nevim…

histep
Závislačka 3263 příspěvků 13.12.17 13:08
@Bosile píše:
Najdi si nového plodného partnera. Jestliže se vám po umělém oplodnění zadaří a bude to kluk, bude také neplodný, neplodnost se dědí.

A ty znáš jeho konkrétní diagnózu, že si troufáš tvrdit, že je to dědičné??? :roll:

A jinak samozřejmě to není důvod k opuštění partnera. Pokud je tam aspoň něco, tak by to na pokus o ISCI mohlo stačit. Nebo se to dá řešit třeba získáním spermií MESA/TESE, případně darovanými spermiemi.

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 13:14

Jako vždycky je asi cesta, pokud je vůle…nejsme z těch lidí, kteří by si diktovali podmínky, umím se přizpůsobit, dělat vstřícné kroky pro vztah… na druhou stranu, jakýsi smysl v tom člověk asi vidět musí…být bezdětná nechci

histep
Závislačka 3263 příspěvků 13.12.17 13:17
@Market1986 píše: Řeknu to takhle, o dítěti jsem začala mluvit já a vnímal to jako manipulaci, prý, že si to musí rozmyslet, rozmýšlí již 9 měsíců, te´d zjistil, že je na tom bídně se spermiogramem, ale jak moc špatný to je netuším, ale zřejmě dost…prý otěhotnět přirozeným způsobem s ním nelze, že by to musel být zázrak… veškeré doplňky stravy negoval, sportovec je, ale neni to ve snaze o díte, jako spis o zivotním stylu…v tuto chvíli mlčí, i když má velmi špatnou diagnózu naservírovanou z odborných míst

Jako špatný to je hodně. 3 pohyblivý spermie na celou „dávku“ fakt není na přirozené otěhotnění.
Ale dej mu čas, potřebuje to vstřebat. Tohle je taková rána pro jeho ego, že to nepřijme jen tak.

Bosile
Nováček 8 příspěvků 13.12.17 13:19
@histep

@histep:

https://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

masinka9
Závislačka 4778 příspěvků 13.12.17 13:24

@histep s tímto to na jinou cestu než IVF nebo IUI s dárcem není. Bohužel. Zvažte, zda chcete oba děti. Pokud jen ty, holt asi budeš muset najít jiného partnera. Pokud ano, bude to náročné ale způsoby jsou.

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 13.12.17 13:24

Ja ani envim co to znamena, takže to znamená 3 pohyblivý spermie z celý davky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >