Spavé miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nico2
Kecalka 370 příspěvků 28.12.16 16:35
Spave miminko

Ahoj všem. Dceři bude o víkendu 4 týdny. Je plne kojena. Už od narození je to velký spac. Řešila jsem, jestli budit nebo nebudit na kojení. Nakonec protože krásne prospívá jsem se rozhodla, ze ji nechám v noci spát. Dnes se mi vzbudila až ve 4.h a to usla kolem 19.30. Nakojila jsem, spala hned dal. Pak se vzbudila sama kolem 6.h. Nabídla jsem prso, parkrat popotahla a už zase spala. Vzbudila se asi za hodinu. A to stejne…podudlala a zase vytuhla. Kolem 9.h se vzbudila, to už se napila hodně. Byla asi hodinu vzhůru a v náruči mi začala usinat. Nabídla jsem prso, trochu podudlala, dala jsem ji do kočárku a hned byla tuha. Spala do 12.30 kdy jsem ji násilím budila. Trochu se napila, byla zase asi hodinu vzhůru…už se mi zdála zase taková unavená, plačtiva. Dala jsem do kočárku a hned zase spala. A spí do teď. Je to normální aby takhle pořad spala? Pokud bych ji nedala do kočárku, tak asi tak neusne, tak nevím jestli to není usinani,,násilím,, ale jakmile se mi zda už neklidna a uplakana tak ji zkusím houpat a spí v podstatě hned. Kdyby nechtěla spát, tak předpokládám, ze by neusla ne? Nebo ji mám více budit a nebo více,,zamestnat,, během doby bdění aby pořad jen nespala? Co myslíte? Za prve mám strach, ze přijdu o mléko…ale když nabídnu a ona nechce tak co s tím? A za druhé mám obavy, ze takhle se nic nenauči když bude pořad spát. Na bříško například pokládám minimálně a měla by asi pro paseni koníčku ležet častěji, ne? Dekuji

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 28.12.16 16:43

Jejda, ještě budeš vzpomínat;-) a neboj, naučí se všechno co bude potřeba, buď ráda za nenáročné mimino.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 28.12.16 16:44

@nico2 je to normální. Me spala porad porad asi do 4 mesicu.Aby si neprisla o mleko, co odstrikavat?

nikinkaaa0013
Kecalka 119 příspěvků 28.12.16 16:52

Bud rada, ze mas spave miminko. Co by za to ostatní maminy daly… A k Tve otázce, rozhodne nebudit a nicim nezaměstnávat, to by sis teda moc nepomohla, takove male mají spat kdy si chteji, pac kdybys ji chtěla drzet vzhuru, tak se Ti na krasno muze stat, ze bude pretazena a bude Ti akorát tak rvat a budit se… Moje dcera taky spala xxx hodin, kdy si chtěla, nikdy jsem ji nebudila a proto mi pekne i spala:-) Takze neboj se, je to uplne normalni.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 28.12.16 16:56

Já nespala už 3 roky :) buď ráda ;)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19040 příspěvků 28.12.16 16:58

@nico2 Neboj, fakt nebude pořád spát. Náš kluk se prvních pár týdnů budil prakticky jen na jídlo, jinak furt spal, a teď…no co bych za to dala, kdyby spal přes den víc :mrgreen:

nico2
Kecalka 370 příspěvků 28.12.16 17:17

Já jsem určitě rada za hodne mimco :lol: To je paráda. A usinaly vám miminka ( ty spave) samy od sebe nebo jim bylo potřeba pomoci. Pravé třeba tím kočárkem nebo nějakým houpanim? Protože když ji nechám samotnou tak určitě spát nebude sama od sebe. Ale nebude ani spokojena…proste po nakojeni je chvilku vysloveně spokojena a pak začne poknouravat až plakat no a tak ji uspim v kočárku. A nebo pustím bílý šum a to usne taky hned. A nebo usne při chování v náruči, ale to se většinou při položení hned vzbudi

alenka84
Neúnavná pisatelka 19040 příspěvků 28.12.16 17:29

@nico2 Mně usínal kluk sám těch prvních pár měsíců, teď mu občas musím malinko pomoct - dám dudlík a pustím hracího medvídka (to přes den, večer usíná sám vždycky), vozit, chovat nebo houpat nikdy nepotřeboval

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 28.12.16 17:33

Buď ráda, a vývoje se neboj. já měla ze 3 dětí zdaleka nejspavějšího nejmenšího, ten první 3 měísce celý prospal, a ještě v půlroce spal 17-18h denně, a v psychomotorickým vývoji byl a je o hodně napřed,,než starší, a mnohem míň spaví bráchové :) a usnout jsme mu pomáhala, buď šátek, tam jak jsem ho dala, tak ihned usnul, do půl minuty, poprvý v šátku pár minut koukal ve více než 3m..a to tam byl denně :lol: nebo se ke spánku ukojil v posteli, já pak odešla, a on spinkal :)

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.12.16 17:52

Já teda nevím jestli mám spave miminko, ale mám ctyetydenni holcinu a ta usíná většinou sama, když sama neusne kouká a když začne poplakavat vezmu si ji k sobě povídám si ne teda s ní, ale s klukama a pak ji zase polozim a zase buď usne nebo kouká. O vývoj bych se nebala, u druhého kluka sem s pokladanim na břicho začala později až ke konci druhého měsíce a za prvním synatorem nezaostaval.

ka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 28.12.16 18:13

Syn byl spavý první čtyři měsíce najedl se a okamžitě usnul no asi se naspal do zásoby od roka nespal přes den

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >