Spermiogram - pouze pár kusů!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
127
17.1.22 13:36

Spermiogram - pouze pár kusů!

Ahoj,

našla jsem tu spoustu diskuzí na téma špatný spermiogram, ale žádnou na téma, kdy je ve vzorku nalezen jen takový počet, který napočítáme na prstech jedné ruky :,(
Moc potřebuji se z toho vypovídat, najít třeba někoho, kdo má podobnou situaci jako já. Naše situace je taková, že po více jak roce snažení nás gynekoložka rovnou poslala do IVF centra, jelikož mám extrémně nepravidelný cyklus. No nakonec je můj cyklus tím nejmenším problémem, protože partnerovi našli v prvním spermiogramu pouze jednu jedinou spermii a o měsíc později pouze 2 a po centrifugaci 6! Diagnóza azoospermie :roll: Trochu mě už ta samotná diagnóza mate, protože pan doktor mluví o azoospermii, ale ve zprávě je oligozoospermie :nevim: Také jsem našla, že se pár kusům říka kryptozoospermie, tak nevím, co si o tom myslet, ale asi je to v celku jedno, protože s tímto se prostě špatně přirozeně otěhotní :( Když jsme se při vyšetření probírali anamnézou, tak nás doktor upozornil, že příčina může být hydrokéla, kterou partner v adolescenci prodělal. Tehdy mu operací hydrokélu odstranili, ale mohli mu tam poničit chámovod :nevim: To by asi ledasco vysvětlovalo, ale říkám si, že by pak asi nenašli ani jednu spermijku. Jinak i to málo, co našli, má údajně špatnou morfologii :( Takže nás teďka posílají na genetiku a partnerovi udělají hormonální profil. Co jsem se tak ale dočetla, tak genetika je teď tak na čtvrt roku, než se k nám dostane nějaký výsledek. Proto si říkám, že bych si ráda zkrátila tento čas povídáním s fajn holkama z emimina a vzájemnou podporou v této těžké situaci :hug: Najde se tu někdo s podobným problémem? Nebo nemáte ze svého okolí zkušenost, že se páru vlastní miminko podařilo? :srdce: Vím, že je to individuální štěstí a situace každé z nás, ale každá dobrá zpráva, která dodá naději, se počítá :) Budu moc ráda za jakoukoliv radu, pochopení, nemám kolem sebe žádnou kamarádku, která by zažívala alespoň něco podobného :( Všem mým kamarádkám se naštěstí daří počít svá vytoužená miminka. Trochu se bojím, abych se jich časem ze smutku nestranila :(
Děkuju moc za vyslyšení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13303
17.1.22 14:04

Můžou mu je přímo odebrat chirurgicky a pak píchnout do vajíčka a voala, dítě. Možnosti jsou, jsou to kluci šikovní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
17.1.22 14:16
@Cenarius píše:
Můžou mu je přímo odebrat chirurgicky a pak píchnout do vajíčka a voala, dítě. Možnosti jsou, jsou to kluci šikovní.

Pan doktor nás tím taky uklidňoval, že stačí jedna šikovná :) Ale výsledky vypadají, že i těch pár drobků je špatných (podle zprávy nemotilní). Tak nás samozřejmě napadá, jestli se to dá nějak zlepšit. Partner je pro to schopen udělat cokoliv - od začátku roku dává pozor na trenky, nevyhřívá si sedačku, sprchuje se studenější vodou, bere všemožné vitamíny, ale nevím jestli je s tím šance, aby měl najednou miliony kvalitních spermií :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13303
17.1.22 14:19

@amelye no po pár měsících může zkusit znova, jestli nedošlo k nějakému zlepšení. Nekouřit, nepít alkohol. Obecně zdravá životospráva. Může dlabat různé vitamíny apod. co se prodávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
17.1.22 15:01
@Cenarius píše:
@amelye no po pár měsících může zkusit znova, jestli nedošlo k nějakému zlepšení. Nekouřit, nepít alkohol. Obecně zdravá životospráva. Může dlabat různé vitamíny apod. co se prodávají.

A ty máš nějaké zkušenosti ať už své nebo z okolí? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 15:59

Ano, počet kvalitních přítelových spermií nalezených ve vzorku byl přesně 6. A to nekouří, žije zdravě… každé ráno jsem mu připravila Folandrol (vitamínový nápoj z lékárny) a zapil tím ještě tabletu Selzinku). Zlepšilo se to, ale stejně nás IVF neminulo. Těch pár stačilo a teď čekáme mimčo ;) :kytka:

Anonym- osobní údaje, zdravotní stav

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 16:14

Objednej ho hned k andrologovi. Udělá mu tam dole ultrazvuk a vezme krev a na základě toho navrhne léčbu. 2-3 mesice bude zobat lék/y plus vitaminy (doporucuju reproman) a uvidíte. Když tak pak chirurgicky. V Praze za návštěvu androloga zaplatí cca 1500kc a na schuzku si pockas cca 2 měsíce. Manzel to teda neměl takovýhle, mel aktivnich asi 30%,zbytek liny a deformovany a po 2 měsících lecby sileny nárůst a zaktivneni. Nyní jsem v 8tt, podařilo se přirozeně. Držím palce!! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
127
17.1.22 16:48
@Anonymní píše:
Ano, počet kvalitních přítelových spermií nalezených ve vzorku byl přesně 6. A to nekouří, žije zdravě… každé ráno jsem mu připravila Folandrol (vitamínový nápoj z lékárny) a zapil tím ještě tabletu Selzinku). Zlepšilo se to, ale stejně nás IVF neminulo. Těch pár stačilo a teď čekáme mimčo ;) :kytka:Anonym- osobní údaje, zdravotní stav

Jééé to je krásné! Moc gratuluju k mimču! :srdce:
Přesně takové zprávy moc ráda čtu. :dance:
A za jak dlouho se vám to zlepšilo a na kolik kusů? A na Folandrol mrknu. My zatím zkoušíme selen, zinek, C, kotvičník a macu peruánskou - naštěstí mu tyhle věci chutnají, tak aspoň tak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
17.1.22 16:54
@Anonymní píše:
Objednej ho hned k andrologovi. Udělá mu tam dole ultrazvuk a vezme krev a na základě toho navrhne léčbu. 2-3 mesice bude zobat lék/y plus vitaminy (doporucuju reproman) a uvidíte. Když tak pak chirurgicky. V Praze za návštěvu androloga zaplatí cca 1500kc a na schuzku si pockas cca 2 měsíce. Manzel to teda neměl takovýhle, mel aktivnich asi 30%,zbytek liny a deformovany a po 2 měsících lecby sileny nárůst a zaktivneni. Nyní jsem v 8tt, podařilo se přirozeně. Držím palce!! :kytka:

Moc gratulujuuuu :srdce: To musí být teď krásná čerstvá novina a úleva, že se podařilo :)
Oni nás teď v IVF centru právě poslali na genetiku a prý až budou výsledky, tak pojedeme za jejich andrologem do Prahy a ten řekne co a jak. Tak nevím, jestli ještě něco rozjíždět po vlastní ose, když se tak dlouho čeká :/ Je to hrozně na hlavu, jak se na všechno čeká. Loňský rok, kdy jsem furt čekala na menstruaci, mi stačil a teď zase čekání na vyšetření a výsledky :nevim: Ale jak jsem někde slyšela - každým dnem čekání jsi blíž dni, kdy budeš mít své miminko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 18:01

@amelye uz ted se objednej k andrologovi, za me doporučuji mudr. Zamecnika v Iscaru. Byl dokonce v Show Jana Krause, je vtipnej. Ale zároveň velký odborník. Nečekej na nic, oni výsledky z genetiky přijdou zrovna v čase, kdy bude partner na řadě se schůzkou. Kolik vam je? Jste ještě mladí?

• Citovat
  • Nahlásit
127
17.1.22 18:17
@Anonymní píše:
@amelye uz ted se objednej k andrologovi, za me doporučuji mudr. Zamecnika v Iscaru. Byl dokonce v Show Jana Krause, je vtipnej. Ale zároveň velký odborník. Nečekej na nic, oni výsledky z genetiky přijdou zrovna v čase, kdy bude partner na řadě se schůzkou. Kolik vam je? Jste ještě mladí?

Dobře, proberu to doma :) S mudr. Zámečníkem máš osobní zkušenost? Já slyšela hodně o Kočím.
Právě, že už nejsme nejmladší. Manžel 40 let a já 34 :nevim: Naštěstí mi na klinice řekli, že bych měla mít ještě dost vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 20:13

@amelye doporucuju tedy rychle jednat ;) Držím palce a brzkou schůzku :D

• Citovat
  • Nahlásit
127
18.1.22 08:24
@Anonymní píše:
@amelye doporucuju tedy rychle jednat ;) Držím palce a brzkou schůzku :D

Děkuju :kytka: Má za úkol se někam objednat :D Na genetiku ho objednali za 14.dní, tak snad to půjde rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
23.6.22 23:39

Tak hlasim vyvoj :)
Genetika dopadla dobre, androlog ok, snad jedine to vypada na varikokelu. Nicmene nasadili jsme vitaminy a prestal nosit pradlo a dnes jsme na 13 milionech :) a v cervenci jdeme stimulovat!
Snad to nekomu pomuze udrzet pozitivni mysl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
24.6.22 07:02

@amelye z jedne spermie 13 milionu?? Kde se tak najednou vzali? :D Perfektní!!! :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat